Trochę "dziwna" wada wzroku

edziuś12

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Od jakichś trzech lat mam problemy ze wzrokiem. Na początku to niewielka wada: +0,5 na oboje oczu. Dostałam okulary do czytania, do komputera. Używałam ich w kratkę. Ostatnio zauważyłam, że te szkła są za słabe. Dzisiaj przeciwstawiłam się wewnętrznemu leniowi i wybrałam się do okulisty. Pani doktor od razu stwierdziła, że "przeszłam w minusy". Po doborze szkieł faktycznie okazało się, że potrzebuję -0.75 na oboje oczu. Okulistka zrobiła mi jeszcze badanie komputerowe i w nim wyszło, że mam "plusy", a nie "minusy". Oczywiście zlecenie na "minusy" wylądowało w koszu na śmieci, gdyż gdybym je dostała, zrobiłabym sobie ogromną krzywdę. W środę mam pójść na kolejną wizytę,żeby "spróbować dobrać plusy". Czy ktoś miał/ma taki problem? Szukam czegoś w internecie, ale nic nie znalazłam.
 

jchomicz

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witaj ja mam podobną chyba wadę.Otóż żadne okulary nie pasowały do mnie -każda okulistka przepisywała mi inne okulary raz miałam minusy a raz plusy w zależności od pory dnia ,wysiłku itp.Trafiłam przypadkowo do jednego optyka w Jastrzębiu Zdrój -on to mając odpowiedni sprzęt stwierdził ,że jest to rzadka wada wzroku polegająca na tym ,że jeśli patrzysz np.na telewizor to masz minusy i jak od razu przechodzisz i czytasz książkę to masz minusy.Nawet po jakimś stresie,posiłku ,wysiłku fizycznym wada zmienia ci się jak kalejdoskop :niepewny: i raz masz plus a raz minus .Mnie w przeciągu godziny zmieniła się wada 4-5 razy.Dopasowano mi szkła ale nie ma pewności czy będę mogła nosić te szkła (mam wybrać w poniedziałek)jak to powiedział optyk "Nie daję Pani żadnej gwarancji ,że do poniedziałku nie zmieni się wada".Mam 34 i dotychczas żaden okulista nie był w stanie stwierdzić tej wady a nosze okulary od dziecka-ciągle mówiąc ,że coś jest nie tak.Także jak chcesz to zadzwoń do mnie pod nr.663366915 -to podam bliższe informacje tego optyka i okulisty.
 
Do góry