Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Fakty i mity na temat antykoncepcji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 melissaa

melissaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 06 March 2016 - 20:22

Zgadza się - u mnie tabletki wprowadziły trochę zawirowania i miałam podwyższone próby wątrobowe przez co lekarz zalecił ich odstawienie. Teraz muszę pomyśleć nad inną metodą antykoncepcji, która nie będzie obciążała mojej wątroby. Plastry, może krążek, albo ewentualnie taka wkładka kilkuletnia. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#22 Patyszka

Patyszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 14 March 2016 - 08:30

Jesli szukasz metody, która nie obciąża wątroby i działa kilka lat - to wkładka z hormonami  - taka np. jaka mam ja Levosert, to bardzo dobre rozwiązanie. Mam już wkładkę jakiś czas, więc gdybyś miała pytania, to słuzę pomocą :)

• 0

#23 melissaa

melissaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 21 March 2016 - 08:09

Jesli szukasz metody, która nie obciąża wątroby i działa kilka lat - to wkładka z hormonami  - taka np. jaka mam ja Levosert, to bardzo dobre rozwiązanie. Mam już wkładkę jakiś czas, więc gdybyś miała pytania, to słuzę pomocą :)

Słyszałam u ginekologa o tej konkretnie i powoli przekonuję się do tego, że w moim przypadku akurat długterminowa antykoncpecja będzie najlepsza. Nie mogę sobie pozowlić na kolejną ciąże w najbliższym czasie, do tego wkładka nie obciązałaby mojej wątroby. Na koejnej wizycie u ginekologa pewnie się zdecyduję - bo to się zakłada od razu czy trzeba czekać na jakiś konkretny dzień cyklu?

• 0

#24 Marta_34

Marta_34

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 March 2016 - 21:58

Ja nie wiem, u mnie stosunek przerywany sprawdza się już od 2 lat :D więc ile w tym prawdy? W tych plemnikach?

• 0

#25 Patyszka

Patyszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 25 March 2016 - 17:20

Słyszałam u ginekologa o tej konkretnie i powoli przekonuję się do tego, że w moim przypadku akurat długterminowa antykoncpecja będzie najlepsza. Nie mogę sobie pozowlić na kolejną ciąże w najbliższym czasie, do tego wkładka nie obciązałaby mojej wątroby. Na koejnej wizycie u ginekologa pewnie się zdecyduję - bo to się zakłada od razu czy trzeba czekać na jakiś konkretny dzień cyklu?

Władkę zakłada się podczas okresu, bo wtedy nasza macica jest bardziej rozluźniona i jest po porostu łatwiej ;)

• 0

#26 fiska

fiska

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 10 April 2016 - 12:42

Dla mnie mitem jest to, że od tabletek antykoncepcyjnych się tyje. Nie tyje się, może być zwiększone łaknienie i tyje się dlatego, że się więcej je. Ja biorę Vibin już jakiś czas i nie tylko nie przytyłam, ale wręcz schudłam, ale jestem na diecie i pilnuję wagi cały czas :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Patyszka

Patyszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 18 April 2016 - 11:43

Teraz nowoczesne tabletki maja tak dobrane formuły z hormonami, że nie wszystkie powoduj tycie. Bardziej kwestia zatrzymywania wody w organizmie powinna wypłynąć. ale to też jak stosuje sie odpowiednie odżywianie można tego uniknąć. Ja przy wkładce hormonalnej obawialam się tego efektu tycia, ale na szczęście nic takiego się nie pojawiło.

• 0

#28 melissaa

melissaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 25 April 2016 - 21:11

Ja nie wiem, u mnie stosunek przerywany sprawdza się już od 2 lat :D więc ile w tym prawdy? W tych plemnikach?

