Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Nowoczesne metody ogrzewania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 alcor

alcor

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 15:29

Dekoracja wtedy ma sens,kiedy wygląd ma większe znaczenie od kosztów exploatacji.Wszelkie osłony elementów wymiany ciepła i ich upraszczanie zmniejszają ich sprawność.Rozwiązanie dla bogatszych estetów.
  • 0

#22 gbshaw

gbshaw

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 11:10

Hello, chciałem zapytać czy ktoś z Was jest może zorientowany, które piece lepiej wybrać i które są bardziej ekonomiczne? Czy piece z podajnikiem czy może węglowe?? Zastanawiam się nad odnowieniem systemu grzewczego w chacie i nie jestem na czasie w tym temacie :)
  • 0

#23 markettta

markettta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 167 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 11:14

gdzies kiedyś czytałam że oszczędnośc przy piecu z podajniekiem sięga nawet 40% ale jak jest w praktyce nie wiem

Użytkownik markettta edytował ten post 17 wrzesień 2011 - 11:15

• 0

#24 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 11:17

no i dociepliłem się wełną Knauf, montaż był nawet przyjemny, teraz pozostało czekać na zimę i się okaże czy w domu cieplej :)
  • 0

#25 ankoo

ankoo

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 15:36

Za granicą popularne są technologie solarne, ale nie wiadomo jak będzie to wyglądać w Polsce. Być może kiedyś się to rozwinie, ale pogody nie przeskoczymy...
  • 0

#26 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 12:17

zypek84, ja bym tam stawiał na izolację ścian a nie na "dekoracyjne grzejniki", sam się ostatnio dociepliłem i mam nadzieję, że dzięki temu zaoszczędzę trochę grosza przy rachunkach.... ;]
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 krystynkaQ

krystynkaQ

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 18:34

Wszystkie instalacje zamontowane w Twoim domu ulegają naturalnemu zużyciu i co pewien czas należy je wymienić. Instalacja grzewcza należy do najmniej żywotnych instalacji nie tylko dla tego że staje się instalacją coraz bardziej awaryjną, ale staje się przestarzałą pod względem technicznym, a co za tym idzie mniej ekonomiczną. Instalację grzewczą powinno się wymieniać co 15 – 20 lat.

W każdej dziedzinie związanej z budownictwem dokonuje się wielki postęp. Jednak w dziedzinie centralnego ogrzewania odnotowujemy największy skok technologiczny. Są produkowane coraz nowocześniejsze kotły na wszystkie rodzaje paliw, tak na stałe jak i na ciekłe. Są produkowane pompy ciepła wykorzystujące ciepło z wód podziemnych (kolektor pionowy), gruntów (kolektor poziomy) oraz
z powietrza. Coraz częściej instaluje się też kolektory słoneczne.

zintegrowane ogrzewanie to kompletny system do ogrzewania domu jednorodzinnego oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Składa sie z kolektorów słonecznych Turbosolar z zasobnikiem, Turbokominka z płaszczem wodnym, oszczędnego kotła gazowego oraz Integratora. Duża rozpiętość mocy Turbokominków pozwala na dobór odpowiedniego modelu w domach o powierzchni od 80 – 400 m2. Ilość kolektorów i pojemność zasobnika zależy od liczby mieszkańców i zapotrzebowania na ciepłą wodę. Integrator jest sercem łączącym instalację, zarządza energią - łącząc energię ze źródeł ciepła i przekierowując ją na zasobnik ciepłej wody i grzejniki

Zastosowalismy z męzem takie ogrzewanie, jestesmy z niego bardzo zadowoleni, tak wiec polecamy tez innym- ekologia oplaca sie i wraca do nas z nawiazka :)
wiecej info jest tutaj http://www.makroterm...wane-ogrzewanie
  • 0

#28 alcor

alcor

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 23:31

Hello, chciałem zapytać czy ktoś z Was jest może zorientowany, które piece lepiej wybrać i które są bardziej ekonomiczne? Czy piece z podajnikiem czy może węglowe?? Zastanawiam się nad odnowieniem systemu grzewczego w chacie i nie jestem na czasie w tym temacie :)

Te z podajnikiem też węglowymi są,bo jakby nie patrzyć,ekogroszek weglem jest.Cała ich ekonomiczność z tego wynika,że eliminuje sie wystudzanie budynku przy wypaleniu sie zasypu,jak to jest w zwykłych kotłach miałowych.Te z podajnikiem same dozują sobie opał i usuwają popiół.Rozpala sie w nich jesienią a wygasza wiosną.Na pewno jest to wygodą,chociaż niekoniecznie ekonomiczną.Paliwo do nich jest jednak znacznie droższe niż do zwykłych kotłów,chociaż przeważnie bardziej wartościowe energetycznie.Przedkłada sie to na mniejszy tonaż zakupywanego opału i co za tym idzie mniejszą ilość pozostałości w postaci popiołu,z którym zrobić też trzeba coś.Finansowo na jedno wychodzi z tymi z podajnikiem,ale oszczędza sie czas,który podobno również pieniądzem jest.Postawił bym na kocioł z podajnikiem,chociaż jest średnio dwukrotnie droższy niż ten,któremu podawać ręcznie trzeba.
  • 0

#29 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 20 październik 2011 - 16:07

Za granicą popularne są technologie solarne, ale nie wiadomo jak będzie to wyglądać w Polsce. Być może kiedyś się to rozwinie, ale pogody nie przeskoczymy...

no raczej wydłużenie lata nam nie grozi... te solary podczas takiej pogody jak dziś to się nie napracują :(
  • 0

#30 katja22

katja22

...

