allegro

adel

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam. Niedawno zakupiłam przedmiot na allegro. Chciałam zapłacić przez internetowe konto bankowe i tam został podany numer sprzedającego. W ostatniej chwili zdecydowałam się zapłacić jednak na poczcie i spisałam ten numer który był tam podany i zapłaciłam za to. Okazało się jednak ,że ten numer jest zły i sprzedawca kazał mi się skontaktować z allegro a na pewno mi oddadzą pieniądze ponieważ jest to numer który wystawia allegro podczas transakcji. Problem w tym, że nie wiem gdzie mogę napisać itp, żeby dostać zwrot tych pieniędzy. Wiecie może jak mi pomóc?
 
M

Marcin115188

Guest
Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Wysłałaś pieniądze przelewem pocztowym na konto bankowe sprzedającego?
 
M

Marcin115188

Guest
Allegro nie wystawia żadnego nr bankowego, bo niby po co. Owszem po zakupie dostajesz automatyczną wiadomość z danymi, ale nie wymyślonymi przez allegro, tylko tymi ,które podał sprzedawca. Tak więc sprzedawca chcę zrobić Cię w konia. Podaj nazwę tego sprzedawcy i sprawdź czy na pewno nie zrobiłaś błędu w nr konta bankowego.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
otóż to, przekierowany jesteś bezpośrednio do swojego konta interentowego i tam masz wpisane juz dane sprzedawcy.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ważne pytanie: Czy płaciłaś w systemie "Płacę z allegro"? Czyli czy po kliknięciu kup teraz, kliknęłaś "płacę", następnie uzupełniłaś formularz wysyłki i wybrałaś formę zapłaty "Przelew bankowy" i wtedy wyświetliły Ci się dane do zapłaty mniej więcej takie:
PayU S. A.
ul. Marcelińska 90, 60-324 Poznań

[tutaj indywidualny numer konta bankowego]

tytułem: jakiś tam tytuł
Czy może wybrałaś opcję "Płacę poza allegro" (chyba tak to się nazywa) lub nawet nie klikałaś "Płacę" i nie uzupełniałaś formularza wysyłki, a dane do przelewu wzięłaś z tej wiadomości wysyłanej automatycznie na email? Czyli nr rachunku allegrowicza u którego to kupiłaś?

Jeżeli płaciłaś za pośrednictwem systemu "Płacę z allegro" i nawet jeżeli pomyliłaś numerki rachunku bankowego to istnieje, bardzo duże prawdopodobieństwo, że allegro otrzymało te pieniądze. Musisz się tylko z nimi skontaktować i opisać im swój problem i podać nr rach. na który poszly pieniądze w rzeczywistości.
Jeżeli płaciłaś bezpośrednio na konto allegrowicza i pomyliłaś się w chociaż jednej cyferce nr. rachunku to pieniądze prawdopodobnie przepadły. Poszły na czyjeś konto... Ew. możesz w banku zapytać czy da radę coś z tym zrobić.
Ale jeżeli nie pomyliłaś się przy wpisywaniu nr rachunku, to allegrowicz oszukuje Cie i nawet już teraz możesz z dowodem przelewu iść na policję (ale wcześniej zagróź pogróź gościowi nimi i zgłoś to na allegro, przy drobnych cwaniaczkach pomaga).
Kluczową sprawą jest to czy na druku do przelewu na poczcie wpisałaś taki sam nr rachunku bankowego jaki podał Ci allegrowicz czy też samo allegro. Sprawdź to i nam napisz
 

adel

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wybrałam opcję "płacę" i od razu przekierowało mnie na strone mojego konta bankowego. Tam od razu były podane numery sprzedawcy i jego dane. Ale jak juz pisałam zrezygnowałam z płacenia przez internet i spisałam ten numer bo myślałam, że to numer konta sprzedawcy i wpłaciłam pieniądze na poczcie.

Problem w tym, że wysłałam już z 6 wiadomości do allegro i nadal nie uzyskałam odp która by mi pomogła.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Jeszcze raz zapytam. Czy wybrałaś opcję płacę przez allegro?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Wybrałam opcję "płacę" i od razu przekierowało mnie na strone mojego konta bankowego. Tam od razu były podane numery sprzedawcy i jego dane. Ale jak juz pisałam zrezygnowałam z płacenia przez internet i spisałam ten numer bo myślałam, że to numer konta sprzedawcy i wpłaciłam pieniądze na poczcie.

Problem w tym, że wysłałam już z 6 wiadomości do allegro i nadal nie uzyskałam odp która by mi pomogła.

nie mogło cie od razu przekierować bo musiales wybrac opcje z jakiego banku chcesz zaplacic...

klikasz na PŁACĘ (taki zielony przycisk)
i potem pojawia Ci sie lista banków, WBK, iPKO, itd i jest też opcja PŁACĘ PRZEZ ALLEGRO.

jesli wybrales jakis bank, no to spoko, bo to przekirowalo Cie bezposrednio na Twoje konto z danymi sprzedajacego, ale jesli przez place przez allegro..to tez nie ma sie chyba czego obawiac, bo to konto wygenerowane indywidualnie dla Ciebie.. wiec tak czy tak wydaje mi sie ze sprzedawca Cię robi w .. :]
 

adel

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
no tak, pokazała mi się lista banków i oczywiście wybrałam jeden z nich. Więc jeżeli były tam podane numery kont :
z rachunku 53 1020 5200 0000 4102 0042 **** Nazwa:RACHUNEK BIEŻĄCY SUPERKONTO GRAFFITI Środki dostępne: *** PLN Limit dzienny: Brak wymagane Numer rachunku sprzedającego 50 1020 5558 1111 1778 5990 ****
Sprzedający PayU SA

