Polska przejmuje prezydencję w Radzie Unii Europejskiej

Status
Zamknięty.

JarOoKK

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dziś rozpoczyna się przewodnictwo Polski w Radzie Unii Europejskiej. Polska obejmuje prezydencję po półrocznym przewodnictwie Węgier.
Polska prezydencja rozpoczyna się w czasie, gdy przed Unią stoi wiele poważnych wyzwań, tak gospodarczych, jak i społecznych. Program i plan prac polskiej prezydencji jest odpowiedzią na te wyzwania. Już teraz Polska może liczyć na poparcie wielu krajów europejskich i instytucji wspólnotowych dla swoich celów. Jak pokazują badania, prezydencja ma także poparcie polskiego społeczeństwa – jednego z najbardziej euroentuzjastycznych w całej Unii.
Celami najbliższych sześciu miesięcy będzie dążenie do pogłębienia integracji unijnego rynku, co zaowocuje większym tempem wzrostu gospodarczego. Będą to także starania o dalsze rozszerzenie Unii i zacieśnioną współpracę z sąsiadami, co zagwarantuje większą stabilność tego regionu świata, tak na południu jak i na wschodzie. Inny cel to wzmacnianie energetycznego, żywnościowego i militarnego bezpieczeństwa Europy. W trakcie polskiej prezydencji rozpoczyna się też bardzo ważna dyskusja o nowym budżecie dla Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
Dzisiaj w Warszawie premier Donald Tusk gości przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuy’a, przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso oraz premiera Węgier Viktora Orbána, od którego symbolicznie odbierze przewodnictwo w Unii.
Rozpoczęcie polskiego przewodnictwa uświetnią uroczystości w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, połączone z premierą opery Karola Szymanowskiego „Król Roger”.

źródło: http://pl2011.eu/content/polska-przejmuje-prezydencje-w-radzie-unii-europejskiej

Czytam komentarze ludzi w różnych tematach widzę mądrze piszą jestem ciekaw Waszej opinii na temat objęcia prezydentury w UE. Myślicie, że podołamy takiemu wyzwaniu?
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
To niestety może być wstyd i kompromitacja - jeżeli rząd Donalda będzie działał tak nieudolnie jak w kraju. :bag:

Ale mimo wszystko mam nadzieję, że stanie się cud i jednak się nie skompromitujemy.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Szczerze ? Mam gdzieś tą prezydencję. I wolałbym nawet, żeby się okazała klapą bo przynajmniej nie będą mogli przez następne 5 lat piać z zachwytu jaką to świetną prezydencję mieli (a drogi na Euro nie umieją wybudować, albo budują najdroższy stadion świata marnując pieniądze wszystkich Polaków).
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Czytam komentarze ludzi w różnych tematach widzę mądrze piszą jestem ciekaw Waszej opinii na temat objęcia prezydentury w UE. Myślicie, że podołamy takiemu wyzwaniu?

A jakie to jest niby "wyzwanie" skoro w UE nie mamy nic do gadania? Czy ty naprawdę myślisz ze taki ktoś jak Tusk czy Komor ma cokolwiek do powiedzenia jeśli chodzi o kierowanie tą kryminalną organizacją?
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Czy naprawdę jest się czym tak zachwycać? Polska wyda na to miliony, ochrona, tłumacze i zakwaterowanie dla tych wszystkich polityków przyjeżdżających do naszego kraju, na to wszystko trzeba będzie wyłożyć pieniądze. A co my z tego będziemy mieć? Czy Węgrom coś to dało? jakoś w naszym kraju nic specjalnego o Węgrzech przez ostatnie 6 miesięcy się nie mówiło, więc wątpię, aby i o nas mówiło się w Europie. Minie nasze 5 minut i wszystko wróci do normy (o ile cokolwiek się zmieni).
 
S

serwor

Guest
W uni rzadza komisarze i urzednicy ,prezydencja jest tylko na pokaz,zrobic sobie jakies zdjecia,pogadac,poudawac ze sie jest kims waznym.
Poza komisarzami w uni decydujaca role maja te panstwa ktore placa na nia najwiecej,Niemcy i Francja.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
W uni rzadza komisarze i urzednicy ,prezydencja jest tylko na pokaz,zrobic sobie jakies zdjecia,pogadac,poudawac ze sie jest kims waznym.
Poza komisarzami w uni decydujaca role maja te panstwa ktore placa na nia najwiecej,Niemcy i Francja.

