Kupno mieszkania Warszawa

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Witam,
chce kupić mieszkanie w Warszawie. Postanowiłam kupić mieszkanie nowe, od dewelopera najlepiej. Deweloperów w Warszawie jak na lekarstwo, tylko któremu tu zaufać? i na jakich warunkach najlepiej? może ktoś doradzić?
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Punkt pierwszy - gdzie to mieszkanie zamierzasz kupować, tzn. w jakiej dzielnicy? :)

Jeśli na Białołęce (z racji budowy Mostu Północnego dojazd będzie całkiem niezły), to możesz zerknąć tu: http://www.victoriadom.pl/s/products/p/24555602/0/

Oczywiście dzwoń, pytaj, porównuj oferty. I nie śpiesz się.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Myślę o Mokotowie, Woli, Ochocie, ew. Żoliborz. Białołęka odpada, za daleko do pracy bym miała.. Staram się nie śpieszyć ale tak płacić komuś za wynajem gdzie mogłabym już spłacać raty za mieszkanie trochę mnie przekonuje do lekkiego pośpiechu :) Znalazłam już jedno ciekawe miejsce na Woli, ale jeszcze się rozglądam. Tak przekonuje mnie ta Wola nową linią metra.
 

emdzej01

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Warszawa Ursynów
Witam, w tym temacie jestem akurat całkiem nieźle zorientowany, jako że sam kupiłem mieszkanie w Warszawie niedawno, a wprowadziłem się dokładnie miesiąc temu. Od kilku lat konkursy na najlepszego developera w stolicy wygrywa firma Ronson.

Sam kupiłem mieszkanie w inwestycji Gemini I i bardzo sobie chwalę zarówno lokalizację jak i standard wykończenia. od wejścia do mojej klatki do stacji metra imielin mam jakieś 40-50 metrów, mieszkanie od strony zachodniej, dzięki czemu jest dosyć cicho (po drugiej stronie przebiega Al.KEN).

Pomyślnych łowów i pytaj, może będę w stanie ci pomóc.

MJ

PS. zwróc też na nowe budynki powstające przy wyścigach na Służewcu, wizualizacje wyglądają przepięknie. Widziałem nawet kilka billboardów reklamujących tę inwestycję
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Dzięki za odpowiedzi,
BandaiWanda - mieszkanko super, fajnie urządzone tylko ja myślałam o czymś większym, tak ponad 60m. najlepiej trzy pokoje. Emdzej01 pooglądałam oferty, mają ciekawe te domki jednorodzinne, strasznie nowoczesne, tylko tu znów mnie nie stać
sad.gif
Ale to co myślicie, ja byłam przekonana do kupna od dewelopera a nie z wtórnego.. Przyznam, że jak mi wpadła ta inwestycja - kaskada-na-woli. Tak nic lepszego znaleźć nie mogę.. minusem są tory niedaleko ale uciążliwość ich chyba będzie zależała od dokładnej lokalizacji mieszkania..
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja mam tam mieszkanko i nie mogę doczekać się przeprowadzki, co do torów sądzę, że nie będą takie uciążliwe:) A ceny w kaskadzie trochę spadły więc się zastanów.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Spadły? a czemu? choć w zasadzie bardzo mnie to cieszy. A wiesz o ile? na stronie jest info?
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Chodzi mi że spadły od czasu kiedy zaczęli sprzedawać. Do tego z nimi się dobrze negocjuje cene, zawszę zejdą, zwłaszcza przy dobrych argumentach. No i mają jakieś fajne promocje np. teraz wykończenie mieszkania za 199 zł za m2 - zawsze coś.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
A gdzie to dokładnie jest na tej Woli? bo nie mogę zlokalizować.
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
To jest na ulicy Sokołowskiej, między Górczewską a Wolską musisz zobaczyć na mapie, ale moim zdaniem bardzo dobra lokalizacja..
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Tak, lokalizacja jest ok. O tej promocji związanej z wykończeniem już pisałaś, sprawdzałam materiały to by można było coś ciekawego wybrać. Zawsze to mniej zamieszania dla przyszłego właściciela przy wykańczaniu mieszkania. To kiedy planują zakończenie?
 

emdzej01

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Warszawa Ursynów
To na Woli, na pierwszy rzut oka faktycznie fajne, ale po bardziej uważnym przyjżeniu się widzę kilka rzeczy, które mi osobiście się nie podobają, bo wiem jak wygląda realizacja tego. jeden budynek jest bardzo blisko drugiego, więc będzie wpadało do mieszkania bardzo mało światła, zwłaszcza na niższych kondygnacjach. Jeśli chodzi o tą przestrzeń wspólną, to bardzo podobnie wygląda to na Gocławiu (ul. Kwiatkowskiego 7). Projekt był przepiękny, ale mieszkańcy parterów mają własne ogródki, na których sadzą wysokie jałowce, inni jakies kwiatki, płoty betonowe, drewniane.... chorzy ludzie, których fantastyczne pomysły psują cały zamierzony efekt. Ponadto zwróć uwagę na ilość wysokich barierek w tej przestrzeni, ani dziecko, ani piesek się na dobrą sprawę nie pobawi,a w przypadku dzieci musisz się jeszcze liczyć z rozciętym łbem :) akurat na Kwiatkowskiego wygląda to jeszcze gorzej, bo oni te wygrodzenia mają kammienno-betonowe, wysokie na metr. Całość przypomina rekonstrukcję ruin średniowiecznego zamku.

Pamiętaj, żeby kupić takie mieszkanie, żeby wystarczyło ci środków na wyposażenie go. Do tego co wyjdzie ci z obliczeń koniecznie dodaj jescze ok. 30-35 procent tej sumy, bo zawsze wydaje się duuuuuużo więcej. I broń boże nie oszczędzaj na podłogach! ;)

Myślę, że mimo róznic w cenie inwestycja w nowe budownictwo jest opłacalna. Docenisz to już w czasie urządzania mieszkania:p prosty przykład: przeprowadzając się do nowego mieszkania postanowiłem zabrać ze sobą łóżko, które kupiłem 2 lata wcześniej. Nie wesżło do windy, musiałem znosić je z 9 piętra, w nowym budynku łóżko wchodzi do windy w każdej pozycji :)poza tym kupując mieszkanie w nowym budownictwie kupujesz sobie kulturalne otoczenie na jakims poziomie. Takie mieszkania kupują zwykle młodzi ludzie więc masz większe szanse na dobrych sasaidów... no i nie będzie śmierdziało na klatce kapustą :)

a ceny w gemini i kaskadzie sa bardzo zbliżone ;P
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
No to oczywiste że na nowy osiedlu zawsze lepiej.... ale wiadomo ceny tez nie porównywalne. Wiadomo, że wyposażyć to spory koszt, ale właśnie dlatego niektórzy mogą skorzystać z promocji na wykończenie mieszkania od Ganta. Co do sąsiadów mam nadzieję że będą ok:)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Dzięki za rady, z tym wyposażeniem to masz całkowitą rację, już jedno mieszkanie urządzałam ale o tyle jest plus swojego już mieszkania że mogę to sobie rozłożyć w czasie. Oczywiście łazienki czy kuchni nie, ale kupno niektórych mebli, wiecie gołe żarówki, okna bez żaluzji, spanie na materacu, będę się czuła jak w nowo wybudowanym domu ;)
Co do inwestycji, chyba ogródków w tej wspólnej części nie przewidują, przynajmniej nie ma ich na wizualizacji... a rozbite głowy, mam nadzieje, że jakiś kącik bezpieczny dla dzieci jednak będzie, ale tego nie sprawdzałam.
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Napisali przestronne balkony i zielone tarasy cokolwiek to znaczy:) Sądzę że to osiedle dla zabieganych ludzi, niż dla rodzin z małymi dziećmi, ale kto co lubi:)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Zielone tarasy to chyba te takie duże z drzewami :) zawsze mi się taki marzył, ale cena z tymi tarasami pewnie wysoka..
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Bardzo możliwe, ale bardzo dużo mieszkań już jest sprzedanych i to tych fajniejszych. Ale może jeszcze trafi ci się coś z tarasami.:)
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o mieszkania od deweloperów to mogę polecić Japan Garden - osiedle oddane jest już kilka lat temu i poradziło sobie z większością problemów (to jest minus nowych osiedli - zawsze jest coś, czego nie dało się przewidzieć). Teraz nie ma już większych problemów. My wybraliśmy to mieszkanie głównie dla tego, że jest niedaleko do lasu kabackiego, a ja muszę mieć trochę zieleni koło domu - inaczej się duszę :) Poza tym nie jest to wielki dziesięcio-piętrowy moloch więc mieszka się przyjemniej
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Czyli Kabaty? daleko troszkę, ale pewnie masz blisko do metra? I skoro oddane dawno to już pewnie nie ma nowych mieszkań do kupna?
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Przez to że od paru lat jest przestój w sprzedaży mieszkań to jeszcze są nowe do kupna :)
Nawet teraz jest jakaś promocja że miejsce parkingowe się dostaje gratis czy coś takiego...
No i jest autobus, który dowozi bezpośrednio pod m. wilanowska.
 
Do góry