Jak rzucić palenie i nie przytyć?

Koooba

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Pomorze
Rada jest prosta by całkowicie rzucić palenie pierw trzeba je ograniczyć. Podstawą jest także bardzo dobra motywacja. Jeżeli ma się dzieci można motywować się że to właśnie dla nich "rzucę palenie". Co do tego by nie przytyć po prostu jeść zdrowo, dowiedzieć się ile człowiek potrzebuje dziennie kalorii i tego po prostu przestrzegać. W obu przypadkach motywacja to pół sukcesu.
 

berni25

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam na początek e-papieroska :) Palę od 3 tygodni, z każdym dniem ograniczam, apetyt na słodycze mam taki jak zawsze, a powolutku odstawiam fajki, więc nie ma ryzyka, że się rzucę nagle na jedzenie. Polecam także troszeczkę ruchu :)
 

szpilowska23

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja oddaję swój głos na elektroniczne papierosy. Nie znam skuteczniejszego sposobu na rzucenie palenia. Najpierw można stopniowo odzwyczajać organizm od nikotyny a później można się zdecydować czy chcemy palić dalej (wkłady bez nikotyny) czy odstawiamy papieroski na dobre :)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Tak jak pisze Berni25 to chodzi o zajęcie rąk czymś innym niż papierosem np. ciasteczkiem, kanapeczką itp. i stad później nadwaga :)
 

adi2391

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja w ogóle nie wiem jak rzucić, tym bardziej, że zawsze zabiegany i żyje w stresie ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja podobnie. Nie wyobrażam sobie dnia w szkole bez papierosów. Nie mogę wytrzymać tego i przynajmniej co drugą przerwę muszę wyjść zapalić.
 

38Piotr

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
83
Punkty reakcji
1
witam cię nie będę ci mówił o sposobach bo ich nie ma tak jak i to czy ty przytyjesz
palenie to nawyk wyuczony nabrany własnym wyborem i ze świadomością
tak więc musisz w ten sam sposób się go pozbyć ,nie rób tego dla kogoś ani z powodu
pieniędzy to ma być twój wybór pomocne w tym będzie wzbudzanie w podświadomości
że to jest obrzydliwe mów wszystkim znajomym że przestałaś/eś palić bo zmądrzałeś
i parę słów krytyki na temat palenia to ci zapewni utrwalenie się w przekonaniu o dobrze
podjętej decyzji zaprzestaniu palenia.
Zapamiętaj że to jest w twojej głowie jak będziesz o paleniu myśleć to się nie uda.

Pozdrawiam Piotr
 

szpilowska23

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
witam cię nie będę ci mówił o sposobach bo ich nie ma tak jak i to czy ty przytyjesz
palenie to nawyk wyuczony nabrany własnym wyborem i ze świadomością
tak więc musisz w ten sam sposób się go pozbyć ,nie rób tego dla kogoś ani z powodu
pieniędzy to ma być twój wybór pomocne w tym będzie wzbudzanie w podświadomości
że to jest obrzydliwe mów wszystkim znajomym że przestałaś/eś palić bo zmądrzałeś
i parę słów krytyki na temat palenia to ci zapewni utrwalenie się w przekonaniu o dobrze
podjętej decyzji zaprzestaniu palenia.
Zapamiętaj że to jest w twojej głowie jak będziesz o paleniu myśleć to się nie uda.

Pozdrawiam Piotr

W zasadzie jest to bardzo dobrze napisane. Moim zdaniem takie radykalne rzucenie palenia z dnia na dzień może być zbyt trudne więc w takiej sytuacji dobrze jest spróbować środków zastępczych takie jak te o których wspominaliśmy. Połączenie dwóch sposobów powinno dać najlepsze rezultaty :)
 

goek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Żeby rzucić palenie po prostu trzeba chcieć i sprawa jest zamknięta, jak nie będziesz tego chcieć to szybko wrócisz do palenia. A jeśli chodzi o tycie to ono zależy tylko i wyłącznie od tego ile jesz i co jesz. Więc tylko i wyłącznie kontrola nad samym sobą. idealnym sprzymierzeńcem przynajmniej był rower i codzienne przejażdżki nawet przy kiepskiej pogodzie. Jeśli chcesz od tak cudownie pozbyć się nałogu, to lepiej nie licz na to. Sprawa jest prosta, albo palisz albo nie palisz i to tylko zależy od Twojej głowy.
 

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Dokładnie przede wszystkim psychika odgrywa tu największe znaczenie a cele trzeba sobie wyznaczać;) Nie traktuj tego jak wyzwanie tylko jak rutynową czynność i nie zastanawiaj się nad tym za bardzo... A jeżeli wiesz że będą problemy z brakiem zajęcia dla rąk to może rzeczywiście jakiś elektro- papierosik :)
 

Hendoslaw

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
112
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Gdynia
Elektropapierosikami, uzależnisz się tak samo. Opowiem ci bajeczke. W technikum miałem profesora, który opowiadał, że rzucił palenie w taki o to sposób. Kupował fajki i jak ktoś chciał to rozdawał i tak się poprostu oduczył. Koniec bajki. Pewnie ma to wpływ przez to, że wydajesz pieniądze na faki a ich wogule nie palisz. Niech Ci też pomoże tu piosenka: http://www.youtube.com/watch?v=VaXvnVHwKZY.
 

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wątpię że człowiek uzależnia się od kupowania papierosów, widocznie profesor miał fobie częstowania... Uzależniamy się od dymku, trzymania papierosa w dłoni i oczywiście od tytoniu... Może i się uzależnimy od e-fajnki ale na pewno nie będzie to dla nas aż szkodliwe...
 

Gimer

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
144
Punkty reakcji
5
Miasto
Opolskie
aireone

Jak rzucić palenie i nie przytyć?
Prawie nie wykonalne . Sam przytyłem prawie 40 kilo . Dopiero po jakim czasie schudłem z wielkim trudem. Jedyne wyjście to nie kupować pożywienia na zapas tylko na bieżące potrzeby . Ja stosowałem tak zwaną auto sugestię . Biorąc papierosa w rękę wmawiałem sobie że to ostatni i trwało to tak dwa lata . W końcu się dufało . Auto sugestia w moim przypadku zadziałała .
 
M

marcin.ch

Guest
Polecam E-PAPIEROs i smiesza mnie te wszystkie gadki ludzi negatywnie nastawionych do wszysktiuego
typy ze to :cenzura: i ze tak jak plasty czy tabletki nie dziala
paliulem paczke dziennie czerwonych papierosow a terax pale tylko E
to kwestia nauczenia sie łapania maszkow
nie mozna zasysac mocno jak papierosa bo to jest przeciez infalator
łapiemy słabsze ale duzo dluzsze maszki i 2-3 takie starcza zeby sie napalic a "chmura" jestr taka ze rak nie widzimy hehe
 

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Plastry, gumy to nie jest dobre rozwiązanie, przynajmniej jak dla mnie i dla mojej wybranki, jest nam nie dobrze po tych specyfikach...
 

Dont

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
Jak zawsze.
Przerażające jest zakłamanie społeczeństwa na temat rzucania palenia. Tyle bzdur zawsze przeczytam, w tym o ograniczaniu, epapierosach, o tyciu po rzuceniu palenia!
Zapoznaj się z książką Allena Carra - "Łatwy sposób na rzucenie palenia". 95% ludzi po zastosowaniu się do jego metody - rzuca palenie! Jestem w tych 95%. Pozostałe 5 % musi mieć poważne trudności z rozumieniem tekstu czytanego.
 
Do góry