Operacja,a Zajscie W Ciaze...

Status
Zamknięty.

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
dziewczyny,czy ktoras z Was miala operacje,powazna,a pozniej udalo sie zajsc Wam w ciaze i urodzic zdrowa dzidzie?
mam zrosty w brzuchu,lekarz wspominal mi o ciazy pozamacicznej,ale rzadko mozna donosic taka ciaze... :/ prosze o podzielenie sie ze mna informacjami na ten temat,z gory dziekuje...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Ciąży pozamacicznej się nie da donieść - trzeba ją usunąć zanim spowoduje krwotok. lekarz pewnie wspominał że istnieje ryzyko takiej ciąży. Ale tylko dobry ginekolog powie ci, czy masz szanse na normalną ciążę.

Nie wiem jaką operację przeszłaś, ale moja kuzynka np. miała usunięty jeden jajnik, drugi czyszczony z torbieli i urodziła potem 2 chłopców. W kolejnych ciążach, nie blixniaki
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
dziekuje za odpowiedz :) mialam usuwany kawalek jelita grubego,pozniej usuwane torbiele...mam duzo zrostow w brzuszku i jestem cala pocieta. lekarz mi powiedzial,ze jesli zajde w ciaze,to na 90% bedzie to pozamaciczna... :( a ja tak berdzo chcialabym miec dzidzie!! w czwartek ide do innego lekarza,z nim porozmawiam,ale jakos boje uslyszec sie znowu to samo
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Z punktu medycznego ciąża pozamaciczna to stan zagrożenie życia dla kobiety. Myślę, że masz szanse na "normalną" ciąże choć zapewne będzie ona o podwyższonym ryzyku. Dobry lekaez, może przed zajściem w ciąże jakaś terapia albo zapłodnienie in vitro i powinno być dobrze.
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
jestem pelna nadziei,ze bedzie dobre... choc mimo tego strach mnie nie opuszcza! dziekuje za wypowiedzi,baedzo je cenie :)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja tez mialam operacje usuniecia czesci jajnika i tez mam zrosty :(
Miejmy nadzieje ze nic nam nie bedzie...
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
Kocurekola, wiem,ze odbiegne troche od tematu,ale jak to jest,ze kobiety (dziewczyny) zachodzace w ciaze,cha sie "pozbyc" dziecka (nie zawsze oczywiscie), a inne kobietki pragna dzieci i tylko sie modla,zeby im sie udalo...
dlatego wlasnie nie rozumiem aborcji :( 3mam za nas mocniutko kciuki i mam nadzieje,ze zostaniemy najszczesliwszymi mamusiami pod slonkiem :D
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
ja tez tego nie rozumiem i chyba nigdy tego nie zrozumie.. :niepewny:

jesli sie boisz.. takij ciazy poza macicznej wystarczy sie przejsc do mądrego gina..

niby tez mowiono ze Kobieta po usunieciu jajnika nie moze miec dzieci .. a jednak jest inaczej..
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Kocurekola, wiem,ze odbiegne troche od tematu,ale jak to jest,ze kobiety (dziewczyny) zachodzace w ciaze,cha sie "pozbyc" dziecka (nie zawsze oczywiscie), a inne kobietki pragna dzieci i tylko sie modla,zeby im sie udalo...
dlatego wlasnie nie rozumiem aborcji :( 3mam za nas mocniutko kciuki i mam nadzieje,ze zostaniemy najszczesliwszymi mamusiami pod slonkiem :D

Nie wiem hedonistka :( Poprostu na tym swiecie nie ma sprawiedliwosci :(

Jesli chodzi o kobiety z usunietym jajnikiem to nie ma reguly. Jedne zajda w ciaze normalnie a inne wcale. Moja ciocia miala usuniety jajnik w Stanach, bo tam mieszka, no wiec wiadomo byla pewna ze wszystko bedzie ok no bo tam sa fachowcy i w ogole... W tej chwili bedzie sie chyba decydowac na metode in vitro bo nie maja innego wyjscia bo o dziecko straja sie moze jakies 5 lat.
Mi z kolei lekarz powiedzial ze ja napewno zajde w