Pieczenie i swędzenie w pochwie

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
Witam,
od paru dni mam problem nie wiem co sie dzieje bo jescze tak nigdy w zyciu nie mialam, a mianowicie od jakis trzech dni odczuwam juz dokuczliwe pieczenie i swedzenie w pochwie.
Mam do was pytanko kobietki co to moze byc? I jak sobie z tym radzic domowymi sposobami? Moze ktoras z was miala podobny problem wiec prosze o rady.
Z gory wielkie dzieki kobietki!
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Kielce
Jakimi domowymi sposobami. Idź do lekarza i to jak najszybciej! Ewentualnie (czego nie polecam) możesz zaczekać aż samo przejdzie
 

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Spróbuj sie częściej podmywać, a jeżeli stosujesz płyn do higieny intymnej to może od niego bo jakiś składnik Ci nie odpowiada. Nie martw sie bedzie dobrze :D
 

Vixa22

>>>>>>>>>>
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
1 146
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Fantasy World
nom powinnas isc do lekarza ale pomaga tez jesli podmyjesz sie wodą z rumiankiem działa kojąco i przeciwzapalnie :)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nie powinno się wcale częściej podmywać. Sfery intymne ogólnie nie lubią w nadmiarze wody - a już na pewno nie lubią irygacji. Dlatego myjemy tylko zewnętrzne części, najlepiej płynem do higieny intymnej. Czasem faktycznie jedna marka nie leży, należy poszukać innej. Ja mam dość długo ziaję.

Idź do lekarza, bo jeżeli to grzybica, która rozwija się często sama z siebie, bez kontaktów seksualnych itd., to trudno a wręcz niemożliwe jest często wyleczenie się domowymi środkami.
Lekarz dobierze odpowiednie leki - jeżeli to faktycznie grzybica to najlepiej działa połączenie środków w kremie i globulkach, oraz leków doustnych, partner też musi poddać się terapii.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Lekarz i tak wyśle Cię z tym problemem do ginekologa.
Tam przepiszą Ci zioła, maść i tabletki. Jeżeli tego dobrze się nie wyleczy choroba będzie powracać, a jest to bardzo uciążliwe. Też to kiedyś miałam, nawet chodzenie sprawiało mi problem.
Ulgę sprawiają już leki na drugi dzień więc warto. Samemu tego nie da się wyleczyć. Próbowałam, przechodziło na jakiś czas ale z czasem wracało.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Ja też - i zawsze wracało.

Co więcej - jedyną skuteczną metodą było właśnie połączenie leków doustnych i dopochwowych i leczenie partnera.
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
moze to byc z roznych przyczyn, ja kiedys tak mialam po wejsciu do basenu, okazalo sie ze to uczulenie na chlor, lekarz mi wtedy powiedzial ze to wystarczy brudny recznik po podmyciu, zle dobrany plyn do hig intymn i juz moze sie cos dziac, zalezy od tego jak bardzo skora jest wrazliwa. polecam Ci masc jaka wtedy przepisal mi lekarz ona jest wlasnie od takich rzeczy. wpisz jej nazwe w google i przeczytaj ulotke, jak Ci bedzie pasowac mozesz kupic, ja zaplacilam 2,20. Clotrimazolum sie nazywa. ale popieram rowniez poprzednie wypowiedzi, jesli bedzie Ci to sprawiac wiekszy problem udaj sie do lekarza.
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
A czy to Clotrimazolum to jest na recepte??
Bo chetnie bym tego sprobowala, bo cos zaczyna sie to robic dokuczliwe a narazie nie moge isc do lekarza, jak pech to pech :/
 

kasia86

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2006
Posty
268
Punkty reakcji
0
A czy to Clotrimazolum to jest na recepte??
Bo chetnie bym tego sprobowala, bo cos zaczyna sie to robic dokuczliwe a narazie nie moge isc do lekarza, jak pech to pech :/

Clotrimazolum jest niedrogi i bez recepty, ale stosuje sie go tylko zewnetrznie. Napisalas, ze piecze cie i swedzi w srodku, wiec za bardzo to ci nie pomoze... Musisz pojsc do lekarza. Jesli masz jakas infekcje to tylko odpowiednie leczenie ci pomoze...
 

