Jaki statyw?

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Od jakiegoś czasu zaczęłam się wkręcać w fotografię. Mam jednak trochę braków w wiedzy typowo technicznej. Stąd moje pytanie. Jaki jest najlepszy statyw? Ile powinnam wydać na kupno w miarę dobrego statywu? Czekam na wszelkie propozycje.
 
M

Marjeretka

Guest
Wszystko zależy od tego, jakim aparatem dysponujesz - jeśli masz już lustrzankę cyfrową, to lepiej zainwestować w stabilniejszy i droższy statyw, nie musi być wysoki, ważne, żeby utrzymał aparat razem z obiektywem. Na początek powinien wystarczyć Ci taki Triopo - to zestaw od razu z głowicą, chyba najlepszy dla początkujących.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
To znaczy, jeszcze lustrzanki nie kupiłam - to też na etapie planowania jest. W takim razie, może powstrzymam się z kupnem statywu i kupię razem z lustrzanką. Dzięki wielkie za pomoc.
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
razem z lustrzanka to są takie zestawy??

moją rada: kup lepszy niż myślisz że wystarczy, bo dłużej wytrzyma i nie będzie trzeba zmieniać jak się okaże że aparat się z nowym obiektywem zrobi za ciężki ;)

a no i zastanów się czy głowica 3d czy kulowa.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
dokladnie tak jak klusy pisze, lepiej na prawde wydac wiecej a starczy na dlugo. ja kupilam za 190 zl i okazał sie nienajlepszy :/ pewnie gdzies kolo 3 stówek zaczyna sie cos stabilnego i nie jednorazowego.
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
ja polecam głowice kulowe w ogóle bo są zdecydowanie wygodniejsze, ale i droższe.
 
D

dan38

Guest
Miałem to szczęście chodzić przez kilka dni na plenery ze statywem kolegi. Potem, gdy wszedłem do sklepu wystarczyło dotknąć statyw by ocenić ile jest wart. Niestety, za 100-200 nic porządnego nie było, kupiłem jakiś Velbon za ponad 300 z metalową głowicą. Aluminiowy dodali mi gratis do jakiegoś aparatu, ale o tym zapomnijmy.
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
aluminiowe te tanie są do niczego... im statyw cięższy tym lepszy :)
(chyba że masz kilka tys to są i lekkie i wytrzymałe)

i z wysokością 150cm to nie przesadzajmy...
powinien być na pewno Twojego wzrostu :) bo inaczej będą plecy boleć od schylania
 

V jak Vendetta

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wątek trochę przycichł, ale żeby nie zaczynać kolejnego takiego samego tematu dopiszę swoje odkrycie tutaj.
Znacie firmę Sirui, która produkuje niesamowicie dizajnerskie statywy? Popatrzcie na ten model. Po prostu coś niesamowitego. Aż chce się z takim trójnogiem wychodzić w plener ;)
 

dżej evans

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hehe, taki dizajnerski ten statyw, że aż go juz z tego foto-tipa ludzie wykupili.
A tak serio to faktycznie wygląda fajnie.
Co prawda wolę klasyczne modele w wersji black metal \m/ ale te czerwone też cieszą oko. Taka odmiana na rynku.
 
J

jadwinia

Guest
Te kolorowe są fajne, ale to jeśli ktoś już patrzy też na wygląd swojego sprzętu;p generalnie zazwyczaj akcesoria są srebrne lub czarne. Na tej stronce znalazłam inny, też fajny, z regulowaną wysokością : http://www.foto-tip.pl/sklep/statyw_triopo_mt_3228x8c_wys__150_cm-p-2136.html przez co można go wykorzystać w większej ilości sytuacji.
 
E

Ejan87

Guest
Nie wiem czy cena statywu jest adekwatna do jego jakości ... są różnego rodzaju statywy, a dobieramy go sobie w zależności od tego co chcemy fotografować ... przykład powyżej pokazuje nam statyw wyższy. Ja natomiast pokażę Niski statyw typu "Piesek" : http://www.quantuum.pl/detal.php?id=1109&lang=pl&curr=PLN :)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
statyw musi być przede wszystkim stabilny. moim zdaniem na początek lepiej kupić tani, choćby nawet taki stołowy statyw żeby w ogóle przekonać się czy jest nam on do czegokolwiek niezbędny - jeśli tak, wtedy zainwestuj w dobry statyw za kilka stów, który nie będzie przewracał się od podmuchu wiatru :)
 
Do góry