rower czy bieganie

Małachinka

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie jestem wielką zwolenniczką diet, ale lubię sport. Jak myślicie - co lepsze na zrzucenie brzucha - rower, czy bieganie? Mam fajny rower Gianta (chyba Suede się nazywa), a w ogóle na nim nie jeżdżę. Chyba zacznę od niego. Co sądzicie?
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Bieganie angażuje większą ilość mięśni, bardziej poprawia kondycje i spala więcej kalorii ;]
 

pawlog89

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Gliwice/Rybnik
Każda forma ruchu jest dobra i pożyteczna:) Bieganie jest przede wszystkim intensywniejsze. Spalasz więcej kalorii, więcej mięśni pracuje. Rower jest przyjemniejszy, bo mniej męczący. Na początek rower to nie głupi pomysł, ale nic nie zastąpi biegania. Poza tym skuteczne zrzucanie brzucha to conajmniej 3 godziny roweru dziennie - sporo czasu. Ten sam efekt osiągasz, biegając 3 razy krócej:)
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Nie każdy może biegać z powodów zdrowotnych, a osoby z mniejszą wydolnością mogą jeździć rowerem.
Chodzenie jest bardziej naturalne niż bieganie.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Sama nie mam jakichś większych problemów z wydolnością, ale zdecydowanie wolę 60km rowerem niż 2km biegając. Jak już ktoś wspomniał przez jazdę rowerem mniej się męczysz i jest to dobry sposób na poprawę kondycji.

Jeśli chodzi bezpośrednio o brzuch to może przydadzą się tu bezpośrednie ćwiczenia na tą partię mięśni. http://www.youtube.com/watch?v=olwRr8lnE_k
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Jakieś40 min biegania, na początek można mniej, a potem trening mięśni brzucha, do siega gdzieś do 120 różnych brzuszków, robisz seriami, w każdej serii po 5 ćwiczeń chyba, trzeba poszukać w necie, ale takie coś da najlepsze efekty, plus racjonalne odżywianie i będzie naprawdę ok.
 

pawlog89

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Gliwice/Rybnik
Zgodzę się ze stwierdzeniem, że każdy ma różną wydolność organizmu, ale faktem jest, że efektywne spalanie tłuszczu możliwe jest jedynie podczas podwyższonej ilości skurczów serca na minutę. Większość podręczników do fitnessu podaje, że ilość ta powinna wynosić ok 150 uderzeń na minutę. Ja uważam, że wystarczy podwojona liczba. Przy jeździe na rowerze osiągamy takową dopiero po godzinie, dwóch umiarkowanej jazdy. Przy bieganiu nawet po 10 minutach. Jeśli ktoś ma słabą wydolność to powinien po prostu zaczynać od marszobiegów, biegów krótko dystansowych z dużą ilością przerw. Z czasem organizm przestawi się na wyższy poziom i bieganie będzie już samą przyjemnością :) Z bieganiem porównywalne jest tylko pływanie.
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
Na rowerze nie powinny jeździć osoby regularnie rozciągające się, ponieważ przez mały zakres ruchów mięśnie po prostu się kurczą.
Według mnie rower jest dobry,żeby na nim gdzieś dojechać, do sklepu,nad wodę czy gdziekolwiek, nawet gdzieś na dalekim dystansie.
Tak żeby codziennie jeździć,żeby spalić trochę kalorii to dużo lepsze jest bieganie,albo np. skakanka na poprawę słabej wydolności. ;]
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
a potem trening mięśni brzucha, do siega gdzieś do 120 różnych brzuszków
Matko.. i uważasz, że da radę od początku po 120 robić? Po pierwszym dniu Autor tematu mógłby się nie ruszyć z łóżka Może na początku mniej, a później stopniowo zwiększać ilość brzuszków w czasie treningu.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Na pewno każda forma sportu będzie odpowiednia. Moim zdaniem powinnaś wybrać to co bardziej Ci odpowiada. Jeżeli będziesz uprawiać taki sport jaki lubisz, ćwiczenia będą przychodzić Ci o wiele łatwiej i na pewno dzięki temu będą efektowniejsze.
 

Czyżyk

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Przestworza
Na pewno każda forma sportu będzie odpowiednia. Moim zdaniem powinnaś wybrać to co bardziej Ci odpowiada. Jeżeli będziesz uprawiać taki sport jaki lubisz, ćwiczenia będą przychodzić Ci o wiele łatwiej i na pewno dzięki temu będą efektowniejsze.
No właśnie!
Zależy co Ci bardziej odpowiada. Ja bym wybrała rower. Nie lubię za bardzo biegać - no chyba, że muszę.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja bym Ci polecał bieganie. Jak zaczniesz to już nie będziesz chciała przestać. Po za tym zawsze możesz łączyć rower z bieganiem.
 
M

margarita_3

Guest
Ale tak w ogóle w kwestii samego biegania - obciąża ono zdecydowanie bardziej stawy więc też nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taką formę aktywności. A nawet jeśli już to podstawą będa wygodne buty, które dobrze jest kupić sobie też w dobrym sklepie z obuwiem przystosowanym do biegania właśnie (czyli powiedzmy tanisport.pl). Natomiast co do roweru - to jest on bardziej rekreacyjna formą spedzania czasu - faktycznie wymaga wysiłku i pomaga w spalaniu kalorii, ale jednak więcej czasu trzeba poswięcić aby za jego pomocą schudnąć.
 
Q

qarolka

Guest
też uważam , że bieganie angażuje większą ilość mięśni do działania , dzięki temu bieganie poprawia kondycję, ale także powoduje, że szybciej spalamy tłuszcz, jednak żeby nie uszkodzić nic sobie przy bieganiu trzeba też mieć odpowiednie buty, które powodują, że stawy się nie męczą i które są odpowiednie na niemal każde podłoże , ja biegam w butach new balance i spełniają wszystkie te kryteria. Po za tym będą dobre na rower jeśli będziesz chciała połączyć te dwie formy zrzucenia zbędnych kilogramów
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Nie musi od razu kupować butów za 300zł bo może się okazać że wyjdzie biegać 2 razy i okaże się to ż
 
D

Dziubek_1

Guest
Bieganie dużo bardziej obciąża układ kostno-szkieletowy człowieka, więc jeśli ktoś ma problemy np. ze stawami to bieganie jest jak najbardziej odradzane.
A jeśli już chodzi o ruch to najlepsze jest pływanie. Angażuje bardzo dużo mięśni i odciąża kręgosłup, a do tego poprawia pracę płuc
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Też myślę, że bieganie. Na trasie 6km wcale się nie zmęczę jadąc rowerem. A biegając bez przerwy i owszem, wręcz padam na twarz i strasznie sapię.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
zapiszcie się na tańce - nauczycie się tańczyć co jest bardzo przyjemne dla oka :) no i też się zmęczycie (no chyba, że zapiszecie się na walc wiedeński :D )
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Aj tam, aj tam. Pójdę raz czy dwa razy w miesiącu na imprezę przy czym nic nie będę pić, bo to też zbędne kalorie i też będzie dobrze. Dziś byłam na rowerze i jeździłam 2 razy po 20 min ;)
 
Do góry