Wykańczajace bole głowy- jak sobie radzić?

polissandra

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Witajcie, czy kogoś męczą bóle głowy równie mocno jak mnie? Nakreślę Wam sytuację: wracam z uczelni na której ledwo wysiedziałam na wykładzie, skronie mi pulsują, mam wrażenie, że w autobusie jest jeszcze duszniej niż zwykle. Wracam do domu, padam na łózko, gaszę światła i leże (ból nie pozwala mi zasnąć)czasem nawet dobre dwie godziny. Nie mam co sie porywać na proszki przeciwbólowe, bo poprawy po nich nie widzę. Sytuacja strasznie mnie dręczy bo chciałabym prowadzić normalne życie, bez tego bólu. Bez wykręcania się znajomym od których później słysze 'znowu Cie boli ta glowa...'. No znowu. Co ja mam na to poradzić...
 

Agna16

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Witam

Przeżyłam migrenowe bóle głowy, więc wiem jak bardzo może boleć głowa
i jak nie jest w stanie nic zrobić. Twoje bóle nie wyglądają na migrenowe.
Warto iść do lekarza, zmierzyć ciśnienie. Musi być jakaś przyczyna.

Mogę podać sposoby, które pomagały uśmierzyć ten ból.
Po pierwsze wypij szklankę wody - nie żartuję mnie pomaga.
Kiedy lepiej się po niej poczujesz możesz wypić drugą.
Uwaga: Nalej mineralną do szklanki i wypij w miarę szybko,
nie np. całe popołudnie.
Po drugie: mudry.
Mudra energii - działanie: dla pozbycia się bólu, a także a także oczyszczenia
organizmu z różnych toksyn. Mudra ta leczy również choroby układu
moczowo-płciowego i kręgosłupa.
Technika wykonania: palce środkowy i serdeczny oraz kciuk łączymy
opuszkami. Pozostałe palce swobodnie wyprostowane.Złóż w ten sposób
palce obu dłoni. Ja dodatkowo trzymałam dłonie na wysokości głowy.
Wiele osób twierdzi, że można na przykład coś oglądać w tym czasie.

Ważne: woda + mudry skutecznie pomagały mi pozbyć się silnego bólu głowy.
Za pierwszym razem efekt może przyjść nieco później, radzę nie zniechęcać
się i czekać wytrwale. Co ciekawe ćwicząc w ten sposób moja migrena słabła
i w tej chwili od jakiegoś czasu (1,5 roku) nie mam tych napadów.
Głowa czasem boli ale to już nie migrena.

Opis mudry z książki:
Emma Gonikman
"Mudry i gesty leczące"
Wydawnictwo MEDIUM

Napisz, czy pomaga. Pozdrawiam serdecznie.
 

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem masz klasyczny przykład migreny, niestety nie można tego leczyc samemu, dlatego tak jak mowisz nawet proszki przeciwbolowe Ci nie pomagaja. Najlepiej jest zglosic sie do lekarza, ktory Cie zbada i przepisze leki na recepte, ktorych glowne dzialanie to wlasnie zwalaczanie migreny. Ja biore sumamigren od kilku miesiecy, jak wezme jedna tabletke w aurze jeszcze przed atakiem to potrafie zlagodzic bol do minimum. Zobaczysz jaka to ulga, moc poradzic sobie z tym bolem..
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Być może to migrena ale lepiej to sprawdzić u lekarza bo to może być coś poważniejszego
 

Seniorita87

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
1
Jak wyzej – brzmi jak migrena. ale zeby byc pewnym idz do lekarza. przed wizyta warto troche poczytac w internecie opisy objawow tej choroby przez innych ludzi (mi bardzo pomoglo, nie jestem wybitna humanistka, a ludzie potrafia opiswac bole w bardzo dokładny i obrazowy sposob dzieki temu udalo mi się dobrze dogadac z lekarzem zamiast mowic „boli mnie tu i tam, bardzo, ała”. mozesz rzucic okiem na ten artykul, opisuje społeczności migrenikow (tak sa takie) w internecie. http://interia360.pl/artykul/internetowe-bole-glowy,45788. Mam nadzieję, ze troche Ci to pomoze.
 

