Jaka szkoła językowa?

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Szukam dobrej szkoły językowej, muszę pilnie podszkolić swój język angielski, bo wkrótce wyjeżdżam. Znajomy polecił mi Axon Global, czy ktoś chodził tam na zajęcia? Podobno grupy są małe. Zależy mi też aby szkoła nie była za droga, w tym Axon można płacić w ratach, co mnie cieszy. Będę wdzięczny za radę! :)
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja chodziłem do Axona w Krakowie, jak jeszcze byli na bodajże Karmelickiej. Teraz moja sister chodzi, ale nie pamiętam gdzie. Ja byłem zadowolony generalnie z kursu - dość mocno się rozruszałem pod względem językowym - ale myślę, że spokojnie możesz tam pójść. Mi pomogło, teraz siostra szkoli angielski do matury.
 

pokolorowana

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja chodziłem do Axona w Krakowie, jak jeszcze byli na bodajże Karmelickiej. Teraz moja sister chodzi, ale nie pamiętam gdzie. Ja byłem zadowolony generalnie z kursu - dość mocno się rozruszałem pod względem językowym - ale myślę, że spokojnie możesz tam pójść. Mi pomogło, teraz siostra szkoli angielski do matury.


Teraz Axon jest na pomorskiej, chodze tam na zajęcia od ego semestru i spokojnie mogę polecić. Szukałam zajęć, które będą nastawione na :mówienie" przede wszystkiem, bo uczyłam się już przez kilka lat angielskiego i gramatykę w sumie pamiętam w miarę dobrze, ale słownictwa mi trochę brakuje niestety i oni prowadza zajęcia w taki sposób, że mi to pasuje.
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
pokolorowana - postanowiłem odświeżyć swoją wiedzę (za namową rzeczonej siostry) i wybrałem się na Pomorską. Jestem już po pierwszych zajęciach i jest okej, tak jak było. A nawet wydaje mi się, że chyba teraz panuje nawet fajniejsza atmosfera :)
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Heh, dobra atmosfera w szkole językowej jest podstawą:) No i dobry kontakt z lektorami - moja koleżanka na przykład nie mogła dogadać się z nativem i atmosfera była niesympatyczna... No ale w większości szkół jest w porządku, w axonie również - a jeśli nastawienie jest na komunikację i otwartość w mówieniu w innym języku to w ogóle super :)
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Hmm w odpowiedzi na o ostatnie pytanie chyba nie pomogę ale pamiętam jak jeszcze przed maturą też się doszkalałam z języka. Chodziłam najpierw do szkoły językowej a później na indywidualne korepetycje. Musze przyznać, że to była trafna decyzja i wciąż zamierzam kontynuować naukę.
 

Cambo

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Ja od siebie polecę szkołę Level. Byłem na poziomie CEA i nauczycielka była native speakerem. Nic praktycznie nie umiała po polsku :) Bardzo dożo rozmów, dyskusji, w ogóle nie było dukania regułek, czy zakuwania słówek. Wszystko tak jakoś naturalnie i przyjemnie. Tak przynajmniej było w gliwickiej szkole. Nauczycielka złoto. Tak sympatycznej i charyzmatyczniej osoby jeszcze nie spotkałem :) W każdym razie polecam szkołę, szczególnie tą w Gliwicach. Z tego co mi wiadomo inni nauczyciele też są wyjątkowo fajni :eek:k:
 
C

compton_style

Guest
Co do Axona, to również słyszałem wiele pozytywnych opinii, zastanawiałem się kiedyś nad kursem u nich, ale w końcu nie miałem pieniędzy. Teraz znowu powraca ten temat :). Wiem, że mają placówkę w Krakowie i Wieliczce oraz oferują kursy w małych grupach. Ktoś wie coś więcej?
 

v3n0n

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
lingua jest niezla.
Ja znalazlem ja w bazie szkol na-jezykach.pl
 

adelheid

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja polecam Speak Up :) Szkółka bardzo w porządku, spokojnie można się w niej nauczyć angielskiego :) Polecam niezdecydowanym :)
 
