Okulary z antyrefleksem

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Czy okulary "zerowki" z tak zwanym "antyrefleksem" cos daja ? w sensie prewencyjnej ochorny wzroku przed komputerem.

Czy takie okulary to moze pic na wode ? Czy mozna kupic "tandete" za 20zl i to cos da czy trzeba sie udac najpierw do okulisty ?

Czy ktos z Was zna moze jakas fachowa opinie w tej kwesti ? ;)
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
fachowa ona nie bedzie, ale zawsze. Na pewno badziewie za 20 zł z bazarku czy supermarketu to pic na wode. Jesli zerówki, to nie musisz isc do okulisty ale mozesz do optyka. ntyrefleks jest super sprawa tylko nie wiem ile ma wspolnego z komputerem ale moze troche ma. Bo kiedys jak miałam okulary bez anty to wszystkie swiatla zarowki itp widziałam podwojnie a teraz mam i widze normalnie. Chociaz aktualnei preferuje soczewki ;p
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
A po kiego Ci te zerówki? Lepiej dla oczu jak będziesz często mrugał i po prostu skrócisz czas spędzany przy komputerze, zwiększysz odległość od monitora, zwiększysz czcionkę.
Jeśli dla lansu, to nie noś ich siedząc przy komputerze bo one nic nie dają, "ZERO" sama nazwa o tym mówi.

Czytałam ostatnio art w którym wypowiadała się okulistka na temat okularów z bazaru. Jej zdaniem nie potwierdzono ich szkodliwego działania na wzrok, jeśli ktoś nie ma pieniędzy na okulary, a a niewielką wadę to może sobie takie kupić i nie powinno mieć to wiekszego wpływu na pogorszenie wady.
Stanowczo odradzała kupowanie okularów przeciwsłonecznych w jakimkolwiek innym miejscu niż w salonie optycznym
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Zapobiegają męczeniu się oczu przed komputerem.

Nabijasz sobie posty czy masz jakieś argumenty potwierdzające tą tezę?

Na pewno nie zapobiegają, ewentualnie zmniejszają ten efekt męczenia się oczu, choć nie wiem jak miałyby to robic.

Na zmęczone oczy najlepsza przynajmniej 15min przerwa, trzeba mrugać (nawilżać oczy), popatrzeć w dal. Oczy są stworzone do wypatrywania zagrożenia i ofiar z daleka a nie do wielogodzinnego skupiania się na jednym zblizonym punkcie
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Nie mam żadnych argumentów, wiem tylko to, czego dowiedziałam się od okulisty i optyka. Nabijam sobie tylko posty. Zależy mi, żeby mieć ich jak najwięcej- setki, najlepiej tysiące. Tak jak ty.

"Na pewno nie zapobiegają, ewentualnie zmniejszają ten efekt męczenia się oczu, choć nie wiem jak miałyby to robic"- to skoro nie wiesz, nie masz o tym pojęcia, to po co się wypowiadasz?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Bo lubię się wypowiadać,lubię dużo wiedzieć i wymieniać poglądy. Ja swoich postów nie napisałam w tydzień ani nie w miesiac ani nawet rok.

Skoro wypytałaś o zerówki i okulistę i optyka to nie pytałaś dlaczego tak się dzieje? I po co pytałaś? Może sama chciałaś skorzystać i masz jakieś doświadczenia, którymi mogłabyś się podzielić z nami.

Gdybys doczytała do końca mój post to zauważyłabyś że coś jednak wiem, a takie jedno rzucone przez anonimową osobę zdanie ze pomagają, nic nie znaczy. także dopóki nie podasz jakiegokolwiek w miare logicznego wyjasnienia, to ta swoja mądrość możesz zatrzymać dla siebie.

Nie zwykłam dyskutować z osobami które nie mają żadnych argumenów więc kończę ten monolog i czekam na bardziej merytoryczne posty bo temat mnie interesuje.
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
"Gdybys doczytała do końca mój post to zauważyłabyś że coś jednak wiem"- nie zauważyłam tego, na końcu nie było nic o antyrefleksie, ale niech ci tam będzie. I nie pytałam o zerówki, tylko a antyrefleks. Nie jestem fizykiem ani optykiem, więc nie będę dopytywać się o dokładny mechanizm działania takich okularów ani tym bardziej tłumaczyć go. Grunt, żeby działały.

Nie do ciebie pisałam mój post, tylko do autora prośby. Nie mam więc powodu, aby z tobą dyskutować.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Ty nie dyskutujesz ( znów zero argumentów) a nudzi Ci się i nabijasz posty.

Polecam czytanie ze zrozumieniem.

