porady co do rysowania ludzi

najemnik7

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie, jestem nowy na Waszym forum.

Od 3 dni zacząłem znowu rysować, ale żyby urozmaicić moje ambicje zacząłem rysować twarze ludzi, podobizny.
Pytałem kilku przypadkowych znajomych czy zdjęcie i mój rysunek są podobne, mieli co do tego podzielne zdania.
Dlatego napisałem post na tym forum, chciałbym aby Ci, którzy mają większe doświadczenie w rysowaniu ode mnie dali mi kilka rad, np. jak zrobić twarz bardziej realną, jak zrobić żywsze włosy itd.
Tu jest zdjęcie osoby rysowanej:
http://imageshack.us/photo/my-images/718/77916701.jpg/
A tu moja praca:
http://imageshack.us/photo/my-images/840/dsc0006qs.jpg/

Proszę o Wasze cenne rady, z góry dziękuje.
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Myślę, że jak na początek to świetnie to narysowałeś ;)


Jeśli interesuje Cię rysunek i chcesz się rozwijać w tym kierunku to możesz ode mnie kupić dwa segregatory 'Kursu Malowania i Rysunku'.
 

LueLue_pl

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeżeli mam być szczery to bardzop mi się podobają Twoje szkice,dobra kreska;) Trzymaj tak dalej i moze pomyśl też o lekcjach rysunku aby go podszlifować? Myślę że to nie jest zły pomysł.
 

malart

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Łódź
zlapalas charakter tej dziewczyny to jet najwzaniejsze...
do dam ci pare rad zeby bylo jeszcze lepiej:)
jezeli chcesz aby rysunek byl bardziej przestrzenny, musisz zastosowac wiecej swiatlocienia.
zastosowalas tu linie konturowa, w wielu mniejscach. np. nos, on jest plaski gdybys dala wiecej cienia wokul oczu to nos stal by sie janiejszy. czubek nosa, musi mniec swiatlo. usta musza mniec cien pod spodem, wtedy beda mnialy jakas przestrzen. wlosy tez musza mniec jakies swiatlo.
jak schodzisz z twarzy w dol, to nie mozesz tak zostawic szyi. w jednym mniejscu czarne a w drugim czysta kartka, musisz przechodzic stopniowo, walorem:)
teraz troszka o kompozycji. jak bys zaslonila jej tyl glowy, to jest ok, ale jak zabiezesz reke, to ta glowa robi sie taka waska i przeszkadza to biale miejsce u gory, z tylu. to tyczy sie i zdjecia i rysunku. musisz bardziej ruznicowac moc nacisku na olowek. ale jes ok. jest wiele ludzi po asp, ktore potrafia swietnie rysowac, ale nie potrfia zlapac charakteru. tobie jednak charakter zlapac sie udalo. zycze powodzenia i pozdrawiam.
 
Do góry