Jaki Magnez?

edek_77

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Który według was magnez jest najlepszy? podobno hellatowy, ale ten ciężko w Aptece dostać :-/
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
też się nad tym zastanawiałam, który najlepiej kupić, bo w aptece taki duży wybór jest..
 

piksel-2

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
86
Punkty reakcji
1
Podstawa by posiadał w sobie witaminę B6, która wzmacnia działanie preparatów magnezu. Druga rzecz, to aby był w formie tabletek, gdyż magnez rozpuszczalny jest o wiele mniej skuteczny.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Praktycznie każdy magnez jest z witaminą B6, ja teraz stosuje Blumag. Co do związków chelatowych to tak, bo one wszytskie są lepiej przyswajalne i nie jest cięzko je dostać, mg chelatowy jest normalnie w aptekach.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Teraz z moich powodów zdrowotnych tez musze przyjmowac magnez i potas. Jesli chodzi o to pierwsze to lekarz polecił mi Chelato Magnez Medica. Ja przyjmuje 1 kapsułkę dziennie.
 

wojtula88

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
1
Myślę, że nie ma wielkiego znaczenia, który magnez konkretnie wybierzemy. Dobrze by było wlaśnie żeby był z witaminą B6, ale jak już było wcześniej powiedziane praktycznie każdy magnez jest z tą witaminą. Ja zwykle biorę obojętnie jaki przy okazji zamawiania leków w wapteka.pl
 

Mover4

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Olimp ma chelatowy, czy jest najlepiej przyswajalny akurat tej firmy to nigdy do końca nie wiadomo. W tym przypadku rolę gra akurat firma, która jest znana na polskim rynku. Ważny jest skład, bo często jest tak, że magnezu są średnie ilości a za to napchane witaminą B6.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Magnesium forte, dostepny w aptece, produkcji niemieckiej. Zwiekszone dawki.

Dziekuje.
 

Mover4

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Irys własnie mi coś przypomniał co chciałbym napisać, a konkretniej to iż suplementy (nie tylko magnez) produkcji niemieckiej stoją na bardzo wysokim poziomie. Są często również droższe ale myślę że warto poświęcić parę złotych więcej.
 

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
wojtula88 napisał:
Myślę, że nie ma wielkiego znaczenia, który magnez konkretnie wybierzemy. Dobrze by było wlaśnie żeby był z witaminą B6, ale jak już było wcześniej powiedziane praktycznie każdy magnez jest z tą witaminą

Owszem ma znaczenie który się wybiera ze względu na przyswajalność . Co z tego że w tv namiętnie reklamowany jest jakiś magnez kiedy w składzie ma tlenek czy węglan magnezu który ma niski % przyswajalności. Dobrymi magnezami są te które zawierają sole magnezowe w postaci mleczanu/cytrynianu.
Chelat o którym piszecie że jest najlepszy nie ma jednoznacznych wiarygodnych badań klinicznych które by potwierdzały że stopień wchłaniania jest wyższy niż w przypadku mleczanu czy cytrynianiu a jego cena niska nie jest dlatego warto poczytać różne artykuły zanim uwierzy się reklamom.
 

resia3

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Lek? Tzn jaki? Przecież magnez to suplement i nie ma go na receptę. Sama nie wiem, który jest najlepszy. Kupuję różne.
 
M

malgorzatakonik

Guest
resia3 napisał:
Lek? Tzn jaki? Przecież magnez to suplement i nie ma go na receptę. Sama nie wiem, który jest najlepszy. Kupuję różne.
nie wiem czy powinnam tak pisac nazwy lekow, magnez jako lek ktory byl bardzo tani i sprzedala mi go pani z aptece to aspargin a np probiotyk trilac
 
Do góry