Wada wzroku - leczenie?

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Mam wykrytą wadę wzorku, może nie dużą bo -2 i -2,5 ale okulary być muszą. Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat możliwego leczenia takiej wady, coraz częściej słychać o laserowej korekcji, ale czy każdy może ją zrobić?? no i ile to kosztuje. A może coś innego niż laser?
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Korekcję laserową może przejść prawie każdy. Można leczy wady w zakresie od -10 do +6 D no i trzeba mieć ukończone 20 lat i no i wada musi być stabilna przez co najmniej rok. Są różne metody, należy przejść na konsultację i wtedy lekarz ci wszystko wytłumaczy i dostosuje metodę do wady. Ja płaciłam za Lasik 2400 zł za oko na Grzybowskiej w Warszawie.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
A ten Lasik to co to? jakaś metoda? I jak efekty u Ciebie? taki zabieg jest bolesny?
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Tak. Lasik to metoda, są jeszcze inne, jednak o tym jaką metodą będziesz miała robioną korekcję zdecyduje pewnie lekarz. Efekty są super, okulary odstawiłam w kąt! Widzę normalnie ostro, wada zniknęła, to na prawdę cudowne uczucie!:) Zabieg jest bezbolesny i trwa z 20 min więc nie ma się co bać!
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Naprawdę już w ogóle nie musisz nosić okularów? myślałam, że takie zabiegi znacznie poprawiają wzrok ale okulary jednak jakieś mniejsze będą koniecznie. Przyznam, że mnie przekonujesz, a najbardziej to że bezbolesne. Sprawdzałam ceny, no niskie nie są, ale jak takie efekty to chyba warto..
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
No oczywiście że nie muszę:) Wiesz może to zależy od wady. jak masz jakąś mega dużą to np. zniwelują ci do -1. Pewne jest to, że wzrok ci się poprawi!Zresztą lekarz na pewno ci powie jaki jest cel i jakie będą efekty. Bezbolesne jest naprawdę, też mnie to dziwiło. Naprawdę bardziej boje się iść do dentysty:D Co do kosztów no to wiadomo jakie są ale sądzę że warto! ja na pewno zrobiłabym jeszcze raz bez zastanowienia!
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
A zapisy w tej klinice są do konkretnego lekarza czy tak ogólnie do kliniki? poszłabym przynajmniej na konsultacje, bo tu już się cieszę a jeszcze będą jakieś przeciwwskazania..A powiedzcie mi jeszcze ile taki zabieg trwa i czy trzeba leżeć po operacji w tej klinice? ile trwa powrót do "normalności" po zabiegu?
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Tak zapisujesz się do konkretnego lekarza, mnie np leczyła dr Gadomska - polecam, miła lekarka. Zabieg trwa ze 20 min więc szybko zleci :) Po zabiegu wracasz do domciu. A ostre widzenie będziesz miała po 6 tygodniach to już na pewno. Każdemu się goi inaczej ale 6 tyg to pewnie max. Oczywiście chodzisz na kontrolę w między czasie. Naprawdę warto, nie ma się czego bać!
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Fajny zabieg, w końcu można odstawić okulary, ale jest jednak pewne ryzyko tego zabiegu.. Ja nie wiem czy zgodziłabym się na niego
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Ja chyba się podejmę, jeśli Ci lekarze przeprowadzają zabiegi co-dzień, i to trwa tylko 20 min. i pewnie bez narkozy? to ja się jakoś nie boję, przynajmniej na razie hehe
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Jak nie zaryzykujesz to się nie dowiesz:) Ja nie żałuje, krótko trwa, więcej stresu jest przed. W wyjątkowych przypadkach można skorzystać ze znieczulenia anestezjologicznego, ale zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po korekcji laserowej prawie natychmiast możecie wyjść do domu więc no stress:)Jak traficie na fajną lekarkę to w ogóle nawet nie zauważycie a już będzie po:)
 

elusive91

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tak czytam wasze posty i mnie nawet zaciekawiły. Ja mam wadę wzroku od 6 klasy podstawówki... i pogarszała mi się stopniowo... teraz mam -4 na obu oczach. Od ponad 2 lat noszę soczewki kontaktowe. Ostatnio byłam na kontroli u okulisty i wada się nie pogarsza. Okulistka doradziła mi że mogę podzwonić po klinikach w celu zapoznania się z laserową korekcją wzroku. Ale na razie mam ważniejsze sprawy na głowie i niestety moje fundusze nie są aż tak duże żebym sobie zafundowała taką korekcję. Ale przyznam że chciałabym kiedyś podjąć się tego zabiegu:)
 
S

Sumik777

Guest
http://www.artlife.com.pl/ bodajże tu jest coś o tym a z tego co wiem to można to zrobić po ukończeniu 21 lat.


pozdrawiam.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Cena to chyba jedyny powód przeciw, ale można sobie powoli zbierać i obserwować wadę (czy się nie zwiększa) i w tedy do dzieła. Albo jakąś pożyczę w banku, 4 tys. wystarczy i powoli sobie spłacać już ze zdrowymi oczami. Ja chyba sobie wezmę tak 2 tys. resztę mam już teraz odłożoną, miało być na samochód ale co tam, z kiepskim wzrokiem i tak źle się samochód prowadzi ;) Tylko ja to tą Warszawską klinikę wybiorę.
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
W niektórych klinikach robią od 20:) zawsze rok krócej. Co do ceny no to niestety kosztuje, ale czasem kliniki robią konkursy, ostatni była w okolaserze nagorda - korekcja laserowa. Można poszukać może ktoś z was będzie miał szczęście i uda mu się wygrać jakiś konkurs warto próbować. No a kredyt to też jakieś rozwiązanie..
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
2400 zł za jedno oko to deko drogo. Mając +0,75 i widząc świetnie na pewno nie będę się pchał na coś takiego.
 

elusive91

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
2400 zł za jedno oko to deko drogo. Mając +0,75 i widząc świetnie na pewno nie będę się pchał na coś takiego.


Drogo, ale tak jak np ja mając -4 to "niby" nie dużo ale bez noszenia soczewek/okularów jest ciężko funkcjonować. Dlatego, dla mnie byłoby to super gdyby były pieniążki i zero ryzyka podczas zabiegu. Oczy są najważniejszym narządem zmysłu wg mnie :)
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
No jasne, ja też jestem zdania że przy małych wadach to nie ma sensu, ale i - 4 to już dość męcząca wada:( Co do kasy wiadomo, trochę to kosztuje ale efekty po są bezcenne:)
 
Do góry