margi86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z brzuszka mamusi :P
Clotrimazolum Ci nie pomoże, jesli to Cię piecze i swędzi w srodku, jak kolezanka wczesniej napisała, idz do lekarza to jest najwłaściwszy sposób
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
no wlasnie to mnie piecze na wargach sromowych tylko tak troszke od srodka, kupilam globuldi propolisowe czy jak tam to sie nazywa i zastosowalam tylko dwie bo teraz mam okres i wlasnie nie wiem czy podczas miesiaczki mozna je stosowac? jak cos wiecie na ten temat to napiszcie :)
To jak mnie piesze i swedzi na warhacg sromowych to Clotrimazolum chyba powinno cos pomoc? ale czy podczas miesiaczki jest sens jego stosowania? bo ja naprawde nie mam pojecia a do lekarza niestety narzie nie moge isc :/
jak cos wiecie to pomozcie i napiszcie kilka slow dorbych rad:)
z gory dzieki wam wszystkim :)
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
ja oczywiscie bede obstawac za Clotrimazolum bo mi pomoglo... ale nie bede zaprzeczac zdaniom poprzedniczek, kazdy reaguje inaczej na leki. podczas okresu raczej nie stosuj nic, bynajmniej takie jest moje zdanie, poczekaj az przejdzie bo tak to wszystko splynie z krwia... te globulki sa dobre, wiele dobrego o nich slyszalam. one sa nastawione tak bardziej antygrzybiczo (czy antygrzybiczno> nie wiem jak sie odmienia poprawnie :D ). jednak jak Ci nie bedzie pomagac to idz do lekarza...
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
no dzieki, ja wiem ze jak sie pogorszy to do lekarza ale narazie nie moge i probuje takimi sposobami :)
ja tez wiem ze podczas okesu lepiej nic nie stosowac i tak robie ale chcialam sie upewnic bo nigdy takich problemow nie mialam :/
mam jeszcze jedno pytanko czy podczas tych dolegliwosci moge sie kochac czy raczej to odlozyc az przejdzie/ chlopakowi cos grozi jakies zarazenie? jak sadzicie?
bo nie chce go narazac niepotrzebnie :/ jemu to pewnie wszystko jedno bo osatnio poscilismy dwa tygodnie to pewnie nic nas nie powstrzyma ale jak lepiej zaprzestac kochania bo cos mu grozi to sie jesczze poposci troszke choc nie chetnie :) jak sadzicie? co wy na to?
a ten Clotrimazolum to jak on dziala przecie grzybicznie (tez nie wiem jak sie to odmienia :) ) czy jakos inaczej? od czego to wogole jest? jakie maials dolegliwosci jak ci to lekarz przepisywal?
bo to jest tanie jak mowisz a te globulki to 6 szt kosztuje 11 zeta :/ wiec po co mam przeplacac
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
tak, Clotrimazolum przepisal mi lekarz, to jest masc wlasnie przeciw takim swedzeniom, uczuleniom itp,
przeczytaj sobie ulotke

http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Clotrimazolum

powiem Ci ze ja kochalam sie z facetem jak to mialam, nieswiadoma co moze byc, ale on wiedzial co i jak, niczym go nie zarazilam, jednak moje pieczenie sie powiekszylo, ale to chyba w kazdym przypadku moze byc inaczej, wiec nie chce Ci nasowac mojej opinii. ja ogolnie mialam takie cos sadze ze po basenie, po chlorze zaczelo mnie swedziec i piec, bylam u lekarza po wyniki cytologii wiec powiedzialam mu zeby sprawdzic co to to jest. no i powiedzial mi tak jak Ci juz wczesniej odp, ze tego moga byc rozne dziwne przyczyny, brudny recznik, wlasnie chlor z basenu, bo jak wiadomo ta woda nie jest genialna mimo ze potem wchodzi sie pod prysznic, rowniez niektore plyny do higieny intymnej moga wywolywac reakcje alergiczne, podpaski, wkladki, zalezy od skory jak bardzo jest wrazliwa. to sa slowa lekarza :D
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
ok dzieki za rade
musze sobie kupic ta masc i wyprobowac
mam nadzieje ze pomoze
a jesli o to kochanie sie to sie zobaczy, bo nie wiem czy wytrzymam po dwu tygodniowym poscie :)
dzieki za pomoc
pozdrawiam i najlepszego zycze :)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Albo za rzadko się podmywasz, albo za czesto. Podmywać się najlepiej 2 razy dziennie, w czasie okresu opczywiście częściej, ale jak normalnie za często, to burzy się florę bakteryjną i wtedy zarazki szybciej się dostają. Ale może to być inna przyczyna, więc lepiej idź do ginekologa.
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
no witam
chce wam tylko powiedziec ze uzywam tych globulek z propolisem i tego Clotrimazolum no i zaczyna mi to uciazliwe pieczenie a przede wszystkim swedzenie ustepowac.
na poczatu przy pierwszych globulkach strasznie mnie pieklo nie dowytrzymania ale teraz jak je wkladam to malo jest odczuwalne to pieczenie, mam nadzieje ze to oznaka tego ze przechodzi, a wy co o tym myslicie. Tego Clotrimazolum to uzywam 3 razy dziennie ale teraz zaczne 2 razy dziennie bo malo odczuwal to swedzenie, ale tam na ulotce pisalo zeby nawet jak ustapi to swedzenie stosowac przez jakis tydzien, a ty tez tak robilas?
wogole to dziekuje wam za pomoc bo naprawde to bylo uciazliwe
dzieki
pozdrwiam wszystkich serdecznie :)
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
no ja tez jeszcze stosowalam tak jak pisalo w ulotce z tydzien moze, ale gdzies po 3 dniach smarowalam juz raz dziennie. no i przeszlo poki co jak do tej pory mam spokoj. to bylo strasznie upierdliwe i mam nadzieje ze sie nie powtorzy :) a Tobie skoro mniej dokucza to znaczy ze Cie to ch*olerstwo powoli puszcza. :D i znow bedziesz mogla normalnie funkcjonowac :D :D :D
 
Do góry