Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowania do matury...


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2899 postów
 • PłećMężczyzna

#1 TobiaszSML

TobiaszSML

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 35 postów

Napisano 26 czerwiec 2011 - 13:25

Jak w temacie, z jakich książek, typu repetytorium, vademecum się uczyć? A może jeszcze jakaś inna możliwość? Czekam na wasze propozycje, rady:)
Chodzi mi przede wszystkim o materialny do matematyki, chemii i fizyki;) I ewentualnie polskiego i angielskiego:)
Z góry dziękuję;)
 • 0

#2 Jumping_Bean

Jumping_Bean

  Bywalec

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 352 postów

Napisano 26 czerwiec 2011 - 14:41

Z matematyki proponuję przerobić od deski do deski wszelakie zbiory zadań i podręczniki jakie wpadną Ci w ręce. Słyszałam, że OPERON jest dobry (swoją drogą przygotowywałam się do testu gimnazjalnego z repetytorium od OPERONa i nie narzekam na jakość książki). Z angielskiego polecam wydawnictwo Longman- bardzo dobrze zorganizowane repetytorium. Z fizyki nie mam pojęcia,bo nie zdaję, ale mój nauczyciel (a mam profil właśnie z poszerzoną fizyką) zaleca nam książki pod tytułem "Wybieram fizykę", czy jakoś tak. Najlepiej poszukaj czegoś w google, tam wyskoczą Ci konkretne tytuły i wydawnictwa, poczytaj recenzje i opinie uczniów. :P
 • 0

#3 Cambo

Cambo

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:35

Zbiór Operony z matematyki jest znośny, ale zbyt prosty. Fajne jest to, że z tyłu są wytłumaczone zadania krok po kroku. Niemniej jednak jest zbyt konwencjonalny i ma niewiele zadań(250). Z fizyki znów zbyt mało zadań, ale mi wystarczyło. Niektóre zadania są dość trudne, ale generalnie zrobienie tego zbioru(podobnie jak matematycznego) nie wystarcza, żeby napisać wybitnie maturę(rozszerzoną oczywiście).

Moim zdaniem z matmy najlepszy będzie zbiór Andrzeja Kiełbasy. Zrobiłem wszystkie zadania rozszerzone z tego zbioru(chyba ze 600~800 zadań) i powiem ci, że nie było na maturze zadania, którego nie znałem(chodzi o typ zadania) :D Zbiór moim zdaniem gwarantuje gruntowne przygotowanie do matury z matematyki rozszerzonej.

Nie wiem co można polecić z fizyki. Korzystałem tylko z Operonu, bo na fizykę uczyłem się tydzień. W moim przypadku po prostu interesuję się fizyką(astrofizyką szczególnie) i ten przedmiot przychodzi mi naturalnie.

Jeżeli jesteś bardzo pracowity możesz jeszcze zainteresować się zbiorem wydawnictwa Aksjomat. Jest momentami bardzo trudny, ale można się naprawdę wiele nauczyć, zadania nie są typowo maturalne.

Do matury z matematyki rozszerzonej uczyłem się jeden miesiąc, zrobiłem cały Operon i wszystkie zadania rozszerzone z Kiełbasy. Robiłem po 8-10h dziennie, ale opłaciło się :ok:

Kiełbasa:
Dołączona grafika

Aksjomat:
Dołączona grafika
 • 0

#4 vanilla93

vanilla93

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 26 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:21

Tak, zbiór Kiełbasy jest bardzo dobry my w szkole robimy każde zadanie po kolei ;)

A ponieważ tez przygotowuję się do matury i szukam odpowiednich ksiażek mam pytanie- Czy vademecum maturalne z OPERONU z matematyki i fizyki jest godne polecenia? Może ktoś takowe posiada?
 • 0

#5 TobiaszSML

TobiaszSML

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 35 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 22:38

Kiełbasę to moja kuzynka posiada jak się nie mylę (to są takie pokaźne książki w formacie mniej więcej A4?), wiec pożyczę to od niej.

