Wywoływanie zdjęć

chiantic

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
Gdzie i dlaczego wywołujecie/ drukujecie swoje zdjęcia? Małe salony stacjonarne, sieciówki, czy firmy internetowe? Jak mają się proporcje cen do jakości, czy warto samemu drukować?
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Gdzie i dlaczego wywołujecie/ drukujecie swoje zdjęcia?
Jeśli w większej ilości to szukam jakiejś ciekawej oferty w internecie. Jeśli jest to kilka zdjęć to idę do pierwszego lepszego salonu fotograficznego.
A dlaczego - wole zdjęcia w papierowym wydaniu niż na kompie.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Zdjęcia na papierze nabierają "znaczenia". Poprostu mają "dusze".

Gdzie? Mam taki zaprzyjaźniony salon, mają licencje Fujitsu. Zdjęcia wywołują bardzo dobrze i trwale, za format A4(20x30) płace koło 6 zł. Za 10x15 - 50gr. IMHO ceny średnie, ale jakość bardzo wysoka.
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Toruń - okolice
ja mam salon koło domu, więc kilka dni temu tam poszłam i wywołałam swoje zdjęcia. Na komputerze to nie to samo, tak jak pisał Filo. Ogólnie jest tanio, jedno zdjęcia formatu 1/4 kartki A4 kosztowało niedużo ponad 1 zł, tylko, że przy dwóch zdjęciach koleś spieprzył sprawę, bo raz wyszło takie przesunięte ( i to na zdjęci z samochodem z konkursu sierpniowego ) a jedno mi uciął brzegi i to już nie to samo :<
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Bo z "kolesiem od wywoływania" trzeba pogadać. Jak jest zdjęcie nie skadrowane do 2:3 albo 3:4 to nie wiedzą jak je przycinać, zwykle zostawiają cały kadr, albo obcinają do równego. Takie porządniejsze zdjęcia, np konkursowe etc. To oddaje w TIFF'ach wyciągniętych z RAW'a. Podpasują to sobie pod maszynę i Zawsze wyjdą dobre kolory. Zdjęcie które na ekranie komputera jest super, po wywołaniu może okazać się dnem. Ja z moim salonem mam bardzo bezpośredni kontakt.

Zawsze wywołuję kilka zdjęć w małym formacie żeby zobaczyć jak wyszły, jak wszystko gra to wybrane wywołuję w większym.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
ja proponuje dobrze na allegro poszukać, ja np. zamawiam odbitki w bardzo dobrej jakosci na papierze Fuji albo Kodak za 50gr w foramcie 15x21 :)
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Od jakiegoś czasu postanawiam sobie, że w reszcie skompletuję album ze zdjęciami. Wciąż ich przybywa na dysku - jest ich pewnie kilka tysięcy (wiadomo - lepszych, gorszych, nie wszystkie nadają się do wywołania). Niestety wciąż brakuje mi na to czasu. Podejrzewam, że sumka też nie będzie wesoła, bo z pewnością muszę wywołać jakieś 300 fotek.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Niedawno wywołałem 330 zdjęć, zapłaciłem około 110 zł, wywoływałem w formacie 10x15 matowo, na pewno dało się taniej, ale zależało mi na jakości.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
A to nieźle, wydawało mi się, że zdecydowanie więcej mnie to wyjdzie. A czy możesz mi powiedzieć gdzie wywoływałeś zdjęcia? Czy orientujesz się jakie ceny są w media markt?
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Wywołuję w zaprzyjaźnionym punkcie Fujitsu.

Nie mam pojęcia jakie ceny ma Media, oni w ogóle wywołują zdjęcia xD ?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
A to nieźle, wydawało mi się, że zdecydowanie więcej mnie to wyjdzie. A czy możesz mi powiedzieć gdzie wywoływałeś zdjęcia? Czy orrientujesz się jakie ceny są w media markt?

poszukaj na allegro , najtaniej , najszybciej i dobej jakości :)
 
