Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jaki wózek wybrać dla dziecka?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Koralek

Koralek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 15:08

ponieważ spodziewam się dziecka robię mu wyprawkę i zastanawiam się czy mogłybyście poradzić mi coś odnośnie zakupu
wózka, bo z tym mam największy problem. Macie jakieś sprawdzone marki?
Ja słyszałam, że ta jest dobra. Warto?

wózek bugaboo

Użytkownik Althaea edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 18:00

• 0

#2 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2011 - 16:46

duże pompowane koła są najlepsze, reszta według własnych upodobań ;)
  • 0

#3 Guest_darkshine_*

Guest_darkshine_*
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2011 - 20:46

Ja mam trzyfunkcyjnego MERCA S. Powiem szczerze, że wózek ma świetne amortyzatory na wysokie krawężniki jak znalazł, dziury, wyrwy czy zaspy. Duże pompowane koła i świetną stabilność. Puki co korzystam z głębokiego. Ale ma regulowaną rączkę, wybór stron "pchania", że tak to ujmę. Regulacja wysokości rączki i sposobu trzymania, dobry dostęp do bagażnika, dużo kieszonek, dobrze zabudowany "daszek". Podwójny hamulec( przód i tył- do autobusów jak znalazł, bo wózek nie lata). Niestety jest dość ciężki. Jak nie masz windy to d*pa. Ale po schodach też się da bez większych trzęsień znieść.
  • 0

#4 didi89

didi89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 03 luty 2011 - 14:48

Ja polecam firme mothercare :) sama mam model xcursion i jestem zadowolona :)
  • 0

#5 Esterella

Esterella

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 13:09

Jak dla mnie najlepsze są pompowane koła i paski skórzane, a nie jakieś plastikowe łączenia jako resoru smile.gif, Najlepiej się wtedy buja dziecko. Każdy powinien dopasować wózek do swoich potrzeb, a raczej miejsca zamieszkania. Jesli mieszkamy w bloku bez windy, to najważniejsze, aby wózek był lekki, a jeśli mamy blisko las i wędrówki po leśnych wertepach to najlepszy sposób na spacery z dzieckiem, to wtedy doskonale sprawdzą się duże pompowane koła. Czasem dobrym pomysłem jest kupno używanego, ale nie zniszczonego wózka, sporo takich ofert o sprzedaży wózka jest teraz w necie, wystarczy pogrzebać.

• 0

#6 mewka0

mewka0

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 13:50

Czy któraś z Was kupowała wózek na Nextway.pl? Chciałabym kupić, bo to są używane wózki x-landera, ale wolałabym się upewnić, czy są tego warte.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 BandaiWanda

BandaiWanda

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 13:08

Jak dla mnie najlepsze są pompowane koła i paski skórzane, a nie jakieś plastikowe łączenia jako resoru smile.gif, Najlepiej się wtedy buja dziecko. Każdy powinien dopasować wózek do swoich potrzeb, a raczej miejsca zamieszkania. Jesli mieszkamy w bloku bez windy, to najważniejsze, aby wózek był lekki, a jeśli mamy blisko las i wędrówki po leśnych wertepach to najlepszy sposób na spacery z dzieckiem, to wtedy doskonale sprawdzą się duże pompowane koła. Czasem dobrym pomysłem jest kupno używanego, ale nie zniszczonego wózka, sporo takich ofert o sprzedaży wózka jest teraz w necie, wystarczy pogrzebać.

Masz rację, używany, nie zniszczony wózek to czasem najlepszy wybór, zwłaszcza jeśli można obejrzeć go osobiście i potem dopiero podjąć decyzje o zakupie, a warto taki sprzęt wypróbować na żywo, bo czasem rączka jest na nieodpowiedniej wysokości, a schylanie się wożąc dzieciątko to nie najlepszy pomysł. Gdybym miała teraz kupować wózeczek zdecydowałabym się na przejrzenie ogłoszeń wózków dla dzieci , na pewno coś się wybierze.

