Jak walczyć z alergią?

andrzej33

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Proszę o pisanie informacji dotyczących walki z alergią. Chciałbym poruszyć ten temat, aby każdy mógł wyrazić swoją opinie i podzielić się doświadczeniami.

Ja używam kuracji szczepionkowej, jeżdżę do alergologa raz w tygodniu na zastrzyk... od niedawna też zakupiłem odkurzacz wodny firmy Aquilamed pod nazwą Ritello. Czytałem dużo o tym produkcie w internecie. Mam nadzieję że dokonałem trafnego zakupu. Jak narazie spełnia moje oczekiwania.
 

weronika.jarka

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
też brałam szczepionki, teraz jest troche lepiej ale nie super ciągle okres pylenia drzew jest dla mnie koszmarem, ostatnio z Tatą (tez alergik) zaczełam sie zastanawiać czy moze nie jeść miodu z kwiatów, na które jestem uczulona chodzi m.in. o lipę żeby cały czas alergen był we krwi coś na zasadzie szczepionki tylko, że naturalnej :)
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
W walce z alergią dobrze spisują się probiotyki i synbiotyki, zwłaszcza te zawierające szczep Lactobacillus rhamnosus GG.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Mój znajomy korzystał kiedyś z czegoś takiego http://www.biorezonans.bialystok.pl/alergia/odczulanie.html jemu pomogło. Ja się nie znam, ale chyba nie wszystkim można podać szczepionki?
Mi jak stwierdzili uczulenie to kazali brać chyba zyrtex na noc latem bo mam na pyłki, ale to było śmiechu warte :p
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Walka z alergią? A alergią na co? A jakie objawy? To nie jest tak płytki temat jakby się mogło wydawać....
 

pozytywnadaria

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
2
Ja odkąd pamiętam codziennie biorę flonidan, bo wiosna i lato to okres pylenia, a okres jesienno-zimowy to kurz i roztocza... Ciężkie jest życie alergika.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Na początku maja zawsze przyjmuję cirrus oraz różnego rodzaju leki steroidalne. Niestety na odczulanie się nie kwalifikuje, ponieważ podobno mam alergię na za wiele rzeczy. Także co roku muszę przechodzić tę samą męczarnię.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Niestety obecnie medycyna nie zna wysoko skutecznego panaceum. Co do odczulania jest to stosunkowo nowa metoda, sam kilka lat tak się leczyłem, ale na niewiele się to zdało. Jednakże jeśli ktoś ma silną alergię, może spróbować. Różne są organizmy i różnie reagują. Warto i tak pójść do alergologa i zostać przebadanym. Z grubsza wygląda to tak, iż wykonuje się około 20 małych zastrzyków (samych nakłuć właściwie nie czuć) i nakłada ciecz z cząsteczkami alergogennych środków. Jeśli fragment skóry napuchnie, wiadomo - jest się na konkretną rzecz uczulonym. Ja sam dowiedziałem się w ten sposób o paru alergiach, o których nie miałem pojęcia. Potem już tylko porozmawiać z lekarzem co robić dalej.
Mi pomaga niwelować objawy (pyłki traw, lipy, wierzby itp.) Zyrtec i Alertec.
 

pozytywnadaria

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
2
Niestety na odczulanie się nie kwalifikuje, ponieważ podobno mam alergię na za wiele rzeczy.

Mi powiedzieli to samo, nie ma ratunku dla takich jak my. :) No ale są na świecie rzeczy które się filozofom nie śniły, więc może niedługo wymyślą coś nowego. :)
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
Dokładnie - też jestem uczulona na za dużo rzeczy.
Biorę kilka leków, żeby wzmocnic to moją 'ochronę'. Claritine i Clemastinum w syropie. Jednak, że mam jeszcze problemy od strony dermatologicznej zostało mi przepisane Telfaxo. Próbował ktoś?
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Jeżeli alergia jest poważna to na pewno samemu sobie się z tym problemem nie da rady. Najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty. Wiem, że w Centrum Medycznym Vimed pomagają każdemu, kto na alergię cierpi. Na początku oczywiście robione są badania, a potem lekarz decyduje jaka kuracja będzie najlepsza. Na pewno pomoże to pozbyć się wiecznie zatkanego nosa i łzawiących oczu.
 

