Ulubione wina

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
witam!

jakie wina pijacie najczęściej? czy zawsze wybieracie te same, czy dobieracie je do posiłku czy okazji? Ja zawsze staram się dbać o odpowiedni dobór wina, na co dzień preferuję wina wytrawne.:)
 
D

Dorka123

Guest
ja wolę półsłodkie lub półwytrawne... najczęściej różowe, chociaż białe i czerwone też czasami kupuję... do potraw dobieram tylko na wielkie okazje, na co dzień wolę wypić takie, jakie mi smakuje, nawet jeśli nie pasuje do kolacji ;)
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
Podobnie jak Dorka123 nawet jeżeli dane wino nie pasuje do posiłku nic w tym złego, często pijam wino do obiadu półwytrawne lub wytrawne lecz zawsze czerwone, nie zwracając uwagi na to czy pasuje do danej potrawy czy nie..
:papa:
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
lubię wino słodkie bądź półsłodkie, czerwone. Wytrawne odpada :) . Jak pisali poprzednicy nie zwracam uwagi na to czy wino pasuje do posiłku czy nie. Wiem, że do jedzenia pasuje wytrawne ale każdy ma swój gust, najważniejsze żeby mi smakowało ;) . A ostatnio rozsmakowałam się w winach Kagor :eek:k:
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja już jakoś z przyzwyczajenia dobieram wino pod potrawy.:D Na początku miałam pewne problemy, bo gubiłam się w tych zasadach, później zaczęłam korzystać z wyszukiwarek internetowych, które same dobierają wina do okazji. Bardzo pomocna opcja.
A propos Waszych upodobań, to podobno coraz częściej wybiera się "nową szkołę" picia wina - piję co lubię.;) Przecież przyjemność z picia wina jest najważniejsza.:D
 

meteorytka

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
0
Mi smakuje wino Don Kichot białe, no i Martini :]
lubię Casillero del Diablo, no ale to jest już cenowo też lepsze wino i rzadko, aczkolwiek czasami sobie na nie pozwalam- białe lub czerwone-oba pyszne.
El sol- chilijskie
Trapiche czerwone
Gato Negro białe
Sutter Home Cabernet Sauvignon
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Od jakiegoś czasu próbuje różnych win. Jak na razie najbardziej pasują mi półsłodkie-półwytrawne białe wina.
Polecam szczególnie: Kendermanns Riesling Kabinett (!!!) i Wolf Blass Eaglehawk Chardonnay.

Z czerwonymi słabo. Jak do tej pory chyba od biedy: Candidato Tempranillo viono de la Tierra de castilla.

W barku jednak kilka ciekawych pozycji do wypróbowania jeszcze się znajduje...
 
S

Spamerski

Guest
Najbardziej lubię wytrawne wina, choć nie przeszkadzają mi słodkie i półsłodkie wina. Win nie dobieram do posiłków, lecz do okazji :D
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Ostatnio pierwsz raz piłam i mi zasmakowało - wino Varna, różowe. :) Bardzo słodkie. :)
 

socAl

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja preferuje wino czerwone - cabert s. ale nie gardzę melnikiem. zależy z kim je mam wypić:) ale najczęściej te dwa wystarczają. są wystarczająco cierpkie:) popijacie Sofie?
 
M

malami000

Guest
Ja zdecydowanie preferuję białe wino półsłodkie i koniecznie schłodzone. Polecam Beauvignac Moelleux. Ostatnio zamówiłam w sklepie http://www.winoiprzyjaciele.pl , było świetne. Teraz czzekam na kolejną butelkę ;)
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ja w zależności do czego :) na babski wieczór białe półsłodkie, do obiadu czerwone półwytrawne ale nie ma reguły wszystko zależy co akurat przygotowuję na obiad :) .
W ten weekend wybieram się uzupełnić zapasy na festiwal wina do Blue City. Chcę kupić jakieś zagraniczne wina, bo mają być wystawcy z całej europy. Będą też nieznane u nas wina o np. smaku poziomkowym :D
Byłam na poprzednich edycjach i polecam :)

festiwal-wina-426x268.jpg
 

robe22

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Mnie nie smakuje wino, bo albo jest za słodkie albo zbyt cierpkie. Ciężko znaleźć coś wyśrodkowanego. Perła Winter to moje ulubione połączenie smaków.[/SIZE]
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Lubię wina półsłodkie czerwone-sama potrafię wypić całą butelkę np.gdy coś pichcę w kuchni.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Ja osobiście lubię wina słodkie i półsłodkie, ale pół wytrawnymi też nie pogardzę jeśli jest to np. Carro rossi - każdy rodzaj z tego wina lubię, ale zdecydowanie najlepszy jest różowy.
Ktoś wcześniej też podał nazwę Mogen David.. Piłam tylko Mogen David Pomegrante, jest to wino słodkie, no i jeśli ktoś lubi smak granatu to zdecydowanie polecam. :)
 
Do góry