Najskuteczniejszy lek na trądzik?

noacne

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Chciałbym dowiedzieć, się czy znacie jakiś jeden najskuteczniejszy lek na trądzik? Chodzi mi o taki lek który zwalczy raz na zawsze ten paskudny trądzik. Proszę o odpowiedzi.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Uniwersalnego lekarstwa dla wszystkich nie ma - są różne typy cery, różne reakcje skóry twarzy na specyfiki, tendencje do przetłuszczania i tym podobne.

Mnie to dziadostwo dokuczyło w niewielkim stopniu, nie protestuje i daje się łatwo zwalczać - żel oczyszczający antybakteryjny do skóry trądzikowej przetłuszczającej się, tin tin Ziaji.

Jednak jak mówiłem każdy przypadek powinien być osobno konsultowany z dermatologiem.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Ja uważam jak kolega u góry

Najlepiej pójść do dermatologa, a on ci juz przepisze dobry lek na pozbycie się trądziku ;)
 

noacne

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ostatnio słyszałem, że najskuteczniejszym lekiem właśnie na trądzik jest izotretynoina, czy ktoś miał styczność z tym lekiem?
 

miskkij

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio słyszałem, że najskuteczniejszym lekiem właśnie na trądzik jest izotretynoina, czy ktoś miał styczność z tym lekiem?
Mogę ci podać nazwę tego co mi pomogło. Pamiętaj, że trzeba się stosować do wskazań na opakowaniu najlepiej spytać się lekarza o poradę. Mi np polecił, żeby po pierwszym zastosowaniu jeżeli skóra będzie zbyt wysuszona poczekać 2-3 dni i dopiero zacząć stosować normalnie. Działa!
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja natomiast używam mydła siarkowego, po czym w policzki wcieram maść nagietkową i tak 2 razy dziennie.

Niedługo przechodzę na całą serię Ziaja-Med (dostępne tylko w aptece).
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Nie ma jednego preparatu, który skutecznie pozwoliłby na wyeliminowanie zmian skórnych. Łojotok i trądzik są chorobami o różnym podłożu, dlatego leczenie także jest odmienne. W przypadku nasilonych zmian trądzikowych konieczna jest wizyta u dermatologa, który ustali przyczynę dolegliwości i zaordynuje najwłaściwsze leczenie. Niezmienna dla każdego rodzaju problemu ze skórą jest codzienna higiena.
 

AsiaGadowska

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dermatolog mi powiedziała, że w przypadku trądzika i alergii skórnych na pewno trzeba zmienić kosmetyki, zasugerowała mi naturalne kosmetyki i tu pytanie - korzystał ktoś z Was z nich? Gdzie można znaleźć zaufane firmy, które zajmują się dystrybucją takich kosmetyków? Ile kosztują i czy polecacie?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja słyszałam ze takie pozytywne skutki i dobre efekty daje zabieg z osoczem bogatopłytkowym.Z tymże jest to zabieg w naszym kraju jeszcze rzeczywiscie mało znany,duza popularnościa cieszy sie w Stanach.Ja pytałam swojego dermatologa i rzeczywiscie poleca taki zabieg.
 

AsiaGadowska

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Słuchajcie trafiłam wczoraj na e-naturalne.pl, sklep ponoć godny zaufania, więc zamówiłam tam składniki do wyrabiania samemu kosmetyków. Mam nadzieję, że pomogą. Dam Wam znać :)
 

Crispers5

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
255
Punkty reakcji
9
Zapraszam do mojego tematu w tym dziale gdzie opisalem jak skutecznie pozbyc sie tego dziadostwa ;)
 

elcia119

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
warszawa
picie wywaru z bratka zwalcza od środka nie od razu ale po pewnym czasie widać efekty. za dawnych czasów dziewczyny piły wyciąg bodajże z jęczmienia - ale o tym trzeba by było podłubać w internecie.
 

omega6

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
grodzisk wlkp.
mając 21 lat,miałam młodzieńczy trądzik, zwalczyłam dwoma specyfikami DIANE 35+ DUAC ŻEl / po pół roku kuracjii, cera porcelanowa:) oczywiście każdy ma inną odmianę trądziku mi pomogły akurat te leki. :310:
 

Ironicc

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny lek na trądzik. Niektórym pomogą jakieś żele to mycia twarzy innym mogą zaszkodzić więc nie ma co próbować tego wszystkiego na własnej skórze, bo potem można mieć na prawdę nie estetyczny wygląd twarzy. Polecam wizytę u dermatologa to przede wszystkim. Myślę też, że nie zaszkodzi jeżeli ograniczysz np. ostre jedzenie, mleko, czekolada i słodycze typu chipsy :) Mnie pomogły tabletki antykoncepcyjne.
 
M

marzena80

Guest
Nie ma jednego dobrego kosmetyku, dermokosmetyku czy leku na trądzik. Ile ludzi, tyle różnych cudownych specyfików. Przede wszystkim proponowałabym wizytę u dermatologa, bo samemu można wyrządzić sobie więcej krzywdy niż pożytku. Mi pomógł na trądzik różowaty krem Vitella Ictamo z ichtiolem jasnym i cynkiem. Polecam zwłaszcza jako uzupełnienie kuracji antybiotykowej. Używam tego dermokosmetyku również pod makijaż:)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja przez ponad 2 lata chodziłam do dermatologa, który przepisywał mi różne cuda, czasem to jakoś polepszało sytuację, czasem pogarszało... Po jakimś czasie znajoma podała mi nazwę jakiegoś leku z Niemiec, który miałam sprowadzony i dopóki stosowałam było idealnie. No ale nie mogłam stosować cały czas, potrzebny był miesiąc przerwy... i w ciągu 2 tyg. wszystko wróciło. Ogólnie te leki były drogie, szczególnie te z Niemiec. Aktualnie używam maści (wcześniej Brevoxyl, ale przestali nagle produkować więc dostałam coś o podobnym składzie tj. Benzacne) koszt ok 11 zł. no i jest całkiem w porządku, tylko że znów to działa tak, że jak stosuję to jest dobrze. Słyszałam o tabletkach antykoncepcyjnych, które niby też leczą trądzik ,ale to nie dla mnie na przykład, bo ja nie zażywałabym ich systematycznie, często zapominam.
 

reeeni

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Może jak porady dermatologa nie przynoszą efektu i kosmetyki drogeryjne/apteczne moze warto samemu cos zastosować domowe maseczki i mazidełka własnej roboty :123:
http://www.ermito.eu/domowy-sposob-na-pryszcze/
 

Lazurowa78

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
67
Punkty reakcji
0
Mnie pomógł zwykły ekstrakt z liścia oliwnego, oparty na naturalnych składnikach, działa antybakteryjnie. Prawda jest taka, że każdy musi metodą prób i błędów trafić na odpowiedni preparat. Mnie nie pomagały nawet antybiotyki od dermatologa, a ten ekstrakt zadziałał.
 
Do góry