Riffa

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mi na alergię wystarcza wapno antyalergiczne i zwracam uwagę na to, co jem (staram się jeść tylko świeże owoce i warzywa odpowiednio umyte), co piję (nie można się przyzwyczajać do jednego napoju, mieszam różne herbaty raz czarna, raz zielona raz czerwona- polecam zieloną herbatkę z opuncją), jakich kosmetyków używam (unikam alergenów, dlatego jako kremy nawilżające używam Siquens bez parabenów) i trzeba często sprzątać w domu, bo kurz często jest źródłem powstawania nowych alegrii. Ale jeśli jakaś poważna alergia na przykład na jakiś składnik odżywczy - no to moje rady mogą mało być efektywne...
 

MedPolonia

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Szanowni Państwo

Z roku na rok liczba zmagających się z różnymi dolegliwościami alergicznymi wzrasta. W Polsce jest to obecnie ok. 25 – 30 % społeczeństwa. Alergenów, czyli substancji mogących wywołać reakcję alergiczną, jest bardzo wiele. Bez specjalistycznych badań trudno jest samemu ustalić co może nas uczulać. By dokonać próby prawidłowego zdiagnozowania występującej u nas alergii, warto zdobyć kilka potrzebnych informacji przed wizytą u alergologa. Ważne, abyśmy na bieżąco rejestrowali wszelkie zmiany, zarówno wewnętrzne, dotyczące naszego samopoczucia, jak i zmiany skórne oraz nasilanie się niepokojących objawów. Lekarz będzie się starał ustalić też, czy ktoś w naszej rodzinie miał lub miewał podobne problemy. Poprawnie przeprowadzony wywiad z pacjentem, umożliwi szybsze i mniej zawodne stwierdzenie, na co jesteśmy uczuleni i co nam pomoże zniwelować skutki alergii. Trzeba pamiętać, że alergia to przewlekłe schorzenie, którego nie można całkowicie i raz na zawsze wyleczyć. Skłonność do nadmiernej reakcji uczuleniowej niestety pozostaje na ogół na całe życie. Można natomiast walczyć z objawami, dzięki stosowaniu właściwych leków i unikaniu uczulających nas alergenów. Do tego niezbędna jest wizyta u lekarza i testy diagnostyczne.

Zespół Szpitala Med Polonia
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Do alergologa dobre dwa lata się wybieram, ale mimo, iż raz dostałam skierowanie to nie poszłam, bo coś wypadło. Alergie mam w okresie koniec maja - czerwiec - I połowa lipca, przynajmniej tak było w zeszłym roku, rok wcześniej miałam pod koniec czerwca do sierpnia. W ogóle na objawy alergii zaczęłam cierpieć 4 lub 5 lat temu. U mnie objawia się to pieczeniem, swędzeniem i łzawieniem oczu oraz katarem i kichaniem, zwłaszcza jak siedzę na słońcu na ogrodzie czy łące. Ale mi akurat pomagają zwykłe tabletki zaproponowane w aptece przez farmaceutę typu Allertec WZF i inne za kilka złotych.
 

truskawa123

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Do alergologa dobre dwa lata się wybieram, ale mimo, iż raz dostałam skierowanie to nie poszłam, bo coś wypadło. Alergie mam w okresie koniec maja - czerwiec - I połowa lipca, przynajmniej tak było w zeszłym roku, rok wcześniej miałam pod koniec czerwca do sierpnia. W ogóle na objawy alergii zaczęłam cierpieć 4 lub 5 lat temu. U mnie objawia się to pieczeniem, swędzeniem i łzawieniem oczu oraz katarem i kichaniem, zwłaszcza jak siedzę na słońcu na ogrodzie czy łące. Ale mi akurat pomagają zwykłe tabletki zaproponowane w aptece przez farmaceutę typu Allertec WZF i inne za kilka złotych.


ja bym na twoim miejscu nie zwlekała tak z wizytą u alergologa. na razie możesz mieć delikatne objawy, ale nieleczenie może doprowadzić do astmy. wg tego co piszesz- okres objawiania się i miejsca - to masz alergie na trawy ale alergolog może ci zrobic testy i powiedzieć ci dokładnie i dostosować indywidualne leczenie.

