Co sądzicie o kobietach grających w piłkę nożną

M

MCHaidiii

Guest
Słyszałam wiele uwag o tym rodzaju sportu
i intryguje mnie to dlaczego faceci uważają (większość)
że kobiety nie powinny w to grać ponieważ to jest męska dyscyplina
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja absolutnie tak nie uważam. Powinny! Najlepszy jest moment w którym wymieniają się koszulkami :D
A tak na poważnie to wydaje mi się, że to taki stereotyp trochę który powinien być przełamany. Chociaż sam osobiście nie znam dziewczyny która wiedziałaby np. na kogo w świecie futbolu mawia się The Special One albo w ogóle takiej z którą można na temat piłki nożnej swobodnie porozmawiać.
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Gressil, bo te stereotypy jednak nadal mają jakąś podstawę, chociaż może nie tyle w postaci nieznajomości tematu przez dziewczyny, ile wizerunku, jaki kreują sobie co niektóre "zaangażowane" w treningi koleżanki :/ Ja osobiście uwielbiam futbol od dziecka (wychowanie w stałym kontakcie ze stadionem Amiki Wronki robi swoje), byłam w szkolnej drużynie kobiecej, miałyśmy organizowane treningi z fantastycznym trenerem, ale szybko z nich zrezygnowałam. Powód? W krótkim czasie okazało się, że dziewczyny, które tam się zapisały, były skoncentrowane na podrywaniu trenera, błagając go, żeby pozwolił im przyjmować piłkę na klatę i żeby oceniał przy tym ich technikę, no i na robieniu szału na boisku (w końcu mecze kobiecych drużyn nieźle was, facetów, rajcują. TO niezłe show, nie ma co ukrywać.). Ale jeśli mam okazję oglądać mecze rozgrywane przez prawdziwe pasjonatki, które kochają to, co robią i wkładają w to całe serce, to jestem jak najbardziej na tak ;)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Proszę mi wybaczyć, ale ja jestem w pełni stereotypowy. Dla mnie w ogóle jest nie do pomyślenia, żeby kobieta grała w piłkę nożną. Jest to brutalny sport wyłącznie dla mężczyzn. Gdy grają dziewczyny, to nie ma takiejj wielkiej frajdy...
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Zależy jak dla kogo - ja mam ją zawsze, ale zazwyczaj wtedy, gdy gram z facetami. Bo fakt faktem masz rację - dziewczyny często boją się "zaatakować" piłkę, w meczach klasowych kopią się bez sensu po kostkach, byle uniknąć większych urazów i na odległość przejąć piłkę... Ale obejrzyj sobie mecze ligi kobiecej. Często nie brak tam męskiej brutalności, a na pewno jest jej więcej niż w przypadku Cristiano Ronaldo...
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
Znam jedną dziewczynę,która grała kiedyś w piłkę nożną i muszę powiedzieć,że nieźle potrafi kopnąć w piszczel jak jakiś facet ją zdenerwuje ;]
Nie mam nic do dziewczyn uprawiających ten sport, w końcu to nie jest walka na ringu, nie muszą się kopać, mogą grać czysto i z pasją. ;)
 
M

MCHaidiii

Guest
ja gram w piłkę nożną jestem bramkarką i słyszałam dużo takich tekstów że nie powinnam grać że to męski sport że się nie nadaje trenuje 8 lat i cały czas to słyszę

proxy92 frajda to nie faule czy coś to jest możliwość cieszenia się z tej gry , sama gram wiem że to jest brutalny sport bo kończyłam z połamanymi żebrami rękami kostkami kolanami to normalne ale gram dalej bo sama gra to frajda
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
A wiecie co jest najlepsze w kobiecej piłce nożnej?
Wymiana koszulek. Widziałem kiedyś w telewizji na jakimś zagranicznym kanale
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Może gdyby media bardziej interesowały się piłką nożną i czasem pokazały jakiś mecz to ludzi inaczej by na to patrzyli. A tak w ogóle czy ktoś z was potrafi wymienić Imię i nazwisko przynajmniej jednej kobiety która zawodowa gra w piłkę nożną? np w jakimś klubie lub reprezentacji ?
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Birgit Prinz czy jakoś tak. Niemka, najlepsza piłkarka świata. Jest jeszcze chyba Marta grająca w Brazylii. Kiedyś oglądałem parę meczy z ich udziałem i powiem, że do mężczyzn mają daleko, choć to najlepsze na globie
 