NIE BÓJ SIĘ ILOŚCI VANILLA93 I PRZECZYTAJ DO KOŃCA;) RACZEJ NIE POŻAŁUJESZ;P

A co do vademecum z operonu, to ciężko powiedzieć, ponieważ tak na dobra sprawę to tylko operon wydaje takie kompendia no i jeszcze Greg ze znanych wydawnictw, ale to wydawnictwo ma tendencje do przeinaczania, lecz to tylko moje zdanie. Ale wracając do tematu; operon ma jak już mówiłem pewien monopol na kompendia i większość moich znajomych jeśli ma tego typu książkę to właśnie jakieś vademecum z operonu.

Ale na szczęście Szkolne PWN, wydało tzw. Zestawy\Pakiety maturalne, na które się składa Repetytorium, Trener i Zadania. Repetytorium jest odpowiednikiem Vademecum, Trener jest przeznaczony wyłącznie do nauki rozwiązywania zadań, a Zadania do praktycznego przetestowania wiedzy nabytej z R i T. (już będę pisał tylko 1. litery nazw książek;) Postaram się teraz przedstawić wam (chociaż na chwile obecną głównie Tobie Vanilla93;p) różnice miedzy R a V (ale tylko z matmy bo jedynie do tego przedmiotu posiadam V i ZM), otóż V są przeznaczone dla osób które przerobiły książki z Operonu i chcą tylko powtórzyć materiał. V to przede wszystkim suche regułki, liczne tabele, treść bez większego tłumaczenia. A ponadto wszytko to napisane dosyć trudnym do przyswojenia językiem, takim bardzo naukowym, jak na maturę za bardzo (w ogóle operon ma tendencje do pisania takim językiem). Natomiast w R materiał jest wyłożony teoretycznie i w sposób dobry, ale nie megaobszerny wytłumaczony (w końcu to jest Repetytorium od repeat - powtarzać:) W V jest kilka przykładów rozwiązań zadań, ale ich ilość nie może się równać z tymi zawartymi w T (jakby nie było to oddzielna książka). W R po każdym dziale\poddziale są również przykłady zadań i po kilka zadanek zamkniętych do rozwiązania, dla delikatnego sprawdzenia czy zrozumieliśmy materiał (Zadania typu "sprawdź się"), takie "punkty kontrolne" (to chyba zostało zaczerpnięte wprost z "Podstaw Fizyki" Hallidaya, Resnicka i Walkera, czyli genialnego studenckiego podręcznika, ale to inna bajka...). R jest napisane w oparciu o podstawę programową (na podstawie jakiegoś wykazu materiału z CKE). Tego akurat nie mogę do końca nazwać plusem; niby na nic zbędnego nie będziemy marnować czasu, ale, np. logikę matematyczną, czyli implikacje, koniugacje, negacje, alternatywę itp. nie ma w podstawie programowej, więc nie zostało zawarte w R w przeciwieństwie do V. I to będzie punkt dla Operonu, niby błachostka, ale nie zaszkodziłoby żeby było, dla usystematyzowania, a ponadto logika jest bardzo przydatna w zadaniach typu "Wykaż żę..." i lepiej wygląda <=> niż napis "wtedy i tylko wtedy gdy...". V ma skorowidz i bardzo dokładny spis treści, które mogą być przydatne, ale znajduje się w nim sporo "ciekawostek" o biografiach wybitnych matematyków itp. Takie coś może i się nieźle sprawdza w podręczniku, ale w książce do powtórek wyłącznie zajmuje miejsce. W R są wyraźnie zaznaczone elementy materiału wymagane na rozszerzeniu, a w V nie. To by było na tyle jeśli chodzi o zawartość V i R (więcej różnic albo nie zauważyłem, albo nie pamiętam obecnie.)

