Zaćma- czym się charekteryzuje?

chiantic

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
Mam podejrzenie, że mama ma początki zaćmy, zapisane jesteśmy do lekarza, ale może jest ktoś, kto może powiedzieć jakie sa główne objawy prócz pogorszenia widzenia po zmroku?
 

bubunia

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Tak wikipedia to jeden z lepszych dostarczaczy wiadomości:) ja jeszcze bym spróbowała np. na jednej z takich stron http://www.medrun.pl/wroclaw/page/porady/porady. Czasami sama korzystam z takich porad i jest ok nie muszę iść do lekarza i odpisują za zwyczaj szybciutko zależy od stronki.
 

brokers

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Moja mama miała w tym roku operację na zaćmę. Poszukaj informacji na stronie: Leczeniezacmy.pl
To jest portal medyczny, masz nawet film z przebiegiem operacji, ale nie jakiś drastyczny, tylko raczej naukowy:) Niezbędna jest tak, czy inaczej wizyta u okulisty, ale to zapewne wiesz.
 

chiantic

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
Dzięki za podpowiedzi, rzeczywiście po wizycie u lekarza okazało się, że jest to zaćma. Natomiast lekarz zasugerował żeby się wstrzymać na razie z operacją, a jak czytałam opinie lekarzy na tej stronie leczeniezacmy to powinno się jak najszybciej wykonać zabieg. Nie wiem, może jeszcze skonsultować się z innym okulistą.. W końcu tu chodzi o oczy.
 

brokers

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy tak jest w każdym przypadku, ale zasada generalna jest taka , by jak najszybciej wykonać zabieg. Może skonsultuj to z innym lekarzem? Możesz nawet zadać pytanie na tej stronie leczeniezacmy,bo jest taka opcja, jeśli nie chcesz chodzić po raz kolejny na wizytę.Chyba, że każdy przypadek jest rozpatrywany oddzielnie, to na pewno nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty. Ja nie znam się na tym,ale nam lekarz tłumaczył, że jak tylko zostanie wykryta zaćma, to należy operować.
 

chiantic

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
ech widzicie, czasem człowiek głupieje już i nie wie co ma robić, więc dobrze, że są jednak takie fora.. poszłysmy do drugiego lekarza i kazał operować teraz i nie czekać na nic,bo mówi, że w tym wieku nic się nie polepszy i nie zmieni. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. mama ma również wadę wzroku i podobno można zoperować to od razu przy jednym zabiegu?
 
Do góry