Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Nowoczesne metody ogrzewania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Ciekawski 51

Ciekawski 51

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 14:23

Wszystkie instalacje zamontowane w Twoim domu ulegają naturalnemu zużyciu i co pewien czas należy je wymienić. Instalacja grzewcza należy do najmniej żywotnych instalacji nie tylko dla tego że staje się instalacją coraz bardziej awaryjną, ale staje się przestarzałą pod względem technicznym, a co za tym idzie mniej ekonomiczną. Instalację grzewczą powinno się wymieniać co 15 – 20 lat.

W każdej dziedzinie związanej z budownictwem dokonuje się wielki postęp. Jednak w dziedzinie centralnego ogrzewania odnotowujemy największy skok technologiczny. Są produkowane coraz nowocześniejsze kotły na wszystkie rodzaje paliw, tak na stałe jak i na ciekłe. Są produkowane pompy ciepła wykorzystujące ciepło z wód podziemnych (kolektor pionowy), gruntów (kolektor poziomy) oraz
z powietrza. Coraz częściej instaluje się też kolektory słoneczne.

Chcę Państwu przybliżyć bardziej tematykę sposobów ogrzewania, aby można wybrać tę najwłaściwszą metodę na ogrzewanie Państwa domu.
Na moim blogu: http://remontdomupie...du.blogspot.com co tydzień będę omawiała jedną z metod nowoczesnego ogrzewania.
  • 0

#2 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 15:01

Też fakt. Wszystko się rozwija.
Dla osób, ktore się budują to na pewno najistotniesza sprawa.
Znalazlem fajną stronę, można wiele się nauczyć, a jak ktoś się zdecydowal na kocioł to będzie przydatne
Zębiec - Jaki Kocioł

Użytkownik robson12 edytował ten post 22 kwiecień 2011 - 15:01

• 0

#3 gbshaw

gbshaw

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 10:41

Metod ogrzewania jest cała masa, ale nie każda dobrze sprawdza się w naszym kraju. W tej chwili chyba najbardziej racjonalnym wyborem są piece weglowe.
  • 0

#4 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 15:00

Metod ogrzewania jest cała masa, ale nie każda dobrze sprawdza się w naszym kraju. W tej chwili chyba najbardziej racjonalnym wyborem są piece weglowe.

Znajomi mi Zębca doradzali. Stąd moje odwiedziny na ich konfiguratorze. Jeszcze się zastanawiam, bo trzeba wykalkulowac wszystko, nie tylko paliwo, ale także firmę produkującą kotły.
  • 0

#5 przemoboss

przemoboss

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 22:02

To maż fajnych znajomych którzy Ci źle nie życzą bo Zębiec to solidna firma a ich kotły są niezawodne. A ich konfigurator to też duży plus,inne firmy mogą brać z niej przykład.
  • 0

#6 Is that u John Wayne?

Is that u John Wayne?

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 09:09

Witam.
Faktycznie dobra rada, choć mam alternatywę w postaci firmy Ling Duo. Czytałem również niepochlebne opinie ale mój sąsiad używa i jest ok.
A tak w ogóle to zachęcam do lektury fachowego instalatora. Temat ten wielokrotnie był poruszony.
Pozdr
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 17:18

co do ogrzewania to ważne też jest docieplenie domu, może wiecie coś więcej o docieplaniu ścian poprzez wełnę mineralną? słyszałem że to bardzo ekologiczne no i daje efekt w postaci ograniczenia utraty ciepła i hałasu z zewnątrz. Docieplał się ktoś z was?
  • 0

#8 Ewa Debska

Ewa Debska

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 21:48

Tak to prawda. Szklana wełna mineralna firmy Knauf Insulation jest produktem o wysokim stopniu zawartości surowców wtórnych, zawiera szkło, które nawet w 60% pochodzi z recyklingu i sama w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia. Poza tym poprawia jakość powietrza we wnętrzu budynku oraz tak jak wspomniano już wyżej ogranicza hałas. Produkowana jest według nowoczesnej metody ECOSE® Technology, dzięki czemu jest wolna od wszelkich chemicznych barwników i ma naturalny, brązowy kolor. Inwestując w tego typu docieplenie domu, nie tylko ograniczamy utratę ciepła i oszczędzamy na rachunkach, ale także dbamy o nasze środowisko.