Co do jakości wykonania, to Operon wygrywa; w V jest więcej obrazków, jest bardzo kolorowe, wykonane z chyba tzw. papieru kredowego i ma dość twardawą okładkę i takie materiałowe paseczki służące za zakładki. W skali od 1 do 6 V ma 5, a R (jak i cały zestaw) 4. Jeżeli chodzi o cenę to R i V prezentują się podobnie. Trzeba naszykować 60-70 zł. Co prawda na allegro można znaleźć R za ok 40, a V ok 45, to i tak trzeba zabulic za przesyłkę powiedzmy 15-20zł (kurierska pobraniowa). Wczoraj kupiłem V za 60,90, a R nie widziałem w księgarni, ale to że nie ma w Sieradzu tego nie oznacz, że nie da się znaleźć w większym mieście, np. Łodzi, jednak i tak trzeba zapłacić "marże" w księgarni, więc nie ma różnicy czy zamówimy, czy kupimy w księgarnie z tym, że nie musimy wtedy czekać.

Reasumując, lepszym wyborem jest moim zdaniem R z PWN niż V z Operonu, ponieważ materiał co prawda zupełnie ograniczony do podstawy programowej to wyłożony lepiej, przyjemniejszym językiem i ponadto wytłumaczony. Do powtórki w sam raz. Ponadto R (jak i Z) ma rekomendacje Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, a to o czymś świadczy.

Jeżeli już jesteśmy gotowi wyłożyć 70 polskich złotych na książkę do powtórki, to może warto wyłożyć jeszcze 3 dyszki z kieszeni, mieć ten jeden melanż mniej ale dostać się na wymarzone studia, dzięki zakupieniu całego pakietu maturalnego, hmm?

Otóż R już omówiłem dokładnie, ale T i Z nie. W T z matmy jest niemal 100 przykładów rozwiązanych zadań (głównie z zakresu podstawowego, ale kilka z rozszerzenia też się znajdzie, a poza tym te zadania są podobne tylko będzie więcej liczenia i łatwiej się pomylić, ale zasada taka sama) i po nich są analogiczne zadania, dla utrwalenia nabytych umiejętności. Na marginesach po lewo są uwagi odnośnie różnych praw matematycznych, a po prawo w formie małych „przyklejonych” karteczek uwagi odnośnie sposobu rozwiązania zadania (od karteczek są poprowadzone strzałki do konkretnych momentów treści lub sposobu rozwiązania zadania). Te karteczki są co prawda infantylne, ale przydatne. Ja zawsze byłem zbyt leniwy żeby coś takiego robić;p Co do Z to jest w nich ich ponad 1400 (+arkusze maturalne na końcu i oczywiście rozwiązania, ale takie solidne) i dzielą się na 3 typy: Zamknięte, otwarte krótkiej odpowiedzi i otwarte rozszerzonej odpowiedzi. Najwięcej jest zamkniętych, ale to logiczne. Zadania na rozszerzenie są zaznaczone, a ponadto podział treści na działy i działki jest identyczny jak w R, co ułatwia ich rozwiązywanie, natomiast w T jest to dość chaotyczne. Teraz będę pisał jak w ofertach tego zestawu na allegro;p „Pakiet to całościowy zestaw materiałów dydaktycznych kompleksowo przygotowujący uczniów do matury w ich własnym zakresie. Poszczególne elementy wzajemnie się uzupełniają tworząc kompleksowa całość bla bla bla…:)” Ale tak w rzeczywistości jest. Nawet alfabetycznie jest ustawiona kolejność korzystania z pakiety R->T->Z (Teoria->Przyuczenie Praktyczne->Praktyka):)

Pakiety można dostać na allegro:

http://allegro.pl/li...tura pakiet pwn

Ale na allegro trzeba płacić za przesyłkę natomiast poniżej będzie link do miejsca gdzie przesyłka jest darmowa.