D

dan38

Guest
Tylko małe punkty gdzie mogę bezpośrednio porozmawiać z człowiekiem obsługującym lab. Parę razy zdarzyło się, że stałem obok niego i mówiłem jakiego efektu oczekuję. Przez parę lat jeździłem dosyć daleko dwa razy w tygodniu do najlepszego punktu w Poznaniu. I chyba najdroższego. Tą maszynę do wywoływania zdjęć trzeba umieć i chcieć dobrze obsłużyć.
Kiedyś zdjęcia wywołała mi jedna z najbardziej znanych firm w Polsce...porażka.
Swoim klientom (fotografuję śluby) daję płytę ze zdjęciami i mogą sobie dowolnie wywoływać gdzie chcą, jednak każdej parze mówię, by robili to tylko w małych punktach...właściwie to polecam parę konkretnych w moim mieście.
...i jeszcze jedno...maszyna do wywoływania zdjęć nie jest automatem...tam potrzebny jest człowiek, który jak już wspomniałem umie i chce zrobić to dobrze.



http://zasina.art.pl/
 

Magda Rzeszuto

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja dopiero ostatnio postanowiłam wywołac zdjecia z komputera. Posiadam dość sporą kolekcję, ale i tak dobrze na tym wyszłam, ponieważ standardowo - im więcej zdjęc dukowałam tym cena spadała. Przyznaję, że pomocny był mi wtedy program do przesyłania zdjęć bezpośrednio do zakładu ( ja korzystałam z usług studia www.fotociszek.bielsko.pl w Bielsko-Białej) Zdjęcia drukowali w bardzo szybkim czasie a jakośc była jak dla średniozaawansowanego fotografa- zadowalająca.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Kiedyś korzystałam z usług stacjonarnych salonów, teraz tylko internet, bo jest dużo taniej. Póki co korzystałam z usług http://fotofachman.pl/ (mieli akurat fajną promocję), a ostatnio http://fotohit.com.pl/ i byłam bardzo zadowolona :)

A wywołuję zdjęcia, bo uwielbiam sięgać po album, oglądać fotografie i przywoływać wspomnienia. To fantastyczna pamiątka. I jak już wspomnieliście zdjęcia na papierze "mają duszę" :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
pamiętam jak kiedyś robili mi odbitkę 20/30 w Foto Joker...to był zachód słońca...wyszedł na zielono, choć to samo zdjęcie wywołane w innym punktach miało naturalne, ciepłe barwy...jak przystało na zachód słońca. Większość ludzi i tak nie widzi różnicy...
 

Magda Rzeszuto

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dla mnie jakość ma ogromne znaczenie. Byłam bardzo zadowolona z efektu po wydrukowaniu zdjęć, nawet w formacie 25x38. Już rozpędzona porządkami w swoich zdjęciach postanowiłam tez przy okazji zeskanowac negatywy i sjaldy. Mogłabym zrobic to sama, ale brak odpowiedniego sprzetu niestety mnie ogranicza. Z drugiej strony nie wiem, czy niem jakiej rozdzielczości to sie robi i przy jakim ISO. Nie chce stracic na jakości tak ani budować niepotrzebnie wielkich plików.

Dlatego chyba tez zlece wykonanie to w tym studio. Zwłaszcza że jest promocja: zeskanowanie negatywu małoobrazkowego - 5 zł. Chyba warto:)
 

Eizzy

Zbanowany
Dołączył
3 Styczeń 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Oczywiście ilu klientów - tyle opinii, ale ja byłam zadowolona z odbitek wywołanych w salonie Fotojoker. Trafiła mi się akuratnie promocja i ceny wyszły całkiem spoko. Wszystko przez Internet, odbiór albo w domu, albo w salonie firmowym. Wybrałam opcje drugą, pooglądałma zdjęcia na miejscu, gdyby była potrzeba zgłaszania jakiś uwag, ale wszytko się zgadzało.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
w nie tak bardzo odległych czasach analogowych, jeździłem dwa razy w tygodniu przez cały Poznań do najlepszego punktu gdzie robili odbitki. Teraz, gdy sam obrabiam daleko nie jadę, ale i tak do punktu gdzie mogę porozmawiać z człowiekiem obsługującym lab.
A już zupełny komfort miałem, gdy stawałem obok maszyny i tłumaczyłem o co dokładnie mi chodzi
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Z uwagi na to, że ostatnimi czasy wywołuję spore ilości zdjęć szukam najtańszych ofert... Ostatnio wywoływałam przez serwis allegro i byłam bardzo zadowolona. Jakościowo na pewno nie gorzej od poprzednich, cenowo jeszcze korzystniej, a do tego szybko! Zamówienie złożone w poniedziałek, w piątek zdjęcia miałam w domu :)
 
Do góry