oświetlenie led

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Co myślicie o montowaniu w samochodach oświetlenia led? Mi się to podoba i chciałbym sobie zamontować coś takiego w swoim. W sumie TAKIpasek nie jest drogi. Fajnie to będzie wyglądało?
 
B

benjamima

Guest
hm... jeśli jesteś fanem takich modyfikacji, to wygląda ciekawie ;) ja tam nie inwestuję w ogóle w swoje auto, bo po prostu zbieram kasę na Mustanga Gt-Shelby 500, okej ? :D
 

Snake119

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
2
Co myślicie o montowaniu w samochodach oświetlenia led? Mi się to podoba i chciałbym sobie zamontować coś takiego w swoim. W sumie TAKIpasek nie jest drogi. Fajnie to będzie wyglądało?
Zależy do jakiego samochodu. W sumie wątpię by efekt był powalający... Lamp z Audi nie zrobisz kosztem 20zł. Jak już koniecznie chcesz mieć takie coś to poszukaj gotowych lamp np: http://allegro.pl/lampy-soczewkowe-led-audi-a3-96-00r-dayline-czarne-i1322139014.html
Niestety ja nie gustuje w tego typu modyfikacjach, więc w ogóle by się do tego nie zabierał, ale to kwestia gustu.
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
W samochodach nie bardzo mi się to podoba, ale np pod szafkami w kuchni czy właśnie na schodach owszem :) ale co kto lubi.
Z dwojga "złego" lepsze takie ledy niż niebieskie diody w tzw. wiejskim tuningu :)
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Chciałem sobie je zamontować w srebrnym seacie ibiza z 99 roku. Między zderzakiem a światłami mam taki pasek w którym by się akurat zmieściły. chciałem je podpiąć pod światła postojowe.
Nie wiecie przypadkiem czy mógłbym jeździć na nich zamiast na światłach mijania?
 

Snake119

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
2
Chciałem sobie je zamontować w srebrnym seacie ibiza z 99 roku. Między zderzakiem a światłami mam taki pasek w którym by się akurat zmieściły. chciałem je podpiąć pod światła postojowe.
Nie wiecie przypadkiem czy mógłbym jeździć na nich zamiast na światłach mijania?
Możesz na nich jeździć pod warunkiem że są zgodne z naszym prawem. Zamiast kupować diody "z metra" lepiej kupić homologowane światła do jazdy dziennej.
Np: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-homologacja-e4-rl-i1360174257.html
Myślę że nie będzie z nimi problemu, aczkolwiek nie montował bym ich do ibizy bo moim zdaniem nie pasują to tego samochodu.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Sama taśma wygląda spoko, to jaki będzie efekt końcowy bardziej zależy od tego jak to zrobisz. Jeśli podejdziesz do tego z profeską, to efekt może być ciekawy. Cena w tym sklepie na pewno zachęca. A masz już pomysł jak to wszystko zrobić?
 

Snake119

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
2
Jeśli zrobisz to sam to, życzę powodzenia przy kontroli policyjnej :D W świetle naszego prawa używanie elementów świecących na pojeździe jest dozwolone pod warunkiem iż ów element posiada homologacje, a jak kupisz sobie te diody w sklepie to góra co możesz im pokazać to paragon ze sklepu :)
Jak koniecznie chciał byś zakładać, to tak jak pisałem post wyżej. Lepiej kupić gotowe z homologacja i mieć święty spokój, niż zrobić samemu badziewie i przy okazji oślepiać osoby jadące z przeciwka.
 

RalfFSO

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
153
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lubin [DLU]
Co myślicie o montowaniu w samochodach oświetlenia led? Mi się to podoba i chciałbym sobie zamontować coś takiego w swoim. W sumie TAKIpasek nie jest drogi. Fajnie to będzie wyglądało?
Hahaha :D nie ma to jak pasek diodowy z metra cięty... Ostatni krzyk mody wśród wiejskich tunerów... Jak widze to badziewie na samochodach to aż mnie skręca :/ powinni za taki kicz zabierać dowód rejestracyjny...
 

Snake119

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
2
powinni za taki kicz zabierać dowód rejestracyjny...
jestem tego samego zdania, ponieważ taki badziew potrafi oślepić lub razić kierowce jadącego z przeciwka (ostatnio mnie taka sytuacja spotkała)
Więc jeśli ktoś już koniecznie mieć takie coś to naprawdę, nie kupujcie diod z castoramy, tylko idźcie do sklepu motoryzacyjnego i niech kupi coś co jest dopuszczone przez nasze prawo i nie powoduje zagrożenia dla innych użytkowników drogi.
 