elusive91

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja też radzę z częstymi bólami głowy zgłosić się do lekarza by skierował na badania. Są różne przyczyny takich bóli i ja jestem takim przykładem (problemy ze wzrokiem i niegroźne guzki w głowie). Ja akurat byłam u bioenergoterapeuty i szczerze mówiąc to super sprawa. Pomaga na wiele dolegliwości i ja się z nich wyleczyłam bez brania chemii.
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
bóle głowy są dość tajemniczym zjawiskiem, ich przyczyna jest wyjaśniana na różne sposoby. mówi się też o bólach niefizjologicznych - niemajacych obiektywnej przyczyny, które tkwią gdzieś w sferze psychiki...
Jeśli natomiast zostanie stwierdzone że bóle mają charakter migrenowy to mówi się o 3 grupach leków:
(1) leki działające na nieswoiste ośrodki przeciwbólowe, np niesteroidowe leki przeciwzapalne,
(2) nieselektywne i selektywne swoiste leki przeciwmigrenowe działające tylko na ból migrenowy,
(3) leki przeciwwymiotne i leki uspokajające
W klasycznych, nieskomplikowanych przypadkach pomóc powininno zażycie zwykłego NLPZ np, Etopiryny i sen. Mam lekką meteoropatię i zdarza mi sie ból połączony z bardzo silną sennością i taka metoda w moim przypadku się sprawdza
 

guardian34

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Faktycznie lek przeciwbólowy + sen działa cuda. W moim przypadku najpierw relaksująca kąpiel, Etopiryna i kładę się lulu. Uspokojenie na przykład podczas kąpieli działa cuda, szybciej zasypiam, szybciej zaczynają działać leki.
A oprócz leków to znacie jakieś dobre sposoby na ból?
 

guardian34

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czytałam ostatnio, że różne zioła mogą być pomocne, chociaż sama jeszcze nie próbowałam. Za to na ból głowy biorę etopirynę, bo zawiera kofeinę i jest dość skuteczna.
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
ziołolecznictwo w przypadku bóli głowy ma ograniczone mozliwości, może działać relaksująco, ułatwiać koncentracje,kojarzenie,zapamiętywanie. faktyczne możliwości leczenia bóli głowy ziołami są przez specjalistów raczej kwestionowane

nie chcę odradzać ale zaznaczyć że fitoterapia może być jedynie uzupełnieniem przy powaznyhc bólach
 
N

nianiaSweet

Guest
ja również mam poważne problemy z bólem głowy, ale na pewno nie wybrałabym ziołolecznictwa jako podstawowej terapii, ale w związku z tym że bóle czasami są nie do zniesienia chcę udać się do lekarza, żeby przepisał mi jakieś leki.
 

fermart26

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Przyczyn bólu głowy może być wiele - migrena, nadciśnienie tętnicze. Może być też być to następstwo innych chorób - choroby laryngologiczne, okulistyczne. Myślę, że należy skonsultować się z lekarzem.
 
N

nianiaSweet

Guest
bóle nie ustępują, a nawet nie wiem skąd bierze się ich przyczyna! Czy ktoś z Was przechodził może terapię leczniczą, w związku z silnymi bólami głowy?
 

fermart26

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Musisz iść do lekarza, na pewno zaleci wykonanie badań. Nie da się zalecić kuracji bez badań i wykrycia przyczyny! ja miałam problem z bólem głowy, towarzyszyły temu częste zawroty głowy. Lekarz zalecił mi Cavinton i w sumie pomogło. Sama nic nie wymyślisz, musisz poradzić się specjalisty!
 

fermart26

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja stosuję jakieś 1,5 miesiąca. Zalecona dawka to 1 tabl. (10mg) 3x dziennie czyli 30 mg dziennie.
 
N

nianiaSweet

Guest
i czy po tym czasie zauważasz znaczną poprawę, bo ja szczerze mówiąc zaniedbałam nieco sprawę przez wakacje, a bóle głowy nie ustały, więc zamierzam się wybrać do lekarza.
 

neil

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
krk
Do lekarza idź koniecznie, niech zleci Ci wykonanie badań, m.in. tomografię. Szkoda się męczyć człowieku, życie Ci ucieka sprzed nosa przy tym bólu - wiem coś o bólach głowy i migrenach. Takich jak my jest wielu, to jakaś plaga chyba. Przyczyny mogą być różne, łącznie ze złą dietą, nieodpowiednim trybem życia i snu, złym stanem psychicznym albo wpływ czynników zewnętrznych. Ja już próbowałem różnych leków, m.in. diklofenak, cavinton, piłem zioła. Obecnie nie jem żadnych leków przeciwbólowych, tylko używam rezonatora biofotonowego, bóle minęły i czuję się dobrze.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
do lekarza przejść się zawsze warto, ale na migrenę zwykle lekarz wiele pomóc nie może... to trzeba przeboleć. mnie ulgę przynoszą gorące okłady albo zwykłe umycie głowy, trzeba się też dotleniać no i wypłukiwać toksyny z organizmu - zielone herbatki i temu podobne specyfiki dobrze robią.
 
Do góry