Jak dobrze rzucać nożem?

grzegorzu

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Tak żeby trafiał ostrzem w cel. Czy taki nóż musi być specjalny? Jak tak to poprosze link do takiego noża.
 

5476

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Swarzędz
teoretycznie można rzucać każdym nożem do celu. Ale trzeba poćwiczyć żeby przewidzieć w którym momencie akurat się obróci o dany kąt, itp.
Zawsze możesz kupić gwiazdkę ninja... Kliknij tu :D
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Wielu ludzi rzucających nożami uczyło się rzucając gwoździami. Zasada rzutu taka sama, pewne nawyki wyrabia, a gwóźdź drogi nie jest i nie żal go gdzieś odłożyć jeśli cała zabawa nam się nie spodoba.

W internecie powinno być sporo filmików na temat rzucania nożami, poszukaj na YouTube.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie przesadzajmy, nóż do rzucania to dwucyfrowy wydatek, można się skusić, zamiast męczyć się z gwoździami.
 

Kaitlyn

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Możesz zacząć od shurikenów. Fajnie się nimi rzuca i łatwiej, sama mam 6. Ciekawa zabawa, zwłaszcza jak się wkurzysz ;) A wyrobisz sobie już konkretny ruch ręki. Są też tańsze, więc jeśli zabawa Ci się nie spodoba, będzie mniej żal.
 

RadzieckiSzpieg

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Rzucać da się absolutnie wszystkim. Gwoździe sam kiedyś przerabiałem, powinny być to te większe budowlane, ciekawa zabawa.
Nożem da się absolutnie każdym, ja doradziłbym te cięższe. Dla lubiących wyzwania doradzam siekierke :) , tylko trzeba uważać żeby nie odbiła i nie trafiła w nas lub osobe postronną.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
z%C5%82ota_%C5%82opata.jpg

Złota łopata za odkopanie wątku sprzed 3 lat.. Jednak skoro został odkopany, to Master Cutlery wystarczy zapłacić ok. 60zł.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
A jakich się do tego używa żeby po 2 rzutach tylko wióry nie zostały? Coś takiego jak do strzelania z łuku?
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Mechanizator napisał:
Są noże które przy każdym rzucie będą trafiać w cel, mają bodajże rtęć w środku (tak słyszałem). Musi być dobrze wyważony.
chyba stosowanie rteci jest zakazane, począwszy od termometrów

Sunray napisał:
Nie przesadzajmy, nóż do rzucania to dwucyfrowy wydatek, można się skusić, zamiast męczyć się z gwoździami.
lekko dwucyfrowy
czesto i trzy
przyklady nozy do rzucania
http://www.militaria.pl/noze,_miecze,_maczety/do_rzucania_c273.xml?asgrid=-1&manufacturer_id=&_order=3&_limit=36&x=26&y=3#list

crypt napisał:
z%C5%82ota_%C5%82opata.jpg

Złota łopata za odkopanie wątku sprzed 3 lat..
buhahah
dobre !
hyperfine napisał:
A jakich się do tego używa żeby po 2 rzutach tylko wióry nie zostały? Coś takiego jak do strzelania z łuku?
jakich tarcz ?
drewnianych ?
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
A jakich się do tego używa żeby po 2 rzutach tylko wióry nie zostały? Coś takiego jak do strzelania z łuku?
do łuku to musisz mieć twarde drewno i zazwyczaj papierowe nakładki na to.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
czechu napisał:
lekko dwucyfrowy

czesto i trzy

przyklady nozy do rzucania

http://www.militaria...6&x=26&y=3#list
Większość jednak poniżej 100. :)



Papiernik napisał:
do łuku to musisz mieć twarde drewno i zazwyczaj papierowe nakładki na to.
Nakładki lepiej wieszać na słomianke ewentualnie jakąś mate jeśli chodzi o łuk. Wyciąganie strzały z drewna do najłatwiejszych czynności nie należy.



hyperfine napisał:
A jakich się do tego używa żeby po 2 rzutach tylko wióry nie zostały? Coś takiego jak do strzelania z łuku?
W przypadku noży zamiast słomianki lepsze będzie właśnie drewno.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Nakładki lepiej wieszać na słomianke ewentualnie jakąś mate jeśli chodzi o łuk. Wyciąganie strzały z drewna do najłatwiejszych czynności nie należy.
O takich konstrukcjach jeszcze nie słyszałem. Niektóre odmiany drewna są dosyć miękkie i się do tego nadają. Ale łucznikiem nie jestem :) więc możesz mieć rację.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Jeśli juz drewno to twarde, w miękkie jak ci strzała wejdzie, to później nie wyciągniesz. A słomianke na pewno widziałaś na jakimś filmie z rycerzami:
luk_01.jpg
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
a ja ostatnio dokładnie takie tarcze widziałam na stadionie (dla dzieciaków porobili)
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Jeśli juz drewno to twarde, w miękkie jak ci strzała wejdzie, to później nie wyciągniesz. A słomianke na pewno widziałaś na jakimś filmie z rycerzami:
To znam, choć myślałem, że słomianka pod spodem ma kawał drewna.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
ja tam myślałam że to tylko i wyłącznie słoma tylko dobrze zwinięta
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
rabela napisał:
a ja ostatnio dokładnie takie tarcze widziałam na stadionie (dla dzieciaków porobili)
Tanie i dobrze spełnia swoją funkcje. A do tego wygląda profesjonalnie - w końcu strzelanie z łuku z czymś takim się kojarzy.

Papiernik napisał:
Jeśli juz drewno to twarde, w miękkie jak ci strzała wejdzie, to później nie wyciągniesz. A słomianke na pewno widziałaś na jakimś filmie z rycerzami:
To znam, choć myślałem, że słomianka pod spodem ma kawał drewna.
Jeśli ma to tylko na zasadzie stelaża. W końcu tak słomianka musi stać prosto.
 
Do góry