http://www.akademiap...l/shop/zestawy/

Ponadto można kupić to jako Combos czyli powiedzmy 2 pakiety razem wyjdą taniej niż oddzielnie, cena każdego kolejnego jest niższa... Ale trzeba mieć konto w tej e-księgarni, lecz to tylko chwila rejestracji. Można założyć konto w tej całej akademii PWN, można się w niej między innymi zapisać na kursy konkretnych przedmiotów na poziomach jakie chcemy, a to sprawia że system tworzy wam kalendarz powtórek do matury i będziecie mogli rozwiązywać zadania z danego materiału. Fajna sprawa;) Ja tam konto mam i nie żałuje:)

To co pisałem powyżej oparłem na Pakiecie maturalnym i Vademecum z matematyki, ale to można przyjąć dla każdego porównania. Naprawdę warto zainwestować w te pakiety, weszły na rynek w 2010 więc są nowością, dlatego są nie znane i nie ma o nich wiele opinii (ale do T z matmy jest i to nie moja;p http://cokupic.pl/pr...e01d#productNav) a ponadto jest pakiet z każdego wartościowego przedmiotu maturalnego (bo powiedzmy historia tańca takim nie jest;p) i jest nawet pakiet z angielskiego i niemca a takiego vademecum operon nie posiada. Ale zrobicie jak uważacie:) Ja wyraziłem własne zdanie i dobrze wam radze;)

PS

W razie jakichkolwiek pytań walcie śmiało;) I dzięki że to całe przeczytaliście, troszeczkę się rozpisałem xD

Użytkownik TobiaszSML edytował ten post 02 lipiec 2011 - 11:01

 • 1

#6 vanilla93

vanilla93

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 26 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 23:59

PRZECZYTAŁAM! I chyba mnie przekonałeś do tego pakietu! Widziałam to kiedyś w Empiku podajże, więc w tym roku tez nie powinno być problemu ze znalezieniem. Co to Operona to wiem że bardzo dobrze sprawdza się w przedmiotach hm... bardziej opisowych- np. geografia i właśnie nie wiedziałam jak to jest z przedmiotami ścisłymi. Więc zdecyduje się na to z PWN bo pewnie zawiera o wiele więcej zadań, a to jest dla mnie najważniejsze.
Dziękuje!
 • 0

Janusz

Janusz
 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2899 postów
 • PłećMężczyzna

#7 TobiaszSML

TobiaszSML

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 35 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 10:32

Dobrze, ale nie krzycz;p
 • 0

#8 Keehl

Keehl

  positive thinking sucks

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 982 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 20:39

O chemii chyba nikt nie powiedział jeszcze. Zdawałem w tym roku rozszerzenie i powiem ci, że podręcznik jest najmniej z tego wszystkiego ważny - wybierz którykolwiek, ładny jakiś, przyjemniej się będzie miło przeglądać. Skup się na zadaniach, zaopatrz się w jak największą liczbę zbiorów. Obowiązkowo Witowski, do tego Pazdro, Operon. Trzaskaj zadania i jeśli czegoś nie umiesz - szukaj w podręczniku albo pytaj kogoś. Jeśli czujesz, że w jakimś dziale brakuje ci teorii, przeglądaj notatki z lekcji i uzupełniaj je podręcznikiem. Pisz sobie na osobnych karteczkach reakcje charakterystyczne, kolory, wzory, definicje. Ucząc się organicznej zwracaj uwagę na mechanizm reakcji, napisz sobie na kartce schemat i analizuj go. Układaj sobie jakieś ciekawe chemografy w trakcie nauki, takie jakie wg ciebie mogłyby się pojawić na maturze. Nie ucz się na pamięć, objaśniaj sobie wszystko co się da. W Witowskim może cię zacząć denerwować to, że umieszcza kilka praktycznie takich samych zadań pod rząd - nie zlewaj ich, rób wszystkie, nabierzesz biegłości. Jak nie macie w szkole laborek, oglądaj filmiki na youtube z doświadczeniami i tłumacz sobie, dlaczego pomarańczowe zrobiło się żółte, niebieskie, zielone i teoretycznie bladoróżowe ale tak naprawdę każdy widzi, że bezbarwne.

