Meble z naturalnego drewna

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Co myślicie o meblach z naturalnego drewna?
Zastanawiam się czy do mieszkania nie kupić sobie mebli sosnowych, tylko nie wiem jak z trwałością takich mebli.
Ma ktoś z was takie u siebie?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Mnie się meble drewniane bardzo podobają. Jeśli tylko masz kaskę, żeby sobie urządzić mieszkanie w ten sposób, to zdecydowanie warto. Co do trwałości takich mebli, to są one bardziej wytrzymałe niż meble z płyty. Tylko oczywiście trzeba o nie odpowiednio dbać. Są lakiery i woski, które służą do tego by meble miały odpowiedni kolor i trwałość. Sosna jest ładnym drewnem, tylko miękkim. Mnie się bardzo podobają meble sosnowe pomalowane na biało. Coś tak ta komoda Jeśli będziesz dbał o mebelki to posłużą Ci kilka dobrych lat :)
 

Janek1234

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Mnie się meble drewniane bardzo podobają. Jeśli tylko masz kaskę, żeby sobie urządzić mieszkanie w ten sposób, to zdecydowanie warto. Co do trwałości takich mebli, to są one bardziej wytrzymałe niż meble z płyty. Tylko oczywiście trzeba o nie odpowiednio dbać. Są lakiery i woski, które służą do tego by meble miały odpowiedni kolor i trwałość. Sosna jest ładnym drewnem, tylko miękkim. Mnie się bardzo podobają meble włoskie sosnowe pomalowane na biało. Coś tak ta komoda Jeśli będziesz dbał o mebelki to posłużą Ci kilka dobrych lat :)
dokładnie zgadzam się z Tobą, w meble warto zainwestować, to jest inwestycje na parę ładnych lat i nie warto oszczędzać, mi też podobają się meble sosnowe i do tego włoskie - mniam
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
^^ mniam haha

Mnie się takie meble podobają i też takie posiadam. Ale mają swoje wady jak i zalety.
Zalety:
- estetyczne,
- trwałe,
- zawsze modne
- naturalne
- do regeneracji
- nie wymagają malowania
- nawet po wielu latach pokryte farbą można je zregenerować do surowego drewna
- dobrze obrobione i zakonserwowane setki lat przetrwają śmiało
Wady:
- zbyt szerokie deski wykrzywiają się
- wyginają się długie deski
- skręcają pod wpływem wody
- próchnieją lub butwieją
- korniki
- drzazgi
- wymagają dokładnej obróbki i dobrego impregnatu, nie zawsze taniego
- waga
Swoją drogą, każdy potrafi zrobić zwykły prosty mebel ale nie zawsze ma do tego narzędzia i drewno. Koszty jednak były by nieporównywalnie niższe od kupna drewnianych mebli. Bo zwykłe z płyt pilśniowych są tanie.
 

marekkat3

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Smutny Znajomy napisał:
^^ mniam haha

Mnie się takie meble na wymiar warszawa podobają i też takie posiadam. Ale mają swoje wady jak i zalety.
Zalety:
- estetyczne,
- trwałe,
- zawsze modne
- naturalne
- do regeneracji
- nie wymagają malowania
- nawet po wielu latach pokryte farbą można je zregenerować do surowego drewna
- dobrze obrobione i zakonserwowane setki lat przetrwają śmiało
Wady:
- zbyt szerokie deski wykrzywiają się
- wyginają się długie deski
- skręcają pod wpływem wody
- próchnieją lub butwieją
- korniki
- drzazgi
- wymagają dokładnej obróbki i dobrego impregnatu, nie zawsze taniego
- waga
Swoją drogą, każdy potrafi zrobić zwykły prosty mebel ale nie zawsze ma do tego narzędzia i drewno. Koszty jednak były by nieporównywalnie niższe od kupna drewnianych mebli. Bo zwykłe z płyt pilśniowych są tanie.

niezła analiza =)

z większością jednak się zgadzam
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
SmutnyZnajomy - mam podobne odczucia i Twoja analiza jest jak najbardziej trafna :) Nie zmienia to jednak faktu, że meble drewniane mają swój urok, świetnie się prezentują i na pewno każdy z nas posiada w domu nie jeden mebel (jeśli nie większość) z nich wykonany :)
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Jasne, nie można zapominać o wadach takiego rozwiązania, ale jak dla mnie zalety jednak przeważają i meble sosnowe do mieszkania to fajny pomysł
smile.gif
Nawet moge zaproponować coś - wszystko to są właśnie meble sosnowe. komody i szafy zwłaszcza najlepiej sie prezentują
smile.gif
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Faktycznie meble drewniane są ciężkie, ale chyba nie mogę się zgodzić, że niszczeją. Wydaje mi się, że jednak ze sklejką jest gorzej, Laminat zwykle się odkleja na krawędziach, z szuflad wypada dno - przynajmniej mnie się tak przytrafiło. Jednak chyba drewno jest bardziej trwałe. Ja swoje sklejkowe muszę wymienić po 3 latach użytkowania,więc pewnie tym razem na drewniane. Myślałam o białym komplecie mebli drewnianych i do tego na ścianę za łóżkiem biało - czarna tapeta.
 
M

margarita_3

Guest
Werka600, Twoje propozycje jak najbardziej mi pasują. Meble sosnowe paradoksalnie dodają wnętrzu lekkości a te komody w szczególności przypadły mi do gustu. Wygladaja na solidną robotę więc chyba nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować - oczywiście jeśli ktoś jest na zakupie takich właśnie, drewnianych mebli.
 