pozdrawiam
 

truskawa123

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
aha jeszcze jeżeli mogę cos polecić to allergodil z azelastyną. jest w sprayu to raz: działa miejscowo i szybko
dwa że jest dostępny bez recepty, wiec odpada stanie w kolejkach do alergologa po recepte
a trzy no bo jestem z niego naprawdę zadowolona i dzięki niemu oddycham :)jak wcześniej stosowałam tabletki np własnie allertec to jakoś nie pomagały mi tak skutecznie, poza tym obciążały żołądek;/
 

ramzesII

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja odkąd pamiętam codziennie biorę flonidan, bo wiosna i lato to okres pylenia, a okres jesienno-zimowy to kurz i roztocza... Ciężkie jest życie alergika.
Na roztocza polecam pościel antyalergiczną albo pokrowce na materace, bo w nich jest roztoczy najwięcej. Polecam polską firmę SILVERDREAM, www.silverdream.pl
 

przemek77

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Katar zwykły występuje w infekcji. Świadczy on o podrażnieniu błony śluzowej górnych dróg oddechowych, a także zakończeń nerwowych i znajdujących się tam receptorów. Nos zatyka wtedy dość gęsta wydzielina, a kichając próbujemy się tych podrażnień pozbyć. Katar zwykły trwa zazwyczaj od tygodnia do dwóch, ale niekiedy, np. przy zapaleniu zatok przechodzi w formę przewlekłą. Zazwyczaj w katarze ulgę przynoszą preparaty obkurczające błonę śluzową. Katar alergiczny pojawia się wtedy, gdy istnieje konkretna przyczyna. Błona śluzowa górnych dróg oddechowych u niektórych osób jest bardziej wrażliwa na niektóre substancje niż u reszty z nas. Alergen ten drażni błonę śluzową i organizm próbuje sobie z tym poradzić wydzielając duże ilości śluzu. Mamy więc do czynienia z katarem sezonowym, który atakuje głównie wczesną wiosną, czasem w lecie, zależnie od tego, co wtedy fruwa w powietrzu. Innym rodzajem kataru alergicznego jest katar alergiczny całoroczny. Występuje on wtedy, gdy błony śluzowe człowieka reagują podrażnieniem na roztocza, kurz, czy reakcja alergiczna występuje na skutek kontaktu z sierścią kota. Może też pojawić się alergia na jakieś pokarmy, na kontakt z niektórymi materiałami. Stan ten może ciągnąć się z ostrymi napadami kataru, kichania, aż do momentu, gdy zniknie czynnik wywołujący alergie, czyli alergen.

Na wszelkiego rodzaju alergie polecam sok z noni http://suplementacja.com.pl/2/638/80,polinesian+noni+juice.html Ten preparat pomógł już mi i moim dzieciom, które niestety przejęły moją słabość.
 

Vinniez

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Witam!

Chcialem poruszyc temat dotyczacy odczulania. Czy ktokolwiek z Was podjal sie tego kroku i zaczal sie odczulac? Czy takie odczulanie cos pomaga i warto zaczac to robic? Na szczescie sezon alergiczny minal i podczas zimy moznaby pomyslec i wziac sie za siebie i moze zaczac sie w koncu odczulac, aby kolejne lato bylo troche przyjemniejsze, bo taki katar i czerwone oczy do przyjemnosci nie naleza podczas gdy na dworze jest ok. 30 stopni ;) Prosze o opinie osob, ktore odczulaja sie juz i tych, ktore maja zamiar to robic, bo chcialbym sie dowiedziec, czy w ogole warto jest zaczynac.

Moze ktos tez dokladnie opiszie na czym to polega i jak to dokladnie wyglada, zawsze bedzie to juz lepiej wiedziec co czeka podczas odczulania ;)

Pozdrawiam!
 

AsiaGadowska

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Zależy o jakim rodzaju alergii mówimy... ja mam uczulenie na kosmetyki drogeryjne i dermatolog polecił mi kosmetyki naturalne i pytanie - używał ktoś takich?
 
Do góry