Zacznij od września, przyspiesz po feriach zimowych, a w marcu weź się już mocno do roboty. O ile zależy ci jakoś bardziej na wyniku ;) Wiem co mówię.
 • 0

#9 Szprotka88

Szprotka88

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 11 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 16:02

A nie lepiej zajrzeć tutaj -> kursymatura.pl? Zdałam maturę i kończę teraz studia :)
 • 0

#10 calme

calme

  calmeriatka

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 457 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 21:38

TobiaszSML, mnie też przekonałeś tym pakietem.
Szkoda tylko, że jednak takie drogie to wszystko.

Ja polecam oczywiście książkę Kiełbasy, sama z niej korzystam i bardzo mi ona podpasowała :)
 • 0

#11 TobiaszSML

TobiaszSML

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 35 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:58

Masz racje calme, ten pakiet nie należy do najtańszych rzeczy, ale spójrzmy z innej perspektywy; u dobrego nauczyciela 1h korepetycji kosztuje przynajmniej 25zł, a pakiet już zaokrąglijmy że kosztuje 100 zł, wiec tyle co 4h u korepetytora, a w takim czasie żaden nauczyciel nie da rady wytłumaczyć tyle co jest zawarte w książce. A jedną część pakietu (Repetytorium się najpierw dzieli na 10 części, która sie dzieli na średnio 8-10 rozdziałów, co się dokładnie przekłada na układ w Zadaniach + Trener) sam przerabiam w najszybciej 12h. Tak na to patrząc to są ogromne oszczędności a uczyć się możesz kiedy chcesz (chociaż jeżeli masz problemy z samo dyscypliną to lepsze będą korki;p)
A teraz pakiet do matematyki jest jeszcze lepszy niż mój ponieważ Trener został wzbogacony o dobre 20 przykładów w stosunku do mojego (co mnie trochę zirytowało;/), tylko musicie kupić pakiet Matura 2012, najlepiej na AkademiiPWM;)
Jak ma ktoś jakieś jeszcze pytania to chętnie odpowiem;)
PS
Fajny opis masz calme, zupełnie jakbym czytał o sobie;D "Chcesz mnie zmienić..."
 • 0

Janusz

Janusz
 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2899 postów
 • PłećMężczyzna

#12 calme

calme

  calmeriatka

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 457 postów

Napisano 08 sierpień 2011 - 02:59

No w sumie masz rację.. ;)
Jak na razie wolę chyba jeszcze popróbować z Kiełbasą. Co jak co, ale pieniądze nie rosną na drzewach. Może jak nie będzie mi za bardzo wychodzić to się skuszę na to. Jednak zależy mi bardzo na zdaniu matematyki rozszerzonej.
Hmmm, zobaczymy jak się to wszystko ułoży. ^_^

I dziękuję ślicznie :rumieniec:
 • 0

#13 lukaszenko88

lukaszenko88

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 11 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 15:59

Ostatnia szansa, została, aby zwiększyć swoje szansę na zdanie poprawkowej matury z matematyki http://www.wskiz.edu...3055&Itemid=539 kurs przygotowawczy odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoly Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Trwa on 5 dni (5 dni *5h dziennie=25 godzin) Dla przyszłych studentów jest on BEZPŁATNY!
Kurs będzie prowadzil dr Kaczmarek http://ocen.pl/lectu...aczmarek&sort=3 prawdziwy ulubieniec studentów. Jeśli ktoś nie jest w pełni przygotowany to świetna okazja, aby poprawić swoje umiejętności. Powodzenia!:)
 • 0

#14 adk.

adk.

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 45 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 22:52

Ja też mam do was pytanko. Może trochę inaczej wy osobiście z czego korzystaliście przed maturą ? Z Jakich pomocy naukowych ? Co sądzicie o tablicach matematycznych np ?

