Dżem

sieja

Wesoła pesymistka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
664
Punkty reakcji
1
Miasto
Tam gdzie się błękit splata z betonem
Hej!

Chciałam dowiedzieć się co sadzicie o zespole Dżem.
Ja właściwie zaczęłam słuchać go od niedawna, bo po obejrzeniu filmu ,,Skazany na bluesa'' , ktory opisywał historię wokalisty zespołu, Ryszarda Riedla. Oglądała i przysłuchiwałam się tekstom i to już nie tyle, ze mi się po prostu podobały, ale nabraly dla mnie większego sensu, bo wiedziałam w jakim stanie był ten człowiek kiedy je pisał.
Wcześniej wiedziałam, ze istniał taki zespół, ale nie słuchałam go w ogóle, a teraz naprawde lubię jego twórczość, szczególnie piosenki ,,Skazany na bluesa'' ,,List do M'' ,,Sen o Victori'' ,,Autsajder'' ,,Mała aleja róż'' ,,Wiem na pewno wiem'' ... Te utwory skłaniają mnie do głębokich przemyśleń i bardzo się z nimi utożsamiam bo znajduję w nich cząstkę siebie...

A Wy co sądzicie o Dżemie?




,,Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy''
 

Maartulka

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
33
mmmm DŻEM..... cudowny zespoł....:):):):):) Cudowne utworki:) fajnie ze zaczełas Go słuchac... a te pioseneczki ktore wyminiłas to akurat moje ulubione;) DŻEM KROLUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p :p :p :eek:k:
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Zdaje się że jest juz temat o tym zespole :p ale Dżem - bomba!! Wokół sami lunatycy, List do M., Skazany na bluesa, itd itd.. tak mozna by wymieniać i wymieniać

Sieja proponuje obejrzyj sobie też drugi film - reportaż o Rysku.. "Sie macie ludzie!" Polecam - lepsze od "skazanego.."
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
ja po prostu KOCHAM Dżem :zakochany: mam ich wszystkie albumy i byłam na koncercie :D za tydzień wybieram się znowu...... a co do "Skazanego....." to film jest po prostu cool :eek:k:
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
ja tez bardzo lubie dzem a szczegolnie wehikul czasu i sen o Victorii :)
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
jak tylko moj komputer przejdzie metamorfoze z pewnoscia sciagne ich piosenki... pewne jest, że są swietni. 'do kołyski', to piosenka, która bardzo mi się podoba.
 

sieja

Wesoła pesymistka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
664
Punkty reakcji
1
Miasto
Tam gdzie się błękit splata z betonem
ja byłam 1 października na ich jkoncercie bo był u mnie w mieście festyn i zaprosili Dżem. Wrazenia jak najbardziej pozytywne :) Zabrakło mi jednak ,,Listu do M.'' ,,Czerwonego jak cegła''. Poza tym naprawde bylo cool :D około 2 godziny bujania sie w rytmie takiego wspaniałego zespołu.. Mmm.. cudo :))
 

DzIuBeJ

!dead eyes see no future!
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
1 462
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
"że ten"
jak jechałem kolejka do silver-scren to ktoś (mniejsza kto) słuchał tego...
jak dla mnie o jest zbyt delikatne...
lecz nie powiem ze jakąś beznadzieja czy cos...
powiem w prost nie podchodzą mi polskie piosenki...
 

martynart

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Krainy Szczesliwosci
A ja kocham piosenke wehikul czasu... Kojarzy mi z dobrymi czasami, ktore spedzilam pracujac w barze. Na pozegnanie kiedy odchodzilam puscilam ta piosenke i wszystkie moje barmanki plakaly razem ze mna... Hehe wydaje sie to smutne, ale ten sentyment opleciony jest na prawde swietnym czasem...
 

leepa77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
140
Punkty reakcji
0
Mam wielki sentyment do tego zespołu... Dżem jest po prostu świetny.Kawał swietnego Bluesa!:)tylko Richarda szkoda...ale cóż sam sobie zgotował taki los...
 

souL_

Be my very own constellation... =*
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
877
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tarnów
Oj, Dżem, to zespół, który ma po prostu piekną muzykę, a nie tylko, bo teksty też cudowne;)) Gorąco polecam!!:*
 

Madame Ewa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
579
Punkty reakcji
0
Zawsze mam wspaniałe wspomnienia związane z tym zespołem.
Ci wspaniali ludzie nie powrócą juz....
 

DariJahna

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Twin Peaks
Mi piosenki Dzemu strasznie pomogły szczegulnie Autsaider
Mimo że Ryśiek juz nie żyje dzieki temu czego dokonali na zawsze pozostanie niesmiertelny :)
 
Do góry