B

bone1906

Guest
Też słyszałem pozytywne opinie o szkole, o której wspominał autor wątku. Sam się zastanawiam nad kursem, na Pomorską mam bardzo bliziutko z pracy i mógłbym zaraz po robocie tam śmigać :) Ponoć mają małe grupy, a to dla mnie bardzo dobrze, bo wymagam uwagi prowadzącego ;)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Najlepiej własnie jest poczytac w internecie opinie na temat tego jaka szkoła jest najlepsza, w której najszybciej nauczymy się języka. Wiadomo ze to moze byc trudny wybór, ale warto wesprzec sie na opiniach innych.
 

waldzinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
0
Ja właśnie tak tafiłem do English For You w Warszawie, poszperałem po forach i tak trafiłem do tej szkoły. To co mnie przekonało to ich system polegający na współpracy polskiego lektora z osobą anglojęzyczną. Dzięki temu można poprawić gramatykę, ale także sporo pogadać po angielsku
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Czyli jak to wyglada w praktyce ?

Lektor musi się konsultować z kimś z innego kraju żeby go sprawdził ??

Mała wiarygodność i pewność w nauczania takiego lektora jak dla mnie.
 

milusińska11

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Właśnie taka metoda jak system dualny w English For You jest wiarygodna. Polski lektor pozostawia zawsze w dzienniku notkę dla Native jaki zakres materiału ma być zrealizowany. Dzięki temu nie tylko Native wie co ma robić, ale takze słuchacze mają czas aby przygotowac się do konwersacji, która jest w innym dniu. Jest więc czas aby zapoznać się ze słownictwem. Np. W poniedziałek Polski lektor omawia temat o " Wykorzystaniu Internetu", wyjaśnia słownictwo, robi słuchanie i przedstawia gramatykę powiązaną z tematem. Następnie np we czwartek Native rozmawia o " Internecie" wykorzystując słownictwo wprowadzone przez polskiego lektora. Współpraca jest i fajnie się sprawdza, dla mnie super metoda i tyle.
 

konwalka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
w speak up najbardziej podobały mi się zajęcia, możliwość wyboru godziny i dnia, w którym się przychodziło, ludzie… polecam :)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Szukam dobrej szkoły językowej, muszę pilnie podszkolić swój język angielski, bo wkrótce wyjeżdżam. Znajomy polecił mi Axon Global, czy ktoś chodził tam na zajęcia? Podobno grupy są małe. Zależy mi też aby szkoła nie była za droga, w tym Axon można płacić w ratach, co mnie cieszy. Będę wdzięczny za radę!
smile.gif

Zależy ile masz czasu i na jakim jesteś poziomie. warto sprawdzić różne opcje.
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale jeżeli myślisz o kursie w dużej szkole, to chyba Speak Up będzie najkorzystniejszy, choćby ze względu na ciekawe promocje, rabaty, etc.
 

mordka1

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Właśnie taka metoda jak system dualny w English For You jest wiarygodna. Polski lektor pozostawia zawsze w dzienniku notkę dla Native jaki zakres materiału ma być zrealizowany. Dzięki temu nie tylko Native wie co ma robić, ale takze słuchacze mają czas aby przygotowac się do konwersacji, która jest w innym dniu. Jest więc czas aby zapoznać się ze słownictwem. Np. W poniedziałek Polski lektor omawia temat o " Wykorzystaniu Internetu", wyjaśnia słownictwo, robi słuchanie i przedstawia gramatykę powiązaną z tematem. Następnie np we czwartek Native rozmawia o " Internecie" wykorzystując słownictwo wprowadzone przez polskiego lektora. Współpraca jest i fajnie się sprawdza, dla mnie super metoda i tyle.

Przyznaję, ze bardzo ciekawa, a przede wszystkim bardzo efektywna metoda, masz zawsze czas aby przygotować się do zajęc z NAtivem
 

Franuuuś

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja proponuje bardziej się przyłożyć w szkole i nie wydawać kasy na szkoły językowe :)
Ja wszystko robię sam , w domu - poświęcam angielskiemu co najmniej godzinę dziennie i nie narzekam...
 
Do góry