Świadomy sen

JKszyfy

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen

Witam !

Jest to temat stworzony aby podzielić się swymi doświadczeniami związanymi ze świadomym snem. Wszystkich zapraszam do udziału.
Ja jak na razie miałem tylko raz świadomy sen, przypadkowo. Lecz teraz prowadzę dziennik snów oraz stosuję testy rzeczywistości aby móc częśćiej doznawać tego zjawiska.

Z tego co wiem to takiego tematu jeszcze nie było na forum , szukałem i przeglądałem tematy.

ZAPRASZAM DO DZIELENIA SIĘ DOŚWIADCZENIAMI I DO ZADAWANIA PYTAŃ.
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Fajnie, że się taki temat pojawił, bo ostatnio zaczęłam się interesować właśnie świadomym snem. :sexy: Co do doświadczeń, udało mi się raz obudzić dokładnie o czwartej nad ranem, tak jak wcześniej zaplanowałam- ale nic poza tym mi nie wyszło. Kompletnie nie pamiętam, co mi się śni, chociaż zawsze się staram to sobie zakodować przed stanem letargu. Jak już autor ma chęć odpowiadania na pytania, to ja mam jedno... ;) W jaki sposób sprawić, żeby nad ranem mieć świadomość, o czym się śniło? Intensywne myślenie o tym przed snem u mnie nie działa.
 

JKszyfy

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jakimś ekspertem w tych sprawach nie jestem , bo też za bardzo nie doświadczyłem świadomego snu. Ale przed snem napinam wszystkie części swego ciała i rozluźniam ( tak ze dwa razy ) czuję się po tym rozluźniony, myślę o fajnych rzeczach , które mnie np. spotkały danego dnia itp. Potem kiedy czuję się senny, mówię do siebie w myślach : za chwilę sobie fajnie pośpię i będę śniiił a kiedy rano się obudzę będę pamiętał moje sny.Kiedy rano się budzę nie otwieram oczu tylko staram sobie przypomnieć moje sny ( trzeba uważać aby nie zasnąć ) , kiedy sobie je przypomnę zapisuję je z najmniejszymi szczegółami do zeszytu ( który trzymam na szafce lub pod poduszką ) Mi to pomaga, polecam tez poszukać informacji na ten temat na internecie.

Jeśli chodzi o testy rzeczywistości http://www.forum.druga-strona.pl/OOBE-TR-Testy-Rzeczywisto%C5%9Bci to robię je codziennie - nastawiam sobie budzik cp. co pół godziny i wykonuję testy rzeczywistości. Po co one są ? zajrzyj do wklejonego przeze mnie linka
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
mi uświadamianie sobie że śpię wychodzi całkiem dobrze. nie zawsze, ale często. głównie dzięki testom rzeczywistości : )
chociaż początki były trudne, od razu jak orientowałam się, że śpię, budziłam się z radości :D
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Czytam właśnie artykuł na Wikipedii, który zapodałeś. Też jest tam napisane, żeby notować sny i myśleć o nich po przebudzeniu. ;) Raz próbowałam metody autosugestii- nic nie podziałało. Rano tradycyjna pustka w głowie. Ale pewnie początki u wszystkich są trudne. Swoją drogą ostatnio oglądałam 'Incepcję' i powiem, że świadomy sen wydaje mi się fascynującym zjawiskiem (już pomijając częściową fantastykę tego filmu). Bardzo bym chciała zobaczyć, jak to jest. Wrócę jeszcze do osobistych doświadczeń... Na Wiki jest napisane, że paraliż senny właśnie z LD się wiąże. Miałam kiedyś to :cenzura: w środku nocy. Strasznie nieprzyjemne doznanie- człowiek nie może się ruszyć, nie jest w stanie wydać z siebie żadnego dźwięku, a jednocześnie nachodzi go paniczny strach. Osobiście nie miałam halucynacji, ale ponoć niektórzy widzą wówczas bonusowo jakiegoś potwora, albo duszka Kacpra. :sexy: A te testy rzeczywistości- chyba ustawię sobie przypominajkę w postaci wygaszacza ekranu.
 

JKszyfy

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miałaś potem jakieś postępy ? Tzn. czy nie budziłaś się od razu ? Czy wg Ciebie świadomy sen to spoko doświadczenie ?
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
ja? teraz już się nie budzę kiedy wiem, że śpię : ) świetne doświadczenie, ale niestety muszę być bardzo, bardzo zmęczona żeby się udało. zwykle po 12 godzinach w pracy mimo że ziewam, nie kładę się spać od razu, tylko siedzę jeszcze z godzinę-dwie przed kompem, a potem po prostu padam na pysk - i wtedy jest najfajniej ^^
z tego co zauważyłam to kiedy śnię świadomie, wysypiam się dużo lepiej niż kiedy nie śnię świadomie albo nie śni mi się nic w ogóle. przy świadomym śnie wystarcza mi 5-6 godzin snu, bez tego nawet po 8 jest mi ciężko zwlec się z łóżka.

moim ulubionym sposobem na zorientowanie się czy śpię jest dwukrotne spojrzenie na zegarek.
 
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
73
Punkty reakcji
3
Wiek
25
Miasto
Małopolska
Ja prowadzę taki dziennik od 26 czerwca, jeszcze nie miałem takiego snu ale myślę że w ciągu miesiąca się tego nauczę.
 

JKszyfy

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Życzę powodzenia i przedewszystkim dużej cierpliwości . Informuj nas o swych postępach ;)
 
S

swiadomesny.xaa.pl

Guest
wszystkich interesujacych sie swiadomymi snami zapraszam na strone swiadomesny.xaa.pl
na stronie duzo informacji o tym jak osiagnac swiadome sny, na forum staramy sie pomaga wszystkim nauczyc sie ld
 

stasiek6663

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Ostrołęka
Powiem, że te całe prowadzenie pamiętnika jest trochę bez sensu , ale jak ktoś chce to niech to robi :)
Ja mam metodę . Przez cały dzień wmawiamy sobie : Chcę mieć świadomy sen ! Chcę mieć świadomy sen !
I przed snem kilka razy to samo sobie wmówić . Ja tak robię i prawie zawsze mi się udaje . To jest prostsze niż się wydaje :)

OBE jest fajniejsze; )
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
OOBE jest czymś w rodzaju podróży po naszym świecie widzialnym oraz niewidzialnym dla ludzkiego oka, a świadomy sen to taka jak by przepowiednia, z której możemy dowiedziec się dużo ciekawych rzeczy :D

Wielu naukowców, filozofów stosuje ta metodę, ponieważ jest ona uważana za słuszną w dziedzinie nauki :)
 

koder

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
niektórzy twierdza ze oobe to ld i jest w tym trochę prawdy świadczyć o tym mogą testy rzeczywistości które w oobe działają tak jak w ld
a tak wogóle jeśli przyjąć ze oobe istnieje to Ld i tak jest lepsze. W świadomym śnie ni cie nie ogranicza to twój świat możesz wszystko, a realność świadomych snów jest taka jak na jawie :D
 

muffa96

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Mam pytanie, bo kiedyś ś niło mi się że goniły mnie potwory. Po wyskoczeniu z okna obudziłam się, ale sen wydawał mi się ciekawy więc postanowiłam nadal śnić. Zamknęłam oczy i chodziłam po wirtualnym świecie, ale nie podobał mi się on , ponieważ wiedziałm co w danym momenicie się zdarzy i nie było już takiego zaciekawienia jak przy nieświadomym śnieniu. Czy był to swiadomy sen czy sobie coś wyobraziłam, ze chodzę itp?
 

Rozum

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2011
Posty
26
Punkty reakcji
1
Czy kontrola nad snem jest właśnie snem świadomym? Nie znam się za bardzo w tej tematyce i nigdy niczego się nie uczyłem, ale kiedy w śnie widzę, ze dzieje się coś złego to po prostu sobie w nim mówię, ze mam się obudzić i to robię. Kiedy mam wstać o 6 to budzę się o 5.59. Czy to jest element snu świadomego?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To , co na ogół się określa LD dotyczy marzeń sennych, nie pobudki o określonej godzinie. I tak, jeśli wiesz, że śnisz to jest już świadomym snem, przy czym niektórzy ludzie to praktykują, robią ćwiczenia dzięki czemu można mieć większą kontrolę nad snem (np. intencjonalne projekcje, coś jak w Incepcji).
 

Big Ben

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
u jakiego prcenta populacji naturalnie występują świadome sny i o czym to świadczy?
 
Do góry