Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

rower czy bieganie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Małachinka

Małachinka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:31

Nie jestem wielką zwolenniczką diet, ale lubię sport. Jak myślicie - co lepsze na zrzucenie brzucha - rower, czy bieganie? Mam fajny rower Gianta (chyba Suede się nazywa), a w ogóle na nim nie jeżdżę. Chyba zacznę od niego. Co sądzicie?
  • 0

#2 fagin

fagin

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 185 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 13:54

Bieganie angażuje większą ilość mięśni, bardziej poprawia kondycje i spala więcej kalorii ;]
  • 0

#3 Bridget von Hammersmark

Bridget von Hammersmark

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 18:54

Każda forma ruchu jest dobra i pożyteczna:) Bieganie jest przede wszystkim intensywniejsze. Spalasz więcej kalorii, więcej mięśni pracuje. Rower jest przyjemniejszy, bo mniej męczący. Na początek rower to nie głupi pomysł, ale nic nie zastąpi biegania. Poza tym skuteczne zrzucanie brzucha to conajmniej 3 godziny roweru dziennie - sporo czasu. Ten sam efekt osiągasz, biegając 3 razy krócej:)
  • 0

#4 rokiczaaa

rokiczaaa

.

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 3184 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 19:06

Nie każdy może biegać z powodów zdrowotnych, a osoby z mniejszą wydolnością mogą jeździć rowerem.
Chodzenie jest bardziej naturalne niż bieganie.
  • 0

#5 SzklanaDama

SzklanaDama

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2715 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 00:47

Sama nie mam jakichś większych problemów z wydolnością, ale zdecydowanie wolę 60km rowerem niż 2km biegając. Jak już ktoś wspomniał przez jazdę rowerem mniej się męczysz i jest to dobry sposób na poprawę kondycji.

Jeśli chodzi bezpośrednio o brzuch to może przydadzą się tu bezpośrednie ćwiczenia na tą partię mięśni.
  • 0

#6 Justyśka...

Justyśka...

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 11:33

Jakieś40 min biegania, na początek można mniej, a potem trening mięśni brzucha, do siega gdzieś do 120 różnych brzuszków, robisz seriami, w każdej serii po 5 ćwiczeń chyba, trzeba poszukać w necie, ale takie coś da najlepsze efekty, plus racjonalne odżywianie i będzie naprawdę ok.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Bridget von Hammersmark

Bridget von Hammersmark

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 19:02

Zgodzę się ze stwierdzeniem, że każdy ma różną wydolność organizmu, ale faktem jest, że efektywne spalanie tłuszczu możliwe jest jedynie podczas podwyższonej ilości skurczów serca na minutę. Większość podręczników do fitnessu podaje, że ilość ta powinna wynosić ok 150 uderzeń na minutę. Ja uważam, że wystarczy podwojona liczba. Przy jeździe na rowerze osiągamy takową dopiero po godzinie, dwóch umiarkowanej jazdy. Przy bieganiu nawet po 10 minutach. Jeśli ktoś ma słabą wydolność to powinien po prostu zaczynać od marszobiegów, biegów krótko dystansowych z dużą ilością przerw. Z czasem organizm przestawi się na wyższy poziom i bieganie będzie już samą przyjemnością :) Z bieganiem porównywalne jest tylko pływanie.
  • 0

#8 milusińska11

milusińska11

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 20:08

Bieganie jest bardziej wyczerpujące, rower przyjmniejszy
  • 0

#9 Kamilosekk

Kamilosekk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 95 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 07:56

Na rowerze nie powinny jeździć osoby regularnie rozciągające się, ponieważ przez mały zakres ruchów mięśnie po prostu się kurczą.
Według mnie rower jest dobry,żeby na nim gdzieś dojechać, do sklepu,nad wodę czy gdziekolwiek, nawet gdzieś na dalekim dystansie.
Tak żeby codziennie jeździć,żeby spalić trochę kalorii to dużo lepsze jest bieganie,albo np. skakanka na poprawę słabej wydolności. ;]
  • 0

#10 SzklanaDama

SzklanaDama

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2715 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 18:40

a potem trening mięśni brzucha, do siega gdzieś do 120 różnych brzuszków

Matko.. i uważasz, że da radę od początku po 120 robić? Po pierwszym dniu Autor tematu mógłby się nie ruszyć z łóżka Może na początku mniej, a później stopniowo zwiększać ilość brzuszków w czasie treningu.
  • 0

