Oświetlenie LED

kalambur

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pytanie - czy ktoś z Was używa tzw. ciepłych żarówek led (www.mediajet.pl/ecoled-zarowka-led-gu10-60st-ciepla-120lm-p-51.html) ? Ponoc dają normalne światło, nie ledowo- zimne. Jestem ciekawa na ile to prawda. Chciałam zamontowac ledowe oświetlenie dla oszczędności, tylko zastanawiam się, czy nie bezie jak w labolatorium...
 

gbshaw

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja testowałem parę żarówek LED ale jakoś się do nich nie przekonałem, jako głowne oświetlenie według mnie odpadają ale już jako podświetlenie obrazów, regałów czy w kuchni pod szafkami mogą być. Oświetlenie LED to pewnie przyszłość ale jeszcze na razie według mnie to jest niedoskonała technologia. Poza tym ich długa żywotność też jest raczej mocno dyskusyjna.
 
M

marek2212

Guest
Jak na razie LED nie jest dobrą technologią na główne oświetlenie, lepiej wykorzystać to jako jakieś dodatkowe na blaty albo dekoracyjne.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Jesli chodzi o oświetlenie LEDowe to tutaj rzeczywiscie mamy naprawde bardzo duzy wybór.Ale jeszcze co mnie w tej kwestii oswietlenia ciekawi to to co wczoraj przeczytałam,ze niektorym wydaje sie ze LEDy daja takie zołtawe światlo,a to podobno jest wina samej świetlówki,nie powinnas świecic na żółto...Czy to prawda?
 
S

szyszana

Guest
Odsyłam tutaj - http://www.oneled.pl/ I teraz pytanie - czy jeśli zastąpię ledami każde oświetlenie, to jego jakość będzie taka sama?
Czy będzie to dawało wystarczającą ilość światła?
 
Do góry