M

MCHaidiii

Guest
Czemu wy zawsze sie wywyższacie że daleko do mężczyzn weźcie nie żartujcie kobieta też może być świetna a nawet lepsza od facetów co za ludzie -.-
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Szczerze mówiąc, nigdy nie podobała mi się piłka nożna kobiet. I jakoś nie kieruję się stereotypami. To po prostu nie ten klimat... Sama trenowałam, bardzo krótko, ale zdążyłam zauważyć, że wśród kobiet rzadko się trafia jakiś wyjątkowy talent, a u mężczyzn na odwrót - rzadko się trafia ktoś, komu na boisku naprawdę nic kompletnie nie wychodzi. O ile trenerzy potrafili sypać nazwiskami dobrych męskich graczy jak z rękawa, to z zasługującymi na wyróżnienie dziewczynami było trudniej kogoś wymienić.

Nie oszukujmy się, nie jesteśmy do pewnych rzeczy stworzone. Mężczyźni też nie są do wszystkiego stworzeni. Możemy robić to dobrze, bardzo dobrze, czasami świetnie, ale i tak im nie dorównamy. I co z tego? Czy to naprawdę takie ważne?
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
Proszę mi wybaczyć, ale ja jestem w pełni stereotypowy. Dla mnie w ogóle jest nie do pomyślenia, żeby kobieta grała w piłkę nożną. Jest to brutalny sport wyłącznie dla mężczyzn. Gdy grają dziewczyny, to nie ma takiejj wielkiej frajdy...

To co w takim razie powiesz o kobiecym Rugby? ;)
Ja osobiście nic do kobiet grających w nogę nie mam. Ale nie oglądam bo mi się to po prostu nie podoba. Myśle że są takie sporty które są pro kobiece i pro meskie. I właśnie piłka nożna jest takim sportem pro męskim. Jak np gimnastyka jest sportem typowo kobiecym ukazującym piękno kobiecego ciała.
Ale jeśli dziewczyny mają taką pasje super niech grają ;) lepsze to niż całe dnie spędzane w salonach piękności czy przed komputerem ;)
 
M

MC AsHlii

Guest
Haha no to macie problem:D Ja też gram w nogę jestem napastniczką, mówią mi że jestem za dziewczęca -.- A trener mi mówi że przebiłam większość chłopaków z klubu, czuje się dobrze w tym sporcie i on jest akurat stworzony dla mnie ;]
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Kiedyś oglądałem żeński meczyk i nawet fajne to było :D Może gra nie była taka do jakiej się przyzwyczaili kibice oglądający C.Ronaldo czy Messiego, ale i tak dziewczyny świetnie dawały sobie radę na boisku.
 
M

MC AsHlii

Guest
Piłka nożna idealny sport dla kobiet POLECAM :)

ps nie słuchajcie głupich docinków facetów;] tak zwana zazdrość
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Czy piłka nożna jest idealny sportem dla kobiet ? Nie powiedziałbym. Są moim zdaniem "bardziej odpowiednie" sporty dla pań. Chociażby siatkówka czy tenis. Piłka nożna (podobnie jak ręczna zresztą) to bardzo brutalny sport. Nie jest on najlepszym wyborem dla dziewczyny ale też i nie najgorszym.
Zazdrość ?

SRSLY
 
M

MC AsHlii

Guest
Wy to potraficie zanudzić kobiete wiecie ??
Zazdrościcie bo my potrafimy to co wy proste ??
haha :D
 
D

Damian Szorc

Guest
Każdy sport jest dobry i wg mnie żaden nie jest stworzony dla którejś z płci ;)

Pozdrawiam ;)
 

sowa3991

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
212
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lubicz
Kobiety mają takie samo prawo grać w piłkę jak mężczyźni, w tym nie widzę problemu, niektórym się to podoba, innym nie, ale to tak jak ze wszystkim. Ja osobiście nie oglądam żeńskiej piłki
 
Do góry