Jakie repetytorium najlepsze będzie do Języka Polskiego i Angielskiego ?
 • 0

#15 Keehl

Keehl

  positive thinking sucks

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 982 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 18:06

Co sądzicie o tablicach matematycznych np ?

Ale co tu jest do sądzenia? Dobrze jest ściągnąc ze strony cke te maturalne tablice i z nich korzystac podczas przygotowań - przynajmniej się oswoisz.
 • 0

#16 mikolaj45

mikolaj45

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 14:41

Ja też polecam zbiory Kiełbasy, choć nie ktore zadania znacznie przewyższają tam poziom matury.

Co sądzicie o tablicach matematycznych np ?

Tak jak w poprzedzającym poście, ściąg te z CKE i nie korzystaj z innych, no chyba że jakiegoś wzoru nie ma w tych z CKE a musisz z niego skorzystać.

Jest też pare kursów (darmowych) w sieci z matematyki, zazwyczaj pozwalają na systematyczną powtórkę i to jest ich najważniejsza cecha, jeżeli ktoś ma problem z systematyczną pracą. (Jeden jest np. u mnie w stopce),

Pozdrawiam,
 • 0

#17 Keehl

Keehl

  positive thinking sucks

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 982 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 17:59

Odnośnie Pazdry - jak najbardziej warto robić, jest dużo zadań trudniejszych niż na maturze i inaczej skonstruowanych więc można trochę bardziej pomyśleć. To co mnie wkurzało w tym zborze to to, że odpowiedzi są tylko do niektórych zadań i nie do wszystkich przykładów - do tych najtrudniejszych zazwyczaj nie ma... A z teorii jest trochę zbędnych rzeczy.
 • 0

#18 MariuszCzuk

MariuszCzuk

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 18:50

A wiecie gdzie jest kurs maturalny z biologii rozszerzonej? :angry:
Szukam już wszędzie i nie mogę nic odszukać..
Co prawda na matmę chodzę już do AP EDUKACJA placówki w rynku w Krakowie, ale tam chyba im grupa nie powstanie z bologii
Że też wprowadzili tą matmę, 4800zł miałbym w kieszeni :icon_twisted: a tak to poszło w las....
Żeby iść na studia biologiczne muszę zdać matmę... Kto to wymyślił :027: ?! Przyznawać się

Jak nie wiecei gdzie, to zapisywać mi się do tej szkoły, bo mi inaczej kurs nie ruszy
AP EDUKACJA w Krakowie na Szewskiej :310: dam lizaka za zapis
 • 0

#19 Bax23

Bax23

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 17:14

Hmmm ja co prawda przygotowuję się do matury z chemii ale skoro proponujesz lizaka to może się skuszę ;) A tak na serio to nie wiesz może czy w krakowskiej AP mają też kurs maturalny z chemii? Trochę mi opornie idą te przygotowania więc moze to byłoby dobre wyjście :)

Użytkownik Bax23 edytował ten post 29 listopad 2011 - 17:15

 • 0

Janusz

Janusz
 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2899 postów
 • PłećMężczyzna

#20 Borys Miłka

Borys Miłka

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 10:03

W tym roku powtarzam matematykę na maturze :/ i powiem wam, że postanowiłem bardziej profesjonalnie podejść do sprawy znalazłem całkiem dobry program on-line przygotowujący do matury z matematyki – matematura.pl. Jest tam kurs zadania i zestawy. Na początku bałem się że przepłacę bo na 3 miesiące to coś ok 30 zł powiecie pewnie że nie dużo bo tyle się daje za godzinę korków, ale jestem oszczędny i nie lubię płacić, za materiały w necie. Wiec wysłałem na początek esa na testy egzaminacyjne i sprawdziłem, że warto zainwestować. Jak na razie rozwiązuje zadania i jestem zadowolony. Myślę że tym razem dam radę.

Pozdrawiam Borys

Użytkownik Borys Miłka edytował ten post 11 kwiecień 2012 - 10:04

 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0