#11 sepultura

sepultura

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 11 lipiec 2011 - 14:40

Na pewno każda forma sportu będzie odpowiednia. Moim zdaniem powinnaś wybrać to co bardziej Ci odpowiada. Jeżeli będziesz uprawiać taki sport jaki lubisz, ćwiczenia będą przychodzić Ci o wiele łatwiej i na pewno dzięki temu będą efektowniejsze.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Czyżyk

Czyżyk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 10:58

Na pewno każda forma sportu będzie odpowiednia. Moim zdaniem powinnaś wybrać to co bardziej Ci odpowiada. Jeżeli będziesz uprawiać taki sport jaki lubisz, ćwiczenia będą przychodzić Ci o wiele łatwiej i na pewno dzięki temu będą efektowniejsze.

No właśnie!
Zależy co Ci bardziej odpowiada. Ja bym wybrała rower. Nie lubię za bardzo biegać - no chyba, że muszę.
  • 0

#13 Mexter

Mexter

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 14:45

Ja bym Ci polecał bieganie. Jak zaczniesz to już nie będziesz chciała przestać. Po za tym zawsze możesz łączyć rower z bieganiem.
  • 0

#14 Guest_margarita_3_*

Guest_margarita_3_*
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:32

Ale tak w ogóle w kwestii samego biegania - obciąża ono zdecydowanie bardziej stawy więc też nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taką formę aktywności. A nawet jeśli już to podstawą będa wygodne buty, które dobrze jest kupić sobie też w dobrym sklepie z obuwiem przystosowanym do biegania właśnie (czyli powiedzmy tanisport.pl). Natomiast co do roweru - to jest on bardziej rekreacyjna formą spedzania czasu - faktycznie wymaga wysiłku i pomaga w spalaniu kalorii, ale jednak więcej czasu trzeba poswięcić aby za jego pomocą schudnąć.
  • 0

#15 Guest_qarolka_*

Guest_qarolka_*
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 12:20

też uważam , że bieganie angażuje większą ilość mięśni do działania , dzięki temu bieganie poprawia kondycję, ale także powoduje, że szybciej spalamy tłuszcz, jednak żeby nie uszkodzić nic sobie przy bieganiu trzeba też mieć odpowiednie buty, które powodują, że stawy się nie męczą i które są odpowiednie na niemal każde podłoże , ja biegam w butach new balance i spełniają wszystkie te kryteria. Po za tym będą dobre na rower jeśli będziesz chciała połączyć te dwie formy zrzucenia zbędnych kilogramów

Użytkownik qarolka edytował ten post 18 lipiec 2011 - 12:20

• 0

#16 Mexter

Mexter

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:55

Nie musi od razu kupować butów za 300zł bo może się okazać że wyjdzie biegać 2 razy i okaże się to ż
  • 0

#17 Guest_Dziubek_1_*

Guest_Dziubek_1_*
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2011 - 09:53

Bieganie dużo bardziej obciąża układ kostno-szkieletowy człowieka, więc jeśli ktoś ma problemy np. ze stawami to bieganie jest jak najbardziej odradzane.
A jeśli już chodzi o ruch to najlepsze jest pływanie. Angażuje bardzo dużo mięśni i odciąża kręgosłup, a do tego poprawia pracę płuc
  • 0

#18 zioomal

zioomal

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2192 postów

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:44

Też myślę, że bieganie. Na trasie 6km wcale się nie zmęczę jadąc rowerem. A biegając bez przerwy i owszem, wręcz padam na twarz i strasznie sapię.
  • 0

#19 Greeg

Greeg

Wredny ch* ;)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3520 postów

Napisano 28 sierpień 2011 - 15:28

zapiszcie się na tańce - nauczycie się tańczyć co jest bardzo przyjemne dla oka :) no i też się zmęczycie (no chyba, że zapiszecie się na walc wiedeński :D )
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 zioomal

zioomal

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2192 postów

Napisano 28 sierpień 2011 - 17:15

Aj tam, aj tam. Pójdę raz czy dwa razy w miesiącu na imprezę przy czym nic nie będę pić, bo to też zbędne kalorie i też będzie dobrze. Dziś byłam na rowerze i jeździłam 2 razy po 20 min ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0