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2434 postów

Napisano 21 październik 2011 - 09:17

A co sądzicie o ogrzewaniu kominkowym? :)

http://instalacje.wi...szczednosc.html
  • 0

#31 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 21 październik 2011 - 11:31

sam mam w domu kominek ale "sztuczny" tj wystrój domu ;-) hihi No i raczej to nie jest "nowoczesna metoda ogrzewania"

Użytkownik rafii009 edytował ten post 21 październik 2011 - 11:32

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 stosik11

stosik11

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 21 październik 2011 - 21:22

Za to "nowoczesną metodą ogrzewania" na pewno można nazwać energię geotermalną;) U nas się chyba narazie nie mówi o tym wiele, a okazuje się, że Polska to obszar bardzo aktywny geotermalnie - nawet bym nie przypuszczał:D Nie ukrywam, zainteresował mnie ten temat i trafiłem na fajny blog o odnawialnych źródłach energii http://www.odnawialn...gia-geotermalna Może kogoś też zainteresuje!
  • 0

#33 investor87

investor87

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 październik 2011 - 09:17

Dużo osób podchodzi z rezerwą do ogrzewania przy pomocy kolektorów słonecznych. Na "papierze" : http://www.najciekaw...eczne-z-dotacja ta metoda wydaje się atrakcyjna. Do tego ten system dotacji... Może kolektory opłaca się użyć jako ogrzewanie dodatkowe?
  • 0

#34 navigator45

navigator45

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 25 luty 2013 - 11:49

a co np. sądzicie o kominkach z płaszczem wodnym? są wydajne? ich ceny są znacznie wyższe od takich powietrznych, ale z tego co się orientuję to wspomagają centralne ogrzewanie, ale jak to wygląda w praktyce? warto kupić?
  • 0

#35 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2016 - 18:58

nie sadze by kominek ogrzał mi dom (100m2) stawiam na dobre ocieplenie domu (u mnie wełna a nie styropian), szczelne okna i drzwi i nie otwieranie ich gdy w domu jest "grzane", no i ogrzewanie gazem, w moim przypadku lpg z amerigasu, a nie węglem, bo jest to zwyczajnie wygodniejsze, nie trzeba przy tym latac, dokladac, czyscic pieca itp. o wątku ekologicznym nie wspominajac

• 0

#36 KotPad

KotPad

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 08:56

nie sadze by kominek ogrzał mi dom (100m2) stawiam na dobre ocieplenie domu (u mnie wełna a nie styropian), szczelne okna i drzwi i nie otwieranie ich gdy w domu jest "grzane", no i ogrzewanie gazem, w moim przypadku lpg z amerigasu, a nie węglem, bo jest to zwyczajnie wygodniejsze, nie trzeba przy tym latac, dokladac, czyscic pieca itp. o wątku ekologicznym nie wspominajac

Gaz to przede wszystkim ekologia, na którą coraz mniej z nas zwraca uwagę.... W mojej okolicy z piecy węglowych zima idzie taki dym, że czasem nie ma czym oddychać, ludzi nie zdają sobie sprawy, że sami siebie trują nawzajem.

• 0

#37 Guest_malgorzatakonik_*

Guest_malgorzatakonik_*
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:11

Szukamy rozwiązania z gazem LPG, chce mieć kompleksową obsługę oraz myślę, że wydzierżawilibyśmy zbiornik. Polećcie nam dobrego dostawcę.

• 0

#38 sedzia dred

sedzia dred

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 18:47

a ja polecam na początku walki o cieplejszy dom sprawdzić, czy nie ma żadnych mostków termicznych, czy montaż okien i drzwi jest dobrze wykonany - bez dobrego montażu ani rusz.

• 0

#39 Guest_annabela_*

Guest_annabela_*
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:14

zgadzam się, jak dom nie jest ocieplony, okna nieszczelne i drzwi, sa tzw. wspomniane mostki termiczne, to zadne ogrzewanie nie okaze sie ekologiczne, bo beda duze straty ciepla, a co za tym idzie wyzsze rachunki

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 Guest_Banditto_*

Guest_Banditto_*
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2016 - 17:52

Nam zawsze zależało na dobrych jakościowo materiałach, bo chociaż wydaje się raz, to jednak na dłuższą metę można dużo zaoszczędzić. Ciepło dużo kosztuje. Pod Krakowem jest już moim zdaniem tyle zanieczyszczeń, że też o tym myśleliśmy i mamy w planach gaz, jednak chwilę to zajmie zanim nas podłączą do sieci... Póki co dzierżawimy zbiornik LPG i jest o tyle wygodnie i tanio, że nie spieszy nam się kompletnie do tego podłączenia. Polecam to rozwiązanie

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0