O kurcze, to na prawdę jesteś ryzykantka. Może gdybym nie miała już dziecka, to ryzyk fizyk - ale nie wyobrażam sobie teraz kolejnej ciąży jak niedawno urodziłam. Chce odczekać te minimum 2-3 lata. Taka różnica wieku miedzy dziećmi bedzie akurat :) Założyłam wkładkę hormonalną na 3 lata i nie ryzykuję... o nieee :P

• 0

#29 Patyszka

Patyszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 28 April 2016 - 10:40

Ja nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby aż tak ryzykować. Moja obecna sytuacja życiowa jest taka, że zajść w ciąże przez najbliższych kilka lat nie mogę. Dlatego takie rozwiązanie jak wkładka na prawdę jest dla mnie najlepsze.

• 0

#30 melissaa

melissaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 06 May 2016 - 08:56

Tak jak wspominałam ja chcę aby między moimi dziećmi różnica wieku wynosiła te kilka lat minimum,. Tak jest między mną, a moim bratem i uważam, że jest bardzo dobrze. Przy Levosercie ryzyko wpadki jest praktycznie równe zeru i o to mi chodziło. 

• 0

#31 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 08 July 2016 - 16:00

Jak po każdej antykoncepcji stosowanej zgodnie z zasadami. ;) Najważniejsze, to o niej... nie zapomnieć. :D

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 majszka

majszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 14 July 2016 - 17:09

każda antykoncepcja to przede wszystkim odpowiedzialność. ja biorę vibin i regularnie robię badania, bo zdaję sobie sprawę że każdy lek to ingerencja w organizm, ale jak na razie jest wszystko dobrze, oby tak pozostało, dawno nie zdarzyło mi się zapomnieć, ale czasem mam taką myśl, lecę i sprawdzam^^

• 0

#33 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 17 July 2016 - 18:52

Wrzucasz różowe lusterko w telefon i przypomina. Działa na zasadzie budzika, choć ma też szereg innych zastosowań. :)

• 0

#34 aifoza

aifoza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 479 postów

Napisano 26 July 2016 - 02:20

A o plastrach co sądzicie?

• 0

#35 Patyszka

Patyszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 15 August 2016 - 20:20

Jak po każdej antykoncepcji stosowanej zgodnie z zasadami. ;) Najważniejsze, to o niej... nie zapomnieć. :D

Dlatego można wybrać wkładkę hormonalną i nie trzeba pamiętać o tej antykoncepcji :) to jest wygoda nie da się ukryć, 

• 0

#36 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 22 August 2016 - 19:20

U mnie odpada, ale nie mam z tym problemu, bo nie czułabym się dobrze psychicznie z wkładką. :) Problem zapominania rozwiązuje wspomniana aplikacja. Takie "weź pigułkę" tylko znacznie bardziej subtelne. ;)

• 0

#37 fiska

fiska

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 25 August 2016 - 20:56

Wrzucasz różowe lusterko w telefon i przypomina. Działa na zasadzie budzika, choć ma też szereg innych zastosowań. :)

Też mam i działa :)

• 0

#38 feelthevibe

feelthevibe

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 195 postów

Napisano 28 August 2016 - 10:56

Dlatego można wybrać wkładkę hormonalną i nie trzeba pamiętać o tej antykoncepcji :) to jest wygoda nie da się ukryć, 

zgadzam się, ostatnio nawet byłam na urlopie. słońce, plaże, ciepła woda, wędrówki no i... okres :D takie moje szczęście. no ale z tymi plamieniami, które mam obecnie wystarcza mi wkładka sama, także odpadło pakowanie tamponów, podpasek czy środków przeciwbólowych i totalnie nie ograniczałam się z aktywnym wypoczynkiem :)

• 0

#39 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 31 August 2016 - 21:07

Mnie się tak uspokoiły na limeticu. Wcześniej to jakaś masakra była. :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 feelthevibe

feelthevibe

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 195 postów

Napisano 25 October 2016 - 21:21

no, znam ten ból. wcześniej musiałam albo kombinować z przesuwaniem okresu, albo zabierać tonę tabletek przeciwbólowych i tamponów a i tak zawsze wracałam niepocieszona z takiego wyjazdu, no bo jednak samopoczucie robi swoje jak się trzeba tak męczyć prawie cały wyjazd :(

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0