Autor pytał o jakieś fachowe opinie i zadał kilka dość szczegółowych. Na pewno nie da się na nie odpowiedzieć na nie jednym prostym zdaniem.
Żegnam
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja mam korekcyjne z antyrefleksem i nie zauważam, aby cokolwiek miały dawać. Tak więc, wg mnie- przereklamowane.
 

czekoladka91

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2008
Posty
618
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
z krainy Ozz
Hmm, ja również tak jak Sunray posiadam okulary korekcyjne z antyrefleksem i nie widzę szczególnej różnicy pomiędzy zwykłymi szkłami, a tymi. Prawda jest taka, że jeśli ktoś spędza dużo czasu przed ekranem, to nawet antyrefleks nic tu nie pomoże. Jedynie tak jak napisała Miss.sunshine przerwy co 15 minut. Tyle ode mnie. Pozdrawiam
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
No ba, jak ktoś siedzi przed komputerem po 10 godzin dziennie bez przerwy, to mu nawet antyreflex nie pomoże. Przecież to jest zwykłe ułatwienie pracy przed komputerem lub siedzenia przed telewizorem, a nie jakieś wybawienie od wszelkiego komputerowego zła. Ma zapobiegać męczeniu się wzroku i przesuszaniu się oczu, co nie znaczy, że jest lekiem na całe zło. Chociaż z drugiej strony każdy przypadek jest indywidualny, więc jeżeli komuś nie zalecił ich okulista, to raczej nie są dla danej osoby niezbędne.

No, ale ja już się nie odzywam, bo znowu będzie, że tylko z nudów posty sobie nabijam, nic nie wnoszę do dyskusji i że nie mam fachowych merytorycznych argumentów w przeciwieństwie do reszty wypowiadających się. Więc to by było na tyle.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Oj po co te nerwy ? :p

Co do "antyreflexu" to ja czytalem iz normalnie wszelkie odbicia, refleksy swietlne, migocenia - mowiac w skrocie zaklocenia - nasz mozgl musi sam "filtrowac" i wzrok sie bardziej meczy, a tak takie okulary ponoc czesc tych zjawisk wytlumiaja, czli jest to korzystniejsze dla wzroku.

Ale to wszystko ponoc ;) mialem nadzieje ze moze ktos byl u okulisty i wie o sprawie wiecej, tak to sam bede musial sie chyba kiedys przejsc :p
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Warto zainwestować w antyrefleks. Ja czuję różnicę, przy zwykłych szkłach bardzo szybko męczą mi się oczy. Ale jak się siedzi przy komputerze do oporu to i tak się zmęczą i wysuszą. Niemniej jednak więcej ochrony nie zaszkodzi.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Warto zainwestować w antyrefleks. Ja czuję różnicę, przy zwykłych szkłach bardzo szybko męczą mi się oczy. Ale jak się siedzi przy komputerze do oporu to i tak się zmęczą i wysuszą. Niemniej jednak więcej ochrony nie zaszkodzi.

Ten antyreflex kupowalas po wizycie u okulisty w salonie optycznym czy tak na "wlasna reke" ?
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Czy jakies specjalen badania robil w celu dobrania tego "antyreflexu" ?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nie robią badań. Po prostu antyreflex jest, albo go nie ma. Okulista nigdy mi o tym nic nie wspominał. A w sklepie z okularami to wiadomo - wciskają na siłę wszystkie bajery, bo to ich zarobek.

Ja przed komputerem siedze dziennie po 12-18h, czasem zdarza mi się i 40h maratony (ale to już chyba za mną). Po kupnie okularów z antyrefleksem absolutnie żadnej różnicy nie odczułem (no ale oczy mam już pewnie tak przespawane, że 5% w tą, 5 w tą różnicy nie robi).

Jak ktoś kupuje okulary to te pare złotych w tę, czy w tę różnicy nie robi. Czy jednak bawił bym się w zerówki z antyrefleksem? Nie wiem. Pewnie nie. Nie można zapominać przecież, że o ile cośtam te antyrefleksy dają, to znowu okulary zawsze są trochę brudne (nikt co 5 minut ich nie czyści) i tylko przez to wzrok męczy się trochę bardziej. Nie wiem więc czy to by się po prostu nie równoważyło (no i nie znam informatyka bez wady wzroku który pracował by w zerówkach z antyrefleksem)
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
ale ile takie okulary przeciwsłoneczne od optyka kosztują ;p ok.5 stów. Wole wtedy z bazaru ;p
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się że to ma sens a jesli jużkopuwać to nie byle jakie bo tylko można pogorszyć wzrok.
 
Do góry