Wątek miłości homoseksualnej w literaturze

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Witam forumowiczów, znacie może jakieś książki z wątkiem homoseksualizmu? Szukałam takiego topiku, ale nic nie znalazłam. Chodzi mi o jakieś dobre pozycje, które jednocześnie zawierałyby ten temat, pobocznie, czy też pierwszoplanowo. Czytałam już krótki utwór Tomasza Manna "Śmierć w Wenecji", co prawda to by można było bardziej podciągnąć pod wątek pedofilii i miłości platonicznej, ale jednak coś w tym kolorycie tam występuje. Bardzo mnie zainteresowało to zagadnienie po owej noweli, a nic szczególnego nie mogę znaleźć. Jakby ktoś miał coś ciekawego do polecenia, to bardzo proszę o krótką recenzję rekomendowanej książki, mianowicie, czy to coś na poziomie, czy nuda i bełkot. ;)
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Wielkie dzięki za rekomendację. ;) A czy mogłabyś jeszcze zamieścić jakąś własną opinię? Warto to czytać, czy nuda?
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
W każdym bądź razie dzięki za rekomendację Meredith. ;)

Przy okazji odkopuję temat, może się ktoś jeszcze wypowie. :D
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
W fantastyce sporo tego było - pamiętam, że coś u Mercedes Lackey było sporo tego ale tytułów nie pamiętam. I kiedyś z przypadku trafiłam na S. Waters - Nibanalna więź czy jakoś tak powiem, że ciekawa powieść dość mroczna. Na plus zaskakujące zakończenie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wątek miłości?...
Może raczej upodobania i chęci doznania rozkoszy w sposób sobie właściwy?

Znam tylko kilku pederastów. Ani jeden nie był nigdy zakochany i łatwo zmienia partnerów.
 

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wilk_LancaSter napisał:
Wątek miłości?...
Może raczej upodobania i chęci doznania rozkoszy w sposób sobie właściwy?

Znam tylko kilku pederastów. Ani jeden nie był nigdy zakochany i łatwo zmienia partnerów.
Samotny mężczyzna - jest i książka i film
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Jumping_Bean napisał:
Witam forumowiczów, znacie może jakieś książki z wątkiem homoseksualizmu?
Tak. Biblia.



św. Paweł napisał :
Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. [1Tm 1,6-11]


Cytuj:
Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. [Rz 1,27]


Cytuj:
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. [1Kor 6,9n]


Cytuj:
Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. [Hbr 10,26n]
 

kaatiaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2014
Posty
66
Punkty reakcji
0
ropucha_89 napisał:
Może Lubiewo? Dość groteskowe.
Uwielbiam tę książkę:)

Dodam jeszcze od siebi:
- "Adam Grywałd" Brezy
- "Norwegian Wood" Murakamiego
- "Mury Hebronu" Stasiuka
- "Berek" Szczygły.
 

NaYaN

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moje typy:

- Jean Genet - "Dziennik złodzieja"
- James Baldwin - "Mój Giovanni"

- obie doskonałe!
 

glow

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
może "Berek" dość dziwna książka.
"wątek miłości homoseksualnej " jak najbardziej na pierwszym planie.
 

kaatiaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2014
Posty
66
Punkty reakcji
0
glow napisał:
może "Berek" dość dziwna książka.
"wątek miłości homoseksualnej " jak najbardziej na pierwszym planie.
Rzeczywiście, "Berek" mocno specyficzną książką jest.
 
Do góry