Czy tabletki odchudzające działają?

sssss55555

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Tyle mówi się o skuteczności tabletek typu ali i tym podobnych, ale czy one naprawdę działają?
Czy ktoś z was może powiedzieć, że kupił je i jest zadowolony z wydanych pieniędzy?
A może jednak to zdrowe odżywianie i ćwiczenia dają efekty?
Co jeśli połączy się te dwie rzeczy?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Same tabletki Ci nie pomogą, jeśli będziesz się odżywiać jak małe słoniątko ;) Trzeba wprowadzić dietę, albo chociaż zacząć jeść zdrowo, nie obżerać się, zacząć ćwiczyć (ja bym postawiła na jogging i gimnastykę), a do tego jakiś suplement diety - może być alli.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
W wakacje w programie Pytanie na śniadanie lekarz powiedział tak (pamiętam, bo sama była zainteresowana tabletkami na odchudzanie): Tabletki działają, bo dostarczają ci do organizmu składnik, którego brakuje w twoim organizmie. Ale jeżeli masz suplementy diety wit., minerały itd. w normie będzie to efekt placebo. Coś takiego to było. Osobiście brałam Lineę przez 1 mies. ale zero efektu, piłam jeszcze czerwoną herbatę litrami prawie i też nic.
 

sssss55555

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
No rzeczywiście, miałaś powód to tego,żeby mnie obrazać. Odpowiedziałam na Twój post i powinnaś to uszanować, a nie czepiać się słówek.

Co do zasad bytności na forum - tutaj obowiązuje pewien regulamin, zwróć uwagę zwłaszcza na punkty: 3b oraz 4. Dziękuję za uwagę. Nastęnym razem będzie raport. Za prowokację są odpowiednie kary. Za świadomie zdublowane tematy też http://www.forumowisko.pl/topic/174818-czy-tabletki-dzialaja/page__p__2694708#entry2694708

A moze to reklama alli? Ojj... :phi:
Jaka prowokacja? To była dobra rada. Ja Cię tylko chronię przed ponownym popełnieniem tego błędu, a kraj trzeba edukować i pomagać, więc pomagam. Może to Cię uchroni przed wyśmianiem, bo to, że ja Ci zwróciłam uwagę, nie oznacza, że inni też to zrobią.
A jeśli chodzi o dublowanie to postaram się tego ni powtórzyć, bo NIE BYŁO to świadome dublowanie. Po prostu gdy zapisywałam napisali, że wystąpił błąd, więc pisałam raz jeszcze. Dopiero niedawno zauważyłam, że tematy zapisały się dwa razy i nie zdążyłam niczego zrobić. No cóż nie bardzo mam czas na siedzenie cały czas przy komputerze.

Pozdrawiam

PS. Znam regulamin, ale dziękuje za przypomnienie.
 

sok_bananowy

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
73
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Oj, ktoś się oburzył:) czyżby przez sugestię, że jesz jak słoniątko? Z Twojego postu nie wynikało również, że tabletki NIE są dla Ciebie
 

sssss55555

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jednak gdyby były dla mnie to bym to napisała. Zresztą nie ważne. Mam naprawdę dość ...................... ludzi.









PS. Chodziło mi o miłych, wychowanych i przyjaznych ludzi :wink:
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
następne posty nie na temat nagrodzę warnami albo banem...teraz tylko ostrzegam.

A co do tych cudownych tabletek to są one cudowne jak cała reszta. Dieta to podstawa podstawy.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Tabletki działają jeśli się je prawidłowo stosuje - WRAZ Z DIETĄ.
Ich skuteczność polega na zablokowaniu substancji, które informują nasz mózg, że 'czegoś brakuje'. Chrom jest najbardziej skuteczny gdyż jest naturalną substancją występującą w organizmie. Zmniejsza łaknienie na słodycze lecz nie spala tkanki tłuszczowej - tym musimy się zająć sami.
Na początek należy przede wszystkim zbilansować dietę pod względem zapotrzebowania składników, a następnie wspomóc się tabletkami, pamiętając o zachowaniu wysokiej aktywności fizycznej.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
A wiecie co mi szkoda kasy na takie tabletki i tyle.
Często one mają bardzo dużo ubocznych skutków jak wspomniane alli. Bałabym się je używać.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
A wiecie co mi szkoda kasy na takie tabletki i tyle.
Często one mają bardzo dużo ubocznych skutków jak wspomniane alli. Bałabym się je używać.