C

compton_style

Guest
Mi się bardzo podobają meble z litego drewna, zarówno te nowoczesne, jak i antyczne. Na stronie esmebel.com widziałem meble, które mógłbym mieć, fajne są szczególnie te z bukowego drewna, bardzo solidny materiał, a meble fajnie zaprojektowane
 

miki7

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, jeśli można to się podłącze
moja sytuacja jest następująca: kupuje mieszkanie i to co będę potrafił chcę zrobić sam
mam pomysł na stolik kawowy ale chciałbym go zrobić z litego drewna i potrzebuję pień drzewa wysoki na ok 120cm i średnica ok 80cm wiecie może gdzie mogę coś takiego dostać? Dzwoniłem do nadleśnictwa, tartaków i nic, pomocy!!!
 
N

natulka123

Guest
Mnie się meble drewniane bardzo podobają. Jeśli tylko masz kaskę, żeby sobie urządzić mieszkanie w ten sposób, to zdecydowanie warto. Co do trwałości takich mebli, to są one bardziej wytrzymałe niż meble z płyty. Tylko oczywiście trzeba o nie odpowiednio dbać. Są lakiery i woski, które służą do tego by meble miały odpowiedni kolor i trwałość. Sosna jest ładnym drewnem, tylko miękkim. Mnie się bardzo podobają meble sosnowe pomalowane na biało. Coś tak ta komoda Jeśli będziesz dbał o mebelki to posłużą Ci kilka dobrych lat :)

Dziwię się, że ktoś poddaje w wątpliwość w ogóle wyższość mebli drewnianych nad sklejkami. Zgadzam się z backspace, drewno jest trwałe i na lata. Co prawda jest droższe od mebli składach. Mnie na razie było tylko stać na urządzenie sypialni, cała jest w drewnie sosnowym. Takie łóżko mamy i przyznam, że ja za taką cenę, około 500zł mebel jest fantastyczny. Niektórzy mówią, że sosna jest nietrwała. Owszem, jest słabsza od buku, ale jest też tańsza. W zależności też od tego jak się ją użytkuje może przez kilkadziesiąt lat służyć.
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
U mnie w domu duża część mebli jest z drewna bodajże dębowego - zapytam jeszcze. W każdym razie, są to zdobione meble sprzed około stu lat, i dotychczas nie widać po nich śladów użytkowania. Jakiekolwiek odkształcenia spowodowane cieczami i podobne uszkodzenia nie są obecne - dotyczy to nawet stołu kuchennego. Tak więc zdecydowanie polecam.
 

terra_nova

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja standardowo polecę wszystkim sosnę - to mój ulubiony rodzaj drewna :) fakt faktem ciemnieje z czasem, ale też taką swoją lekkość i to "coś". Myślę, że żadna płyta meblowa, wiórowa, pcv, mdf czy inny wynalazek nie dodadzą pomieszczeniu tyle klimatu i uroku co nawet najprostszy mebel ale z litego drewna. Rodzaj drewna może być dowolny - w końcu każdy lubi co innego, ale drewno to drewno i koniec kropka :)
Ja mam całe mieszkanie w drewnie, łącznie z kuchnią i łazienką. Drewno pasuje do każdego designu i dla osób w każdym wieku - to ponadczasowy materiał.
Zapach świeżego drewna - szczególnie iglastego jest bezcenny :) załączam Wam fotkę mojej nowej sypialni - sosnowej :) http://visby.pl/public/tiny_upload/files/vis_sandemo_new_0001_nowy_setup.jpg
jak Wam się podoba? ciekawa jestem :)
 

Marta890

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Drewno jest super! :) na podłogach i meble, więcej to już jednak przesada. Sosna to fajne drewno, ale jak dla mnie bardziej do pokoju dziecięcego, ja zdecydowanie bardziej wole wspomniany wcześniej dąb i jesion :)
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiała, meble z naturalnego drewna to jedne z najbardziej eleganckich, klasycznych i trwałych mebli.
Z tą analizą powyżej zgadzam się, jednak według mnie minus jest tylko jeden i jest nim waga.
Ja osobiście posiadam takie łóżko http://www.lozkabukowe.pl/lozka-bukowe-lozka-bukowe-ritmo-c-8_48.html i bardzo je sobie chwalę - nic nie skrzypi, nic się z drewnem nie dzieje a pięknie wygląda. I cena jest bardzo przyzwoita, jak cała reszta asortymentu tego producenta.
Także na prawdę kupuj naturalne drewno ;)
 
R

Rejczel

Guest
Aranżacje wnetrz z meblami wykonanymi z naturalnego drewna kojarzą mi się ze stylem eko. Moim zdaniem na on same zalety- jest uniwersalny, estettczny, a przy tym przyjazny środowisku.
Zrobilam sobie sypialnię w stylu eko, teraz mam zamiar zmienić swoją łazienkę.
Pozdrawiam:)
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
tak z całkiem naturalnego to nie bardzo, ale drewniane meble kocham, ostatnio choruję na ten stół http://www.vinotti.eu/product/111 idealny do jadalni. Ahh już sobie wyobrażam piękne jasne wnętrze i taki stół w ciemnym kontrastującym kolorze.
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Drewniane meble teraz są dużo droższe, większość mebli składa się z płyt wiorowych, które imitują różny rodzaj drewna.
 
Do góry