Miesiączka raz na pół roku u młodej dziewczyny

Lait

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich. Mam problem i nigdzie nie mogę znaleźć porady na ten temat. Pierwszą miesiączkę miałam w kwietniu 2009 roku i od tamtej pory miałam tylko 4 miesiączki :| Czytałam chyba wszystkie możliwe fora, gdzie dziewczyny martwią się, gdy okres spóźnia im się 4,5 dni... ja nie mam pojęcia, kiedy się go spodziewać w ogóle. Martwi mnie to niesamowicie, mówią że miesiączka się wyreguluje w przeciągu trzech lat, no ale tu ewidentnie jest coś na rzeczy. Dodam, iż jestem w ostatniej klasie gimnazjum, nie głodzę się, nie odchudzam, nie zachodzę w ciążę, nie stresuje się, nie przyjmuję żadnych leków. Może ktoś coś poradzi, powie co może być tego przyczyną?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Przyczynę może Ci okreśłić jedynie ginekolog. I nie ma się czego bać.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Do ginekologa. Ja nie mialam 3 meisiace, poszlam , mam policystyczne jajniki, trzeba isc, naprawde, im szybciej tym lepiej.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Tyle czasu zwlekać z tak poważną sprawą..? Ty nie czytaj for tylko do lekarza już !
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
Możliwe, że to niedoczynność tarczycy. Żadnych innych objawów?
 
A

ania_zbanowany

Guest
Tak nieregularny okres zazwyczaj jest związany z zaburzoną gospodarką organizmu. Zalecam jak najszybsze udanie się do ginekologa. Jeśli to sprawa tarczycy to za pewne dostaniesz skierowanie do endokrynologa, jeśli to PCOS - konieczne jest leczenie hormonalne. Na rynku są również dostępne specjalne suplementy, które wyregulują produkcję hormonów i pomogą przywrócić prawidłowe cykle. Bądź dobrej myśli i nie bój się wizyty u lekarza.
Pozdrawiam.
Ania,
 

Ola Oniszk

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Rusalka19 napisał:
Do ginekologa. Ja nie mialam 3 meisiace, poszlam , mam policystyczne jajniki, trzeba isc, naprawde, im szybciej tym lepiej.
Miałam podobnie i ta sama diagnoza :(
 

Wellness

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja jako mloda dziewczyna tez mialam z tym problem... wszystko samoistnie sie uregulowalo;-) ale najlepiej isc do lekarza dla pewnosci
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ginekolog powinien zlecic badania poziomu hormonów i wtedy będzie wiadomo gdzie szukac przyczyny
 

julka05

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
1
[SIZE=10.5pt]My nie damy rady wystawić Ci żadnej diagnozy. Możemy tylko coś podejrzewać. W przypadku problemów z nieregularną miesiączką najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do ginekologa. Pójdź tam z mamą albo siostrą. Obowiązkowo musi być ktoś starszy z Tobą. Nie wstydź się bo to całkiem normalna wizyta. Na początku wizyty uprzedź, że jest to Twoja pierwsza wizyta wtedy lekarz będzie dokładnie mówił o swoich poczynaniach. Nie ma czym się stresować. Dla ginekologa to codzienność, ze przychodzą do niego młode i starsze kobiety. Musi zachować tajemnicę więc bez obaw, że ktoś się dowie o Twojej wizycie i diagnozie. Dodatkowo ginekologa powinien cechować profesjonalizm. [/SIZE]
 

Ewelatom

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
60
Punkty reakcji
1
Na nieregularne miesiaczki, 4 lata temu gin przepisal mi antykoncepcje :/ no ale musialam odstawic, bo zle reagowalam i do tej pory mam nieregularne..
 
Do góry