Tak jest! - W końcu jakiś głos rozsądku :eek:k:
 

Chudaaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Zgadzam się. Po co truć się jakąś chemią??? Kiedyś pewnie będą po prostu musiała brać leki, a każdy lek ma działania uboczne. Po co juz teraz wyniszczać nimi organizm???
Poza tym, gdyby istniały tablekti odchudzjace, to uwierzcie, po pirwsze byłyby na receptę, po drugie nie potrzebowały nawet jednej reklamy.
A obecnie wiadomo, że najlepszym sposobem na odchudzanie jest dobra dieta. ja stosuję dietę paleo i chudnę. jem dużo, nie bioę żadnego błonnika, wyciągu z ananasa czy alii, a co tydzień moja waga pokazuje mi, że waże troszkę mniej. Także da się :) Schudłam na razie około 8 kilogramów, ale caly czas chudnę. Ani razu nie wziełam żadnej tabletki, czyli mnie wyleczyła po prostu dieta. Trzeba jeść duzo białka zawartego w mięsie i rybach oraz warzywa i owoce. Do tego zrezygnować z chleba, produktów mącznych i ziemniaków i czekać na sukces; Mnie się udało :)
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
chyba wszystko zależny od organizmu, każdy jest inny i to co działa u mnie nie musi zadziałać u kogoś innego. Ja na przykład bardzo ładnie schudłam na preparacie slimitin - bo łącznie 12 kg, dałam go koleżance, ona też chudnie, ale znacznie wolniej. I sama byłam zaskoczona, dlaczego na mnie podziałał tak szybko, a u niej idzie to zdecydowanie wolniej. Przemiana materii, styl życia i chyba geny. Warto popróbować i dobrać taką dietę żeby pasowała indywidualnie do nas.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Słoneczko - To nie organizm jest inny czy też geny. Moja rodzina jest cała gruba, a ja się uchowałam z w miarę normalną wagą, choć przyznam, że też miałam przygody z chudnięciem i tyciem. Teorię genów wymyślono dla ludzi, którzy pocieszali się stwierdzeniem "mam grube kości i dlatego taka/i jestem".
Tempo chudnięcia zależy od zawartości toksyn i wolnych rodników w organizmie. Ten, kto przytył, bo nagle zasiadł na czterech literach i nic nie robio, schudnie szybciej niż ten, który całe życie jadł fast foody, chipsy i pił kolorowe napoje.
 

kasia80

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
moim zdaniem tabletki nie działaja

mówicie ze działaja, ale musisz stosować diete, a jak sprawdzić w jakim stopniu pomogła dieta a w jakim zazywane tabletki?;-)

tabletki działają na powiększanie portfeli producentów, przecież to o to chodzi, gdyby był skuteczny lek na otyłość wszyscy byśmy już o tym wiedzieli i chodzili do lekarzam zeby nam go zapisał;-) ale takiego środka nie ma
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem tabletki nie są skuteczne. Jeśli naprawdę chce się schudnąć to przede wszystkim trzeba silnej woli i samozaparcia bo nie jest to łatwe. Najlepiej zacząć od regularnych ćwiczeń a do tego zmienić nawyki żywieniowe. W codziennej diecie ważne będą owoce i warzywa. Poza tym warto jeść mniejsze posiłki w mniejszych odcinkach czasowych. To daje efekty.
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu zaczęłam brać l-karnitynę, kupuję w sklepiku powiedzmy że sportowym w fittnes klubie do którego chodzę. Są to tabletki do ssania inkospor właśnie z L-karnityną.
Przyjmowanie L-karnityny nie wiążąc tego z ćwiczeniami jest bezcelowe. Ktoś, kto zaczyna ten specyfik przyjmować, jest nim początkowo zachwycony, bo sszybko traci kilogramy. Jednak kiedy zakończy się przyjmowanie, zaczynają się zmiany,jeśli jej stosowanie nie było połączone z ćwiczeniami fizycznymi, następuje efekt jo-jo. Zbędna masa, która miała zniknąć na zawsze, powraca bardzo szybko.
Ale powiem Wam, że chyba dzięki tym tabletkom i ćwiczeniom po raz pierwszy w życiu udało mi sie pozbyć "wałków tłuszczu" na plecach.
 

szelma.wro

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Osobiście polecam ekstrakt z zielonej herbaty w pigułach. Jeden taki dropsik to równowartość 5-6 filiżanek herbaty. Chyba nawet najwięksi miłośnicy tej odmiany czaju nie wypijają tyle dziennie. Generalnie w połączeniu z dieta wysokobiałkową i ćwiczeniami na siłowni mi dały blisko 10 kg w dól w przeciagu 2-3 miesięcy, a teraz gdy dietę nieco wzbogaciłem o normalne "żarcie", odłożyłem z braku czasu siłownie, to wagę i tak utrzymuję.
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
No to oczywiście, że tylko wspomagają, przez co ułatwiają trochę sprawę. Należy także zwrócić uwagę kiedy zażywać suplementy aby były one najbardziej skuteczne. W przypadku l-karnityny, należy ja przyjmować rano w czasie posiłku, lub wczesnym popołudniem godzinę przed wysiłkiem fizycznym. Trzeba po prostu zawsze przeczytać dokładnie ulotkę, co wiele osób bagatelizuje.
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
tabletki jedynie mogą wspomagać przy diecie i ćwiczeniach, ale brane jako baza do odchudzania bez zmian żywieniowych i większym wysiłku fizycznym nie dadzą kompletnie nic
 
Do góry