B

benjamima

Guest
Hm, jesteście pewni że te diody mają aż taką moc, żeby oślepić ? :) Ja osobiście jestem za światłami LED, z homologacją itp, ale jak komuś się podoba taki pasek, to nie ma sprawy - są gusta i guściki :)
 

Snake119

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
2
Hm, jesteście pewni że te diody mają aż taką moc, żeby oślepić ? :) Ja osobiście jestem za światłami LED, z homologacją itp, ale jak komuś się podoba taki pasek, to nie ma sprawy - są gusta i guściki :)
Może nie spotkałeś się jeszcze z taką sytuacją, ale diody led są wstanie oślepić. Wystarczy, że ów lampa lub pasek diod jest źle ustawiony i daje Ci po oczach.
 
S

szyszana

Guest
Zobacz - http://www.oneled.pl/Pod względem zakupowym takie oświetlenie wychodzi drożej, ale z czasem użytkowania jednak się oszczędza. I w zasadzie ledy można zastosować wszędzie - super wyglądają np. przewody ledowe zastosowane przy schodach. Bardzo często w polskich domach jest coś takiego spotykane.
 
M

maalamy

Guest
Czy ktoś z Was montował w swoich autach oświetlenie dające podobne światło do ksenonowego? Czy da się uzyskać normalnymi żarówkami taki efekt?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Chyba najbardziej zbliżone do tego "ideału" są Osram Cool Blue Intense. Daje do 20% więcej światła. Chyba nic bardziej "niebieskiego" nie dostaniesz. Przejrzyj ceneo i allegro, bo tak chyba dostaniesz najtaniej.
 
W

wiemlepiej

Guest
CargO napisał:
Co myślicie o montowaniu w samochodach oświetlenia led? Mi się to podoba i chciałbym sobie zamontować coś takiego w swoim. W sumie TAKIpasek nie jest drogi. Fajnie to będzie wyglądało?

Ale jak byś chciał z tego korzystać? Jako oświetlenie do jazdy dziennej? Przecież oświetlenie LED-owe do jazdy dziennej musi posiadać odpowiednią homologację, przy pierwszej lepszej kontroli wstawią Ci mandat i zabiorą dowód rejestracyjny. Takich rzeczy się nie robi.

Tutaj masz oświetlenie LED-owe do jazdy dziennej posiadające homologację RL:

https://www.motointegrator.pl/produkty/458879-swiatla-dzienne-daylight-led-st-13

Przynajmniej podczas kontroli drogowej nikt Ci nie zarzuci, że oświetlenie jest nielegalne.
 

MotoG

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pytanie po co?Dla szpanu(bezsens) czy dla oszczędności(kolejny bezsens) ?
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Jeżeli myślisz w formie wizualnej, możesz pomyśleć o zamontowaniu gotowych paneli, np takich - Osram LEDriving, prosty montaż i dobra marka.
ledriving-lg.jpg
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Nie rozumiem ludzi montujących takie coś w swoich autach, ogólnie siara z tym jezdzić, a tak poza tym to w miarę dobre żeby kupić wywal 150-200zł, a za 10 lat to się zwróci ;)
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
mesajah napisał:
Nie rozumiem ludzi montujących takie coś w swoich autach, ogólnie siara z tym jeździć, a tak poza tym to w miarę dobre żeby kupić wywal 150-200zł, a za 10 lat to się zwróci ;)
Mesajah, zgadzam się z Tobą w 100%. Jeśli kupujemy dosyć młode autko, które posiada nowoczesną stylistykę i ma zintegrowane ledy w reflektorach bądź wkomponowane w zderzaku to super to wygląda. Natomiast zestawy, które montuje się jako dodatek to faktycznie kiepski pomysł.
Nie wspomnę tu jeszcze o czujniku zmierzchu, który automatycznie powinien przełączyć ledy na światła mijania w momencie gdy robi się ciemno. Często widzę na drogach kierowców jadących o zmierzchu i korzystających tylko z pseudo designerskich ledów, którzy nie pamiętają już o włączeniu świateł mijania :pokrecony:
 
Do góry