tomekwegl

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę więc jak coś poknociłem to mnie poprawcie.
Niedługo mam zostać ojcem chrzestnym córki mojej siostry.
Mam takie pytanko. Jaki prezent, pamiątkę chrztu powinien dać ojciec chrzestny chrześniaczce??

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Wiesz, w sumie możliwości są nieograniczone, uzależnione jedynie od zasobności portfela.
Moja chrześniaczka dostała ode mnie złoty łańcuszek z Matką Boską w medaliku (około 250 zł-to moja pierwsza chrześnica :p). Prezent ładny, może teraz od razu się nie przyda, ale jak pójdzie do szkoły to bd mogła spokojnie nosić (specjalnie kupiłam dłuższy, żeby mogła nosić nawet jako dorastająca panna :) ).
Polecam również ten sam zestaw w srebrze (tańszy i to sporo-ok 100zł). Książeczka pamiątkowa z chrztu też nie głupia.
Sporo osób kupuje także np. kolczyki, czy inną biżuterię (wiadomo, dla dziewczynki :) ).
Osobiście uważam, że nie należy przesadzać, bo po okazałym początku później (urodziny, święta, apotem Komunia) będziesz musiał się nieźle napocić :)
Pozdrawiam :D
 

tomekwegl

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
A nioe ma czegoś takiego że co innego daje chrzestna a co innego chrzestny? Tak żebym nie powtórzył się z prezentem.
 

bad_romance

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Na pamiątkę chrztu robią takie śliczne srebrne grzechotki z wygrawerowaną datą itp. Można pooglądać tutaj:
 

Berney-Toys

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Myślę że prezenty typu łańcuszek czy inne błyskotki można sobie darować,ponieważ w głównej mierze stawiam na praktyczność. Najlepiej zapytać czego brakuje rodzicom i co można by kupić żeby się sprawdziło i naprawdę przydało dla dziecka.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Z tą biżuterią na chrzciny to wychodzi różnie. Ja parę ładnych lat temu dostałam taki prezent, zestaw łańcuszek z Matką Boską i kolczyki. Kolczyków nie noszę, a łańcuszek mi się zbyt nie podoba (nie lubię złota), Matki Boskiej nie będę nosić ze względu na poglądy dotyczące wiary.
 

Brandys

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam,
zbliża się 1 czerwca ... no i właśnie :) jaki prezent dla rocznego dziecka. Macie pomysł lub namiar na sprawdzony sklep (może być internetowy).
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Dla chłopaka czy dziewczyny? :) No i zapodaj jakieś info co lubi :)
 

Asia K.

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
A może zamiast kolejnego złotego łańcuszka z medalikiem dac dziecku zaproszenie na sesję zdjęciową? Fotografia dziecięca przyjazna dzieciom i rodzicom oferuje wiele różnych pomysłów na prezent dla malucha. Prezent na pewno zostanie na lata, nie znudzi sie i raczej nie zepsuje:)
Młodsze dzieci sesję zazwyczaj przesypiają, a dla starszych sama sesja jest fajną zabawą a ich miny , gdy oglądają efekty bezcenne... Dlatego też tak ważne jest znalezienie takiego fotografa, który nie tylko zrobi wspaniałe fotki ale również umie dogadać się z dzieciakami.

Agatka-18.jpg

Marco - wystawa-5.jpg

Marco-4.jpg
 

filiszklanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
59
Punkty reakcji
0
będę promować czytelnictwo:) kupujcie dzieciom książki! nawet najmłodszym można kupić dostosowane do ich wieku opowiadania:)
np. trzyletniemu chrześniakowi kupiłam "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu" Marcina Mortki, przepełnione magią opowieści o sympatycznym wikingu :)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Zapytałabym rodziców i albo dołożyłabym się do prezentu, albo kupiła sama. Rodzice wiedzą, co dziecko lubi, czego potrzebuje.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
To zdjęcie ostatnie malucha z tą czapą większą niż on sam - rewelacyjne :)))
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
No dopytanie rodziców to najprostsze i może być też najskuteczniejsze wyjście. Co do czytelnictwa - też mogę się dołożyć do promowania :) Jeśli tylko dziecko lubi czytać :)
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Muszę przyznać że nawet bardzo ciekawy pomysł. Świetą pamiątke będzie miało owe dziecko:)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Na pewno będzie lubiło słuchać jak mama czy tata czytają, a może Ty ? ;)
Książeczek nigdy dość, a i coś praktycznego po uprzednim wywiadzie można do torebeczki włożyć, bądź zapakować :)
 

dzela

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
witam ja polecę różnego rodzaju jeździki - oczywiści jeśli potrafi już chodzić:) Bardzo dobre jakościowo można znaleźć na todler.pl Posiadam i jestem bardzo zadowolona.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Mogą też być gry planszowe różnego rodzaju, w zależności od wieku. W innym wątku była mowa o grach planszowych które uczą słówek, a dla starszych mogą być jakieś gry typu monopol dla dzieci etc :)
 
Do góry