Rehabilitacja po artroskopii kolana.

adrian044

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie wszystkich użytkowników na tym Forum, Jestem tutaj nowy i nie wiem czy mogę umieścić ten Post w tym temacie.

Hmm zacznijmy od tego, gram w piłkę w pewnym klubie (nie istotne), nie tak dawno nabawiłem się kontuzji kolana, bo kilku dniach ból ustał i myślałem że bedzie wszystko ok, miałem nadzieje że to tylko naciągnięte ścięgna. Było wszystko dobrze do czasu aż mi zaczynało coś blokować w kolanie , ogromny ból który jednak ustawał po 1-2 godzinach i było wszystko ok, postanowiłem poddać się artroskopi kolana, z racji tego że jestem jeszcze młody (22lat) nie chciałem robić tego na NFZ tylko poddałem się temu zabiegowi w prywatnej klinice w Poznaniu ( chociaż nie jest powiedziane, że prywatnie to lepiej) ale do rzeczy. A więc tak 29.04 miałem zabieg , dzisiaj jestem tydzień po operacji , oto co miałem zrobione: ARTROSKOPIA OPERACYJNA PRAWEGO STAWU KOLANOWEGO. CZĘŚCIOWA MENISECTOMIA ROGU PRZEDNIEGO ŁĄKOTKI PRZYŚRODKOWEJ. USUNIĘCIE ZERWANYCH FRAGMENTÓW WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO PRZEDNIEGO-PĘCZKA PRZEDNIO-PRZYŚRODKOWEGO.

Moje pytanie jest następujące: CZy w chwili obecnej powinienem już zacząć myśleć o trenowaniu tego kolana?? Jeszcze trochę mnie boli przy próbie zginania kolana i się wstrzymuję. Lekarz z tej kliniki powiedział mi że potrzeba rehabilitacji !!! i że mam się narazie ograniczać tylko do ćwiczenia mięśnia czworogłowego, nie wiem co mam robić, pomoże ktoś?? bo klub poprostu obrócił się do mnie d*pą , a lekarz klubowy pracuje również w sekcji siatkarskiej i nie ma czasu, chociaż miałem wszystko obiecane a jak narazie robie na własną rękę.. Z góry dziekuje za cenne informacje. Pozdrawiam Adrian
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Bo generalnie jest tak, ze w Polsce kluby maja gdzies los swoich zawodnikow, ktorzy ulegaja kontuzjom podczas treningow lub zawodow, ne mowiac juz o tych poza zajeciami.

Coz, jest taki lekarz, specjalista fizjoterapii i rehabilitacji. Paradoksalnie jest on tam gdzie sa oddzialy ortopedii. U mnie np. przyjmuje 5 dni w tyg. w przychodni lekarskiej. Lekarz ten decyduje o terminie roz. rehabilitacji, o doborze cwiczen i daje skierowanie dalej do np. masazystow, fizjoterapeutow i na zabiegi np. laserowe lub prady.
 
Do góry