-------------
eRzecznik Knauf Insulation

"Czas zaoszczędzić energię" - http://www.knaufinsulation.pl
EkoSzkoła, ekologiczne docieplanie szkół -http://www.facebook.com/AkcjaEKOSZKOLA
  • 0

#9 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 07:05

a jaki jest okres gwarancji tzn po ilu latach należy ją wymienić?
  • 0

#10 pinkflaming

pinkflaming

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 13:15

Wymienić wełnę? Z tego co słyszałam, to prawidłowo zamontowana wełna spełnia swoją rolę przez cały okres eksploatacji budynku.
  • 0

#11 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 06:06

pinkflaming też tak słyszałem, ale wole się upewnić czy to prawda
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Is that u John Wayne?

Is that u John Wayne?

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 13:14

pinkflaming też tak słyszałem, ale wole się upewnić czy to prawda

Rozsądnie, hehe.
Pinkflaming ma rację. Trzeba tylko zadbać o poprawny montaż.
  • 0

#13 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 06:15

a ktoś z was docieplał swój dom wełną? jaką wybraliście i czy faktycznie rachunki na ogrzewanie spadły?
  • 0

#14 eRzecznik Adam Sztabach

eRzecznik Adam Sztabach

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2011 - 23:02

Witam,
jeżeli wełna mineralna zostanie prawidłowo zamontowana oraz według wskazówek producenta, oczywiście nie ma potrzeby jej wymiany. Natomiast gwarancję na produkt daje producent.
Chętnie odpowiem na inne pytanie.
Zachęcam także do zapoznania się ze stroną firmy Knauf Insulation, gdzie znajdują się przydatne informacje na temat technologi ECOSE oraz porady dla inwestora
http://www.knaufinsulation.pl/

Pozdrawiam
  • 0

#15 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 06:26

na tej stronie macie 3 rodzaje wełny: kamienną, szklaną i HERAKLITH która będzie najlepsza do ocieplenia zewnętrzego ścian bocznych domu??
  • 0

#16 pinkflaming

pinkflaming

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 21 sierpień 2011 - 13:15

na tej stronie macie 3 rodzaje wełny: kamienną, szklaną i HERAKLITH która będzie najlepsza do ocieplenia zewnętrzego ścian bocznych domu??

Przeglądając ich ofertę najlepsze wrażenie zrobiła na mnie szklana w "ecose technology" - fachowcem nie jestem, ale jej specyfikacja (zwłaszcza ze względów ekologicznych) wydaje się być faktycznie szczególna
  • 0

#17 pinkflaming

pinkflaming

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 02:17

Przeglądając ich ofertę najlepsze wrażenie zrobiła na mnie szklana w "ecose technology" - fachowcem nie jestem, ale jej specyfikacja (zwłaszcza ze względów ekologicznych) wydaje się być faktycznie szczególna

http://knaufinsulati...nology.pdf .pdf dołączam broszurę na potwierdzenie swoich słów
  • 0

#18 pinkflaming

pinkflaming

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:00

Witam,
jeżeli wełna mineralna zostanie prawidłowo zamontowana oraz według wskazówek producenta, oczywiście nie ma potrzeby jej wymiany. Natomiast gwarancję na produkt daje producent.
Chętnie odpowiem na inne pytanie.
Zachęcam także do zapoznania się ze stroną firmy Knauf Insulation, gdzie znajdują się przydatne informacje na temat technologi ECOSE oraz porady dla inwestora
http://www.knaufinsulation.pl/

Pozdrawiam

Jakie warunki i okres trwania gwarancji daje wasza firma?
  • 0

#19 eRzecznik Adam Sztabach

eRzecznik Adam Sztabach

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 15:02

Jakie warunki i okres trwania gwarancji daje wasza firma?

Przede wszystkim firma Knauf Insulation nie sprzedaje samego produktu lecz system. Gwarancja jest taka jak w innych firmach- czyli na okres użytkowania budynku. Poprawnie zamontowana wełna zgodnie ze wskazówkami producenta daje nam gwarancję na to, że nie wystąpią takie zjawiska jak pleśń, grzyb itp.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Guest_zypek84_*

Guest_zypek84_*
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 11:57

Mnóstwo ludzi wykorzystuje w swoich domach grzejniki dekoracyjne. Powiedzcie mi - czy to ma większy sens?
Piszę tutaj o takich grzejnikach jak te - http://www.e-inclusi...ekoracyjne.html
Czy dekoracja może ogrzewać?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0