urządzenie salonu

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Szukam ciekawy pomysłów na to jak urządzić średniej wielkości salon w drewnianym domu (z bali). ściany pozostaną drewniane. Znalazłam niezły komplet wypoczynkowy w czerwono-granatowym kolorze, bardzo mi się podoba, ale mam obawy czy będzie pasował do drewnianego klimatu?
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Wiesz, wydaje mi się, że do drewnianej stylizacji bardziej pasują "kolory ziemi". Dlatego na przykład piaskowa sofa czy jakaś brązowa będzie najlepsza. Z kolorem drewna fajnie też się kpmponuje turkusowy. Jak szukasz pomysłów na wnętrze, to zobacz sobie jeszcze tutaj: w galerii mają sporo zdjęć wnętrz
 

dotinn

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiesz co, jeśli faktycznie chcesz zostawić ściany w salonie naturalne, z drewna to nie wydaje mi się żeby granatowy kolor był najlepszym rozwiązaniem. Może jakiś beż albo brąz? Nie wiem jaki dokładnie styl lubisz, ale myślę, że taka sofa by pasowała do takiego pomieszczenia: (zdjęcie z arismebel.pl)
 

Attachments

  • sofa kwiatki.jpeg
    sofa kwiatki.jpeg
    37,9 KB · Wyświetleń: 28

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
W zasadzie do drewna pasuje każdy kolor :) Czerwona sofa to też dobry wybór byle tylko nie przesadzić z ilością tego koloru we wnętrzu dlatego też proponowałabym, żeby ew. pojawiła się ona jeszcze tylko w dodatkach (obrus / serwetka / rama obrazu itp.) - tak żeby nie przytłoczył wnętrza i nie był kolorem dominującym. Wszelkie kolory ziemi też się sprawdzą: mam tu na myśli beże, brązy, zieleń a nawet pomarańcz. W razie barku pomysłów rzeczywiście można skoczyć na stronkę n-design w celu wyszukania czegoś oryginalnego ;)
 

Alicja_N

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Naturalne kolory w salonie-jestem jak najbardziej za! Pięknie to wygląda i prawie każdy kolor ścian pasuje do takich dodatków naturalnych. opendoor.pl
 

AleksanderBaj

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Naturalne kolory w salonie-jestem jak najbardziej za! Pięknie to wygląda i prawie każdy kolor ścian pasuje do takich dodatków naturalnych. opendoor.pl
witam,
osobiscie uwazam ze do wnetrz gdzie na scianie mamy do czynienia z drewnem nie warto eksperymentowac za bardzo z kolorami bo czesto moze wyjsc odwrotny efekt od zamierzonego i dostaniemy chodzaca papuge, pstrokata i niepasujaca do niczego a w dodatku wydamy tylko niepotrzebnie pieniadze. jedyne co potrzeba to zabezpieczyc dobrze drewno lakierem badz olejem a meble dobrac w kolorach ziemi ew. z lekkimi dodatkami pastelowymi ale nie czerwien czy inny dosc jaskrawy kolor ktory bedzie po prostu razil.
pozdrawiam
 

adele

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z poprzednikiem - w drewnianych domach z dodatkami należy być ostrożnym, podobnie jak z ciężkimi meblami. Jednak zamiast ciemnych kolorów ziemi, postawiłabym na biele, ewentualnie beże i styl rustykalny. Jeśli ktoś lubi nieco inny styl, też można pobawić się w ciepłe wnętrze z bardzo jasnymi akcentami: http://www.swiatrezydencji.pl/wnetrza/pomysl-na-wnetrze/zmierzch-klasyki/image Taka aranżacja w drewnianym domu mogłaby się sprawdzić. Ciągle jednak zależy to od koloru drewna. Przy ciemnym - stawiałabym na jasne meble, ciepłe odcienie żółtego np. obicia foteli. Unikałabym jak ognia ciemnych mebli wprowadzających klimat karczmy.
 

Promocnik

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zakupem sofy skórzanej. Ja w swoim domu przy kominku ustawiłam taką: http://www.extrapunkt.pl/sofa-3-osobowa-reggio/2825/produkt.htm. Przyznaję, że sprawdza się ona rewelacyjnie. Jeżeli chodzi o sprzedawcę to jest to mój kolejny zakup w tym sklepie internetowym i nigdy nie było problemów z zamówieniem.
 
E

Ejan87

Guest
Drewno, to wg. mnie tylko tzw. "kolory ziemi", co idealnie obrazują te zdjęcia ;) http://www.facebook.com/media/set/?set=a.408162165889275.86115.101682149870613&type=3 do drewna to myślę, że zieleń ładnie wygląda, jakby dobrze poszukać to są sofy w takich kolorach...
 

Marzena_Czarnocka

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Szukam ciekawy pomysłów na to jak urządzić średniej wielkości salon w drewnianym domu (z bali). ściany pozostaną drewniane. Znalazłam niezły komplet wypoczynkowy w czerwono-granatowym kolorze, bardzo mi się podoba, ale mam obawy czy będzie pasował do drewnianego klimatu?

A mi w taki domu widziałby się styl rustykalny:http://www.seart.pl/index.php?manufacturers2_id=29 lub http://www.seart.pl/advanced_search_result.php?keywords=rustyk Takie meble tworzą ciepły klimat, lekko w stylu retro i do tego oczywiście kominek ;-)
 

piotrja4

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem do takiego pomieszczenia jest połączenie nowoczesności z klasycyzmem.
Rozwijając - postawiłbym na minimalizm, skórzana sofa, staromodny stolik, duża plazma na ścianie.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 

aga@wasiu.eu

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
moim zdaniem to rzeczywiście badzo odważny pomysł, wymagający ostrożnego potraktowania. Drewno, dla mnie przepięknie komponuje się z bielą i naturalnymi, jasnymi barwami. Przykład z mojej stronki poniżej
www.agamajer.pl Architektura wnetrz
 

Attachments

  • 7.jpg
    7.jpg
    29,9 KB · Wyświetleń: 15

Ola44

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Zarówno styl klasyczny jak i nowoczesny ma coś w sobie, ciężko się zdecydować:)
Grunt to dopasować meble, dodatki i dekoracje do siebie. Warto poświecić temu troszkę czasu, popatrzeć na katalogi internetowe.
W sieci agata meble można znaleźć już praktycznie wszystko do urzadzenia salonu więc nie trzeba za dużo jeździć i szukać.
 
T

Tend_zbanowany

Guest
A myśleliście może o dodatkach tj. firany i zasłony? Myślę, że mogą być dobrą dekoracją. Można je nabyć nie wychodząc z domu na stronie tendina.pl. Zachęcam do obejrzenia.
 
Do góry