Ćwiczenia na wzrok

Austen

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kielce
Witam wszystkich

Mam astygmatyzm, który mi się cały czas pogłębia. Myślałem, by w wakacje zacząć wykonywać ćwiczenia na poprawę wzroku. Myślicie, że jest to skuteczne? Zastanawiam się nad kupnem ćwiczeń na http://wzrok.net/ Czy ktoś wykonywał już podobne ćwiczenia? Zdania w internecie są podzielone, lecz większość twierdzi, że jest to skuteczne.
 

jassey

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
faktycznie zdania są podzielone ogólnie co do ćwiczeń na wzrok nie chodzi mi akurat o podaną stronę. Niektóre osoby twierdzą, że próbowały miesiącami bez efektów inne twierdzą że taki sam okres pozwolił im na uzyskanie poprawy. Pewnie są różne czynniki jakie grają rolę, pewnie im się jest młodszym tym lepsze efekty można uzyskać - zakładając że ćwiczenia działają. Nie myslałeś o soczewkach do ortokorekcji?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jak bardzo już się pogłębił ten astygmatyzm? Byłeś u okulisty i zalecił jakieś ćwiczenia? Jak tak to dlaczego ich nie wykonujesz, a jak nie to dlaczego się nie zapytałeś o takowe? Tu masz bardziej znane metody ćwiczenia: http://www.jogaoczu.pl/astygmatyzm.php

SzklanaDama
 

Carlos83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2011
Posty
113
Punkty reakcji
1
Zadne z cwiczen wzroku nie sa poparte efektami badan, wiec naukowo sa bezuzyteczne.
 

Asia K.

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ćwiczenia na pewno relaksują wzrok a to juz jakis plus.
W moim przypadku masaż okolic oczu uciskanie w specjalnych punktach pomaga bardzo na zmęczenie oczu spowodowane praca przy komputerze. Oprócz tego zmniejszyło mi ciśnieniew gałce ocznej ktore było za wysokie...
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Hm...a na czym polega takie "ćwiczenie" oczu?:)
 

Asia K.

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Hm...a na czym polega takie "ćwiczenie" oczu? :)

Najpierw powinno się oczy rozmasować. Absolutnie nie samą gałkę tylko miejsce gdzie są brwi , kości policzkowe, skronie, czoło. Dla mnie sam masaż juz trochń daje. A cwiczen musisz poszukacpod hasłami np "joga dla oczu" albo ćwiczenia dr Bates'a . Są też ksiażki z takimi ćwiczeniami...
 

djstonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
56
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
Warszawa
Ja stosowałem ćwiczenia Dr. Batesa, ale niestety nieregularnie - na pewno poprawiały mi 'samopoczucie' oczu, choć jakiejś poprawy nie zanotowałem. No ale on pisze że jest potrzebna systematyczność i wytrwałość..

Stosowałem też akupunkturę i ona niesamowicie działała - w trakcie godzinnego zabiegu wzrok wyostrzał się praktycznie do normalnego poziomu, ale... tylko na 10 min. Więc po jakimś czasie sobie darowałem, bo metoda upierdliwa (siedzenie godzinę nieruchomo z igłami powbijanymi w różne części ciała).. i nie wiadomo ile takich zabiegów trzeba by wziąć, by mieć trwały rezultat (wziąłem 10).

Jeśli Twój astygmatyzm wciąż się pogłębia, to radzę Ci próbować wszystkiego co się da - tylko pamiętaj że te ćwiczenia trzeba robić, a nie tylko o nich przeczytać ;-)
 
Do góry