Adres ul. Marcelińska **
60-324 Poznań
Szczegóły zakupu Platnosci.pl XX112588122XX
adelka** aukcja nr (13838659**)

Dodatkowy opis Kwota 82,00 PLN


Sprzedawca po jednym dniu dzwonił, że nadal nei otrzymał wpłąty więc dla upewnienia się zapytałam o jego nr kont i wysłal mi całkowicie inne dwa numery kont niż te podane powyżej
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
no tak, pokazała mi się lista banków i oczywiście wybrałam jeden z nich. Więc jeżeli były tam podane numery kont :
z rachunku 53 1020 5200 0000 4102 0042 **** Nazwa:RACHUNEK BIEŻĄCY SUPERKONTO GRAFFITI Środki dostępne: *** PLN Limit dzienny: Brak wymagane Numer rachunku sprzedającego 50 1020 5558 1111 1778 5990 ****
Sprzedający PayU SA

Adres ul. Marcelińska **
60-324 Poznań
Szczegóły zakupu Platnosci.pl XX112588122XX
adelka** aukcja nr (13838659**)

Dodatkowy opis Kwota 82,00 PLN


Sprzedawca po jednym dniu dzwonił, że nadal nei otrzymał wpłąty więc dla upewnienia się zapytałam o jego nr kont i wysłal mi całkowicie inne dwa numery kont niż te podane powyżej


no to wplacalas na konto sprzedawcy, nie ma wątpliwosci.

natomiast jest taki myk, iż allegro obraca twoja kasa przez pare dni, i wplacaja kase na konto sprzedawcy dopiero po nawet paru dniach, ale jednoczesnie sprzedajacy dostaje informacje ze kupujacy zaplacił (mimo ze nie ma jeszcze kasy na jego koncie)

byc moze sprzedajacy czeka na zaksiegowanie kwoty na jego koncie.
 

marcelek15

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Co wy z bzdury piszenie ! Jeżeli "klikasz płacę " to jesteś bezpośrednio przekierowany na konto właściela ,a nie na zadne konto allegro . Jeżeli dobrze spisałeś konto to pieniądze dojdą ,tylko ,że .. .Jeżeli dobrze zrozumiałem to wypełniełś blankiet i poszedłeś zapłacić na poczcie ? Jezeli tak zrobiłes to pieniądze na koncie docelowym bedą zaksięgowane nawet po tygodniu czekania ( Nalezy odliczyć sobotę i niedzilę ) , bo tak to długo trwa
 

adel

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Pieniądze wpłaciłam 11.01 i nadal nie wpłynęły z tego co pisze mi sprzedawca. Jednak zauważyłam takie coś na stronie mojego konta na allegro. Zdjęcie w załączniku.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    92 KB · Wyświetleń: 107

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Co wy z bzdury piszenie ! Jeżeli "klikasz płacę " to jesteś bezpośrednio przekierowany na konto właściela ,a nie na zadne konto allegro . Jeżeli dobrze spisałeś konto to pieniądze dojdą ,tylko ,że .. .Jeżeli dobrze zrozumiałem to wypełniełś blankiet i poszedłeś zapłacić na poczcie ? Jezeli tak zrobiłes to pieniądze na koncie docelowym bedą zaksięgowane nawet po tygodniu czekania ( Nalezy odliczyć sobotę i niedzilę ) , bo tak to długo trwa

nie jest tak.

po kliknieciu płace musisz wybrac FORME ZAPŁATY.

zostało ustalone że jakiekolwiek konto wybrala to jesli dobrze je wpisala to pieniadze muszą dojsc do sprzedawcy.


------

w takim razie, poczekaj do konca tygodnia i zobacz czy status zmieni sie na --> zakończony
 
D

darkshine

Guest
Jak sprzedawca dostanie kasę, czyt. wirtualne konto na allegro to tam napiszą zakończone, a ty dostaniesz meila. PS Poczta ma 14 dni na zrobienie przelewu.
 

adel

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jak sprzedawca dostanie kasę, czyt. wirtualne konto na allegro to tam napiszą zakończone, a ty dostaniesz meila. PS Poczta ma 14 dni na zrobienie przelewu.
3

3 dni temu status zmienił się na "anulowane". Nie wiadomo co się dzieje z pieniędzmi.
 
D

darkshine

Guest
Wyślij potwierdzenie do allegro i zapytaj o co kaman bo cię wycyckaja i tyle.
 

deeuss

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Według screena kupiłaś 2 razy ten sam przedmiot...
Twoje wypowiedzi są troche chaotyczne...
Mozesz tak po kolei i dokładnie ?
Kupiłaś, potem kliknęłaś na płace, wybrałaś płace z allegro, czy pekao24 inteligo lub inne ?
Jeżeli kliknęłaś jakakolwiek z opcji czy "place z allegro" czy jakas inna opcje platnosci poza allegro to zostałaś automatycznie przekierowana do strony swojego banku gdzie powinnas sie zalogować i dokonać przelew. Nr konta mogłaś zobaczyc jedynie na stronie banku. Teraz pytanie czy to było place z allegro czy poza allegro ? Bo jesli przelalas kase poprzez "place z allegro" to na poczcie zapewne nie wpisałaś w tytule numeru płatności dzięki któremu allegro księguje płatności na swoich subkontach.
Jedyne co teraz Ci pozostaje to wykonać skan potwierdzenie przelewu i wysłać go do allegro z dokładnym, porządnym wytlumaczeniem.
 
Do góry