Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Prezenty dla dzieci - na chrzciny, urodziny, itd

prezent dla dziecka prezent na Chrzciny prezent na Roczek sesja zdjęciowa dla dziecka hustawka graco sweetpeace

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
202 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 tomekwegl

tomekwegl

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 18:54

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę więc jak coś poknociłem to mnie poprawcie.
Niedługo mam zostać ojcem chrzestnym córki mojej siostry.
Mam takie pytanko. Jaki prezent, pamiątkę chrztu powinien dać ojciec chrzestny chrześniaczce??

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • 0

#2 KaroolkaKalak

KaroolkaKalak

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 419 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 19:02

Wiesz, w sumie możliwości są nieograniczone, uzależnione jedynie od zasobności portfela.
Moja chrześniaczka dostała ode mnie złoty łańcuszek z Matką Boską w medaliku (około 250 zł-to moja pierwsza chrześnica :P). Prezent ładny, może teraz od razu się nie przyda, ale jak pójdzie do szkoły to bd mogła spokojnie nosić (specjalnie kupiłam dłuższy, żeby mogła nosić nawet jako dorastająca panna :) ).
Polecam również ten sam zestaw w srebrze (tańszy i to sporo-ok 100zł). Książeczka pamiątkowa z chrztu też nie głupia.
Sporo osób kupuje także np. kolczyki, czy inną biżuterię (wiadomo, dla dziewczynki :) ).
Osobiście uważam, że nie należy przesadzać, bo po okazałym początku później (urodziny, święta, apotem Komunia) będziesz musiał się nieźle napocić :)
Pozdrawiam :D

• 0

#3 tomekwegl

tomekwegl

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 19:31

A nioe ma czegoś takiego że co innego daje chrzestna a co innego chrzestny? Tak żebym nie powtórzył się z prezentem.
  • 0

#4 KaroolkaKalak

KaroolkaKalak

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 419 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 19:34

Nie sądzę, ale jeżeli masz takie obawy, to po prostu skontaktuj się z chrzestną maluszka :)
  • 0

#5 bad_romance

bad_romance

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 12:26

Na pamiątkę chrztu robią takie śliczne srebrne grzechotki z wygrawerowaną datą itp. Można pooglądać tutaj:

Użytkownik Althaea edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 18:28

• 0

#6 tweetasek

tweetasek

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1369 postów

Napisano 08 sierpień 2011 - 19:58

Moja chrześniaczka także dostała ode mnie złoty łańcuszek z Matką Boską. Z tyłu zrobiłam jeszcze grawer.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Berney-Toys

Berney-Toys

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 14:24

Myślę że prezenty typu łańcuszek czy inne błyskotki można sobie darować,ponieważ w głównej mierze stawiam na praktyczność. Najlepiej zapytać czego brakuje rodzicom i co można by kupić żeby się sprawdziło i naprawdę przydało dla dziecka.
  • 0

#8 Guest_zypek84_*

Guest_zypek84_*
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 15:03

Może jakieś zabawki od Lego?

Użytkownik Althaea edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 18:29

• 0

#9 SzklanaDama

SzklanaDama

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2715 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 02:40

Z tą biżuterią na chrzciny to wychodzi różnie. Ja parę ładnych lat temu dostałam taki prezent, zestaw łańcuszek z Matką Boską i kolczyki. Kolczyków nie noszę, a łańcuszek mi się zbyt nie podoba (nie lubię złota), Matki Boskiej nie będę nosić ze względu na poglądy dotyczące wiary.
  • 0

#10 Brandys

Brandys

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 12 maj 2012 - 19:57

Witam,
zbliża się 1 czerwca ... no i właśnie :) jaki prezent dla rocznego dziecka. Macie pomysł lub namiar na sprawdzony sklep (może być internetowy).
  • 0

#11 Kamma_N

Kamma_N

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 459 postów

Napisano 13 maj 2012 - 11:18

Dla chłopaka czy dziewczyny? :) No i zapodaj jakieś info co lubi :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Asia K.

Asia K.

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 maj 2012 - 19:32

A może zamiast kolejnego złotego łańcuszka z medalikiem dac dziecku zaproszenie na sesję zdjęciową? Fotografia dziecięca przyjazna dzieciom i rodzicom oferuje wiele różnych pomysłów na prezent dla malucha. Prezent na pewno zostanie na lata, nie znudzi sie i raczej nie zepsuje:)
Młodsze dzieci sesję zazwyczaj przesypiają, a dla starszych sama sesja jest fajną zabawą a ich miny , gdy oglądają efekty bezcenne... Dlatego też tak ważne jest znalezienie takiego fotografa, który nie tylko zrobi wspaniałe fotki ale również umie dogadać się z dzieciakami.

Załączony plik  Agatka-18.jpg   162,22 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  Marco - wystawa-5.jpg   248,61 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  Marco-4.jpg   413,29 KB   16 Ilość pobrań
  • 0

#13 filiszklanka

filiszklanka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 59 postów

Napisano 16 maj 2012 - 20:59

będę promować czytelnictwo:) kupujcie dzieciom książki! nawet najmłodszym można kupić dostosowane do ich wieku opowiadania:)
np. trzyletniemu chrześniakowi kupiłam "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu" Marcina Mortki, przepełnione magią opowieści o sympatycznym wikingu :)

Użytkownik Althaea edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 18:29

• 0

#14 Bluesia

Bluesia

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2124 postów

Napisano 16 maj 2012 - 21:04

Zapytałabym rodziców i albo dołożyłabym się do prezentu, albo kupiła sama. Rodzice wiedzą, co dziecko lubi, czego potrzebuje.
  • 0

#15 Kamma_N

Kamma_N

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 459 postów

Napisano 17 maj 2012 - 07:21

To zdjęcie ostatnie malucha z tą czapą większą niż on sam - rewelacyjne :)))
  • 0

#16 Kamma_N

Kamma_N

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 459 postów

Napisano 17 maj 2012 - 07:22

No dopytanie rodziców to najprostsze i może być też najskuteczniejsze wyjście. Co do czytelnictwa - też mogę się dołożyć do promowania :) Jeśli tylko dziecko lubi czytać :)
  • 0

#17 Mexter

Mexter

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisano 17 maj 2012 - 08:13

Muszę przyznać że nawet bardzo ciekawy pomysł. Świetą pamiątke będzie miało owe dziecko:)
  • 0

#18 Bluesia

Bluesia

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2124 postów

Napisano 17 maj 2012 - 16:14

Na pewno będzie lubiło słuchać jak mama czy tata czytają, a może Ty ? ;)
Książeczek nigdy dość, a i coś praktycznego po uprzednim wywiadzie można do torebeczki włożyć, bądź zapakować :-)
  • 0

#19 dzela

dzela

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 maj 2012 - 11:05

witam ja polecę różnego rodzaju jeździki - oczywiści jeśli potrafi już chodzić:) Bardzo dobre jakościowo można znaleźć na todler.pl Posiadam i jestem bardzo zadowolona.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Kamma_N

Kamma_N

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 459 postów

Napisano 23 maj 2012 - 07:18

Mogą też być gry planszowe różnego rodzaju, w zależności od wieku. W innym wątku była mowa o grach planszowych które uczą słówek, a dla starszych mogą być jakieś gry typu monopol dla dzieci etc :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0