• 0

#8 Berney-Toys

Berney-Toys

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 14:37

Mogę się zgodzić,ale tylko w przypadku jeżeli wózek faktycznie jest w bardzo dobrym stanie. Inaczej przez kupno takiej używki możemy mieć spore problemy i żałować. Miejmy to na uwadze.
  • 0

#9 mewka0

mewka0

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 30 październik 2011 - 07:26

Piszę, bo ostatecznie kupiliśmy x-landera tylko nówkę bo się dziadkowie dołożyli i powiem że wózek rewelacja. Mamy 3w1 gondola, spacerówka, fotelik, wózek śmiga nieźle nawet po naszych wyboistych drogach. Nawet jak byliśmy teraz na wakacjach na chorwacji to najłatwiej było poznać "naszych" właśnie po x-landerze. Generalnie fajny wózek ;-)
  • 0

#10 oliwka29

oliwka29

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 14:58

A powiedzcie mi czy ma ktos może wózek Orbit Baby? w Anglii były dostępne, napatrzyłam się na nie. W internecie widzę że można je kupic w Polsce może znacie jakieś sklepy?
  • 0

#11 MamaOliwki

MamaOliwki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 02:06

Oliwka nie piszesz skąd jesteś dokładniej, ?ja mieszkam na śląsku i bez problemu udało mi się kupić u nas Orbit Baby.Zawsze możesz zamówić w sklepie internetowym, jest ich na internecie wiele.
Jestem szczęśliwą posiadaczką tego wózeczka i jestem bardzo zadowolona..Długo się zastanawialiśmy nad wyborem wózka ale nie zamieniłabym go na żaden inny. Dużo podróżujemy a ten wózek składam jedną ręką, zajmuje mało miejsca ,ma bardzo praktyczną osłonę przeciwsłoneczną .A już w ogóle w zachwyt mnie wprowadziło obrotowe siedzisko o 360 stopni
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 ilkas

ilkas

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 13:14

No właśnie, mam ten sam problem przy wyborze wózka ;)

poszukuję informacji i opinii na temat wózka Bebetto Vulcano. Czy ktoś z Was posiada taki wózek ? Wyposażenie przedstawia się bardzo zachęcająco, dlatego chciałabym poczytać coś więcej na ten temat.

Użytkownik ilkas edytował ten post 03 styczeń 2012 - 13:14

• 0

#13 Moogle

Moogle

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 272 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 12:45

Budki w spacerówce i gondoli są fajne bo mają "wywietrzniki" i dziecko się na zaparuje od ciepła a chronione jest przed promykami.
Koszyk na zakupy też ma spory.
No i gondola jedna z większych na rynku, spacerówka też nie mała.
I jeszcze regulacja twardości zawieszenia; ma takie sprężyny jakby ale można je ustawić na bardziej lub mniej bujane.

Użytkownik Althaea edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 18:01

• 0

#14 Peach

Peach

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 12:33

Ja mam wózek bebetto vulcano. Wózek można przerobić bez problemu na spacerówkę, bo łatwo się go wpina i odpina. Do tego jest lekka i mogłam bez problemu wnieś ją na 3 piętro na początku razem z dzieckiem ;) Budka od spacerówki jest odpinana, można odpiąć aby był przewiew, zasunąć głęboko, aby nie wiało itd.

Testowałam go w sklepie na wszystkie możliwe sposoby i nic nie trzeszczy, nie skrzypi. Budka reguluje się bardzo płynnie i bezszelestnie, wystarczy wcisnąć guzik. Spacerówka ma fajnie boczki zabudowane dzięki czemu można dziecko w niej wozić jak w gondoli.
  • 0

#15 Guest_zypek84_*

Guest_zypek84_*
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2012 - 14:30

Bugaboo ma przecież znacznie tańszą alternatywę. Znacie firmę Osann?

Ma on w zasadzie wszystkie właściwości bugaboo, a kosztuje sporo mniej ;-)

• 0

#16 ilkas

ilkas

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 03 luty 2012 - 12:45

Nie no nie wiem skąd Ty wytrzasnąłeś ten wózek na B, ale ni jak się to ma do tego co pisałam o Bebetto. Wózek który proponujesz kosztuje 2 tys ! Więc w porównaniu z bebetto to spora różnica.
  • 0

#17 oowaldek

oowaldek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 luty 2012 - 14:51

My mieliśmy Vectora 3w1 , sprawdzał się w każdą pogodę.
Heh sprzedaliśmy w stanie prawie idealnym jak już nie był potrzebny.

• 0

#18 Esterella

Esterella

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 12:33

No właśnie o to chodzi, wózek to spory wydatek, dlatego warto choć trochę pieniędzy odzyskać sprzedając go, kiedy nasze dziecko z niego wyrośnie.
  • 0

#19 koci

koci

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 72 postów

Napisano 04 kwiecień 2012 - 17:13

funkcjonalny, dobrze sie składający, zmiennie montowana gondola i duze kółka, czyli któryś z tych: wozki-maxi-cosi

Użytkownik Althaea edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 18:02

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 BandaiWanda

BandaiWanda

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 13:13

Ładne te wózeczki i wydajs ie być solidne, cenę też mają solidną :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0