Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

rower czy bieganie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 Adamm9998

Adamm9998

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 23:30

Raz rower a raz bieganie 

• 0

#42 Rejka

Rejka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 maj 2017 - 08:43

Bieganie spala więcej kcal - ale wiadomo że każda aktywność sie liczy!

• 0

#43 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 19 maj 2017 - 17:24

Powiem tak, jak jesteś niezawaansowany i z nadwagą, otyły - to wybierz rower. Nie rzucaj się od razu na ciężkie bieganie, ze względu na nadmierne obciążenie stawów. Potem, to właściwie i tu i tu palisz kalorie, bieganie ma więcej możliwośći podkręcenia tempa tak naprawdę, ale większość z was i tak nie jest wytrenowana wystarczająco, żeby nad tym dywagować, więc róbcie to co wolicie.

• 0

#44 mayya

mayya

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 maj 2017 - 12:38

Ja wolę rower :D

• 0

#45 kotka10

kotka10

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 223 postów

Napisano 31 maj 2017 - 16:50

Zależy w czym bardziej się czujesz. Podczas biegania bardzo obciążasz stawy, oczywiście nie mówię że podczas roweru nie. Ale jazda na rowerze jest chyba prostsza i wymaga mniej wysiłku niż bieganie. Sama wiem z własnego doswiadczenia

• 0

#46 aloeVera96

aloeVera96

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 14:07

Bieganie mocno obciąża stawy kolanowe a także skokowe, Nie można też nie zauważyć, że angażują wiele partii mięśni. Jest tylu zwolenników jednego jak i drugiego. Może odpowiedz sobie co sprawia Ci większą przjemność :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 ElzbietaKorcz

ElzbietaKorcz

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 07:28

Ja uwielbiam bieganie, staram się biegać regularnie z dwa, trzy razy w tygodniu. Na rowerze jeżdżę przeważnie okresem wiosenno-letnim. Lubię rower, ale do jazdy rowerem potrzebuję towarzystwa. 

• 0

#48 aifoza

aifoza

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 13:09

Chyba wole bieganie bo tu czuję , że się męczę a rower to taki relaxik dla mnie ;)

• 0

#49 Piotrucha

Piotrucha

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 15:18

Raz jedno, raz drugie, a jeszcze pomiędzy tym coś innego. Organizm szybko przyzwyczai się do wykonywanego ćwiczenia i raz, że przestanie się odczuwać różnicę, a dwa, jedno ćwiczenie nie oddziałuje na wszystkie partie ciała. ;) 

• 0

#50 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:55

O wiele bardziej wolę rower, czasem biegam - ale bez wątpienia rower o wiele przyjemniejsza opcja

• 0

#51 otidiov

otidiov

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 październik 2017 - 12:10

xxxxxxx

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 Pileczka

Pileczka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 16:40

Ja zdecydowanie bardziej wolę rower :D Biegając jakoś szybciej się męczę i nie sprawia mi to tyle przyjemności co jazda po leśnych ścieżkach czy górskich szlakach :D Trochę adrenaliny i człowiek od razu ma lepszy dzień :D

• 0

#53 Maaniia

Maaniia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:34

Ja zdecydowanie bardziej wolę rower Biegając jakoś szybciej się męczę i nie sprawia mi to tyle przyjemności co jazda po leśnych ścieżkach czy górskich szlakach Trochę adrenaliny i człowiek od razu ma lepszy dzień

kurczę super to brzmi ale mam obawy że coś mi sięzaraz stanie jak wsiądę na rower, jakby nie patrzeć górskie trasy są mega wymagające. A czym jeździsz ? 

• 0

#54 katjak

katjak

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 15:57

Ruch na świeżym powietrzu jest nawet wskazany,ale można również - zamiast roweru - zapisać się do Fitness,dwie godziny co drugi dzień i sylwetka będzie jak u modelki. :)

• 0

#55 Annakolasa8569

Annakolasa8569

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 październik 2018 - 08:43

Ja wole rower bo biegać niestety nie umiem...bo mam zadyszkę jak nie wiem :). Na zimę trzeba kupić rowerek stacjonarny dla podtrzymania kondycji.
  • 0

#56 janpasek70

janpasek70

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 26 październik 2018 - 15:53

Ja wolę jazdę rowerem. Może być w terenie lub na stacjonarnym w domu. Nie przepadam za bieganiem, gdyż bardzo mnie męczy. A przecież chodzi o to by z przyjemnością pracować nad kondycją.

• 0

#57 adrika0

adrika0

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 13:32

Jeśli nie ma się żadnych ograniczeń ze względu na urazy czy bolesne dolegliwości, to faktycznie najlepiej raz rower, a raz bieganie. ja z biegania niestety musiałam zrezygnować, na rzecz dłuższych spacerów, ale da się pogodzić z taką zmianą. Poza tym włączyłam jeszcze inne aktywności, więc tym bardziej się nie nudzę :)

• 0

#58 kaja8

kaja8

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 76 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 10:40

Ja osobiście preferuję bieganie. Staram się biegać 3 razy w tygodniu, już zaczynam widzieć efekty. Bieganie nie tylko  pomogło mi zrzucić kilka kilogramów, ale także sprawiło że czuję się lepiej. Mój organizm nie jest już tak przemęczony jak dawniej, dodatkowo sprawia mi to radość. Oczywiście efekty  są widoczne dzięki stosowaniu zbilansowanej diety :) codziennie staram się jeść regularnie, w moim żywieniu nie brakuje owoców i warzyw. Codziennie piję 2 litry wody. Bardzo długo nie mogłam wbudować sobie nawyku picia wody, jednak bardzo zasmakowała mi woda biała Piwniczanka. Najchętniej piję ją z cytryną ;)

• 0

#59 and29

and29

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 09:57

Kwestia gustu. Jedna osoba woli jazdę na rowerze, druga osoba woli bieganie. Sam nie jestem w stanie napisać tutaj co jest lepsze z uwagi na to, ze lubię zarówno biegac jak również i jeździć na rowerze. Mam jednak problem z bieganiem ostatnio. Mianowicie mam skurcze oraz po bieganiu nogi mi sie wolno regenerują. Stosuję rozgrzewki, staram się również suplemnetowąć magnez. To jednak nie wystarcza.

Zastanawiałem się nad kupieniem sobie takich opasek kompresyjnych

https://www.os1st.pl...presja-strefowa

Słyszałem, ze pomaga podczas biegania i ogranicza skurcze. Może ktoś stosował? 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#60 domi12

domi12

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 18 marzec 2019 - 12:36

Zastanów się co daje Ci więcej radości. Jest wielu zwolenników biegania jak i jazdy na rowerze. Do mnie rower znacznie bardziej przemawia :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0