Dokładnie, to jest taki plastikowy cyrk ta "prezydencja" że aż rzygać się chcę. Już Unia swego czasu pokazała Czechom na Hradczanach gdzie jest miejsce takich narodów jak Czesi (czyli jak też Polacy) w Unii - na dnie. Dla takich ludzi jak Komorowski czy Tusk to jest wymarzony spektakl, poudają ze coś robią dla Polski, unijni dygnitarze poklepią ich po plecach, pograją trochę też na sztucznie wytworzonych polskich kompleksach i będzie git a TVN i Wyborcza będą wyć z zachwytu.
 

age

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jakie to wszystko ma znaczenie skoro to tylko "plastikowy cyrk"? Wszystko co służy zwróceniu na Polskę dobrej uwagi jest właściwe i może przynieść pozytywne rezultaty. Co do ośmieszania się w oczach Europy, to chyba mamy (Polacy) jakieś niewyobrażalne kompleksy. Śmieszne jest usilne staranie się aby nie być śmiesznym (zakręcone trochę).
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Najgorsze jest to ze na tym jarmarku swoje ugra ta mafia PO. Przekują to na swój sukces a barany sie złapia na to ze niby to nasz kraj ma cos do powiedzenia w Europie. Jak tak wczoraj oglądałem te podniety to nie wiedziałem czy sie smiać czy płakać, żałosne widowisko.
Cały ten cyrk będzie nas podatników kosztował prawie pół miliarda złotych, takie wyliczenia podała TVP Info.
 

Izabela Rataj

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czytam komentarze ludzi w różnych tematach widzę mądrze piszą jestem ciekaw Waszej opinii na temat objęcia prezydentury w UE. Myślicie, że podołamy takiemu wyzwaniu?

Jestem pełna wiary, ze sobie poradzimy. Tylko żeby PIS nie przeszkadzał. Dla mnie to nie opozycja tylko destrukcja. Wstyd nam tylko przynoszą na zewnątrz.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Dla mnie to będzie syf jak w Polsce, mowa o autostradach i całej tej szopce.

Mi się nadal w głowie nie mieści jak mając pieniądze, czas i wszystko inne po swojej stronie można nie zrobić tego co trzeba.

Tak samo będzie z "prezydencją" buahahah połowa europejczyków ma nas za kraj gdzie ciuchy pierze się w rzece a TV jest 1 na całą wieś :eek:k:

Ale osobiście mi wisi cała polityka bo bez niej żyje mi się 100 razy lepiej :) wystarczy wyłączyć TV gdy są wiadomości odrazu lepiej :)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Ciekawe jak ta prezydencja się skończy,jeszcze jedną porażką,czy odniesiemy coś w rodzaju sukcesu.
 

Diferente

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
40
W Rosji nie chcą naszych owoców,ale w Europarlamencie nastąpił import polskich buraków.
Bo jak można się odnieść do tego co zaprezentowali pisowcy?
Współczuję Tuskowi i Buzkowi,musieli się nieźle najeść wstydu po wystąpieniu naszych...hm... europosłów.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Cieszę się,że trafiłam w sedno.Ale naprawdę,tak myślisz?,czy żartujesz?Pozdrawiam.

Tak myślę, bo już pokazali ostatnio "na co ich stać" :eek:k: wiec raczej w sukces nie wierzę. Może jak by się zaprali i zmienili to by coś z tego wyszło.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=muOH4FgwPmk&feature=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kdRz-Ifsqys&feature=related[/youtube]
Widzę, że rezygnacja z oglądania tv tylko dobrze mi robi, ale dla tej rozmowy zrobiłem wyjątek. Nie chodzi już nawet o sam temat tejże, ale także o fakt, jak traktowany jest Bosak. Kiedy Richardson rozpływa się nad UE pani redaktor milczy, ale jak tylko ów pan (z resztą jedynie dobrze przygotowany i wiedzący, że kultura wymaga, aby nie wchodzić każdemu w zdanie) zaczyna coś mówić jest wyśmiewany w sposób wręcz prymitywny. Nadal trzymam się z daleka od pilota.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Mocna rzecz dla kogoś odwykłego od TV (kompletnie nic nie oglądałem od 1.5 roku, a i wcześniej niewiele). Doznania jak pierwsze ujrzenie toalety w akademiku po długim weekendzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry