Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Fakty i mity na temat antykoncepcji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 Patyszka

Patyszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 27 październik 2016 - 06:22

​U mnie przy każdej zmianie metody antykoncepcji okres strasznie się rozregulowywał. Musiałam brać nawet tabletki na wywołanie. Ale odkąd mam wkładkę to po pierwsze zapominam co to okres i bóle miesiączkowe - nareszcie komfort i wygoda :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#42 feelthevibe

feelthevibe

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 195 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 22:13

wiem, że niektórym dziewczynom całkowicie zanika przy wkładce okres, więc faktycznie można zapomnieć :) u mnie do tego stopnia to się nie zredukowało, ale i tak jestem przeszczęśliwa, bo to takie plamienia są bardziej

• 0

#43 Tomaszek22

Tomaszek22

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 17:48

Moja dziewczyna bierze tabletki i niestety roztyła się po nich, że szkoda gadać.  Znaczy się ona twierdzi, ze to po tych tabletkach, tylko ja pewny nie jest, bo może ona obżera się gdy mnie nie ma.

Nie miałbym nic przeciwko temu, ze troche nabrała ciała, ale ona spuchła,  że aż mi się nie podoba.

• 0

#44 feelthevibe

feelthevibe

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 195 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 22:08

może taka antykoncepcja nie do końca jej służy, jeśli myslicie, że to faktycznie wina metody anty. jakieś badania w tym kierunku, czy bardziej przepisywanie co miesiąc recepty przez lekarza na odczepnego? przy wkładce od grubo ponad roku nie mam wahań wagi, udało mi się nawet trochę masy zrzucić, także wszystko jest kwestią odpowiedniego doboru. takie jest moje zdanie

• 0

#45 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 905 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 13:18

Jeżeli przyjmując pigułki dziewczyna puchnie to znaczy, że są źle dobrane i zatrzymuje jej się woda, to raz. A dwa - mitem jest, że kobieta tyje od pigułek. Tyje, bo może mieć wzmożony apetyt i go nie kontroluje. Tyje się od żarcia. :) Skoro u dziewczyny są takie objawy, to warto wybrać się do lekarza, posprawdzać  hormony i dopiero na tej podstawie dobierać pigułkę. Są pigułki dla młodych kobiet, które nie rodziły jak np. vibin mini i nie powodują tak drastycznych zaburzen jak opisujesz. Btw. wkładkę domaciczną zaleca się kobietom, które rodziły. Odpada u pierwiastek, więc byłabym ostrożna z doradzaniem. 

• 0

#46 16042014

16042014

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 138 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 14:33

Nie miałbym nic przeciwko temu, ze troche nabrała ciała, ale ona spuchła,  że aż mi się nie podoba.

I mimo to chodzisz z nią do łóżka? 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 koozka

koozka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:26

Jakbym słyszała mojego lekarza. Tyje się od jedzenia, a nie od pigułek. Po pigułkach może się zatrzymywać woda. Mogą być źle dobrane, lub organizm się dopiero dostosowuje, co może zabrać mniej więcej 3 cykle.

• 0

#48 Istny Diabel

Istny Diabel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 07 luty 2017 - 11:17

Jakbym słyszała mojego lekarza. Tyje się od jedzenia, a nie od pigułek. Po pigułkach może się zatrzymywać woda. Mogą być źle dobrane, lub organizm się dopiero dostosowuje, co może zabrać mniej więcej 3 cykle.

Zgadam się, kolezanka dziewczyny poprzez zle dobrane piguły strasznie tyla. Chociaz moim zdaniem zawsze byly na topie prezerwatywy. Jezeli ktos jest na tyle dorosly, ze wie jak ich sie uzywa a przede wszystkim potrafi normalnie sie z tym obchodzic to nie ma problemow. Chociaz z tego co sie orientuje niektorzy uzywaja i pigulek i prezerwatyw jednoczesnie. I w sumie nie ma nic w tym zlego, podwojne bezpieczenstwo. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#49 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 905 postów

Napisano 31 maj 2017 - 18:59

Jeżeli nie jest to stały partner to na pewno, bo prezerwatywa ogranicza ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Ze stałym, gdy mamy pewność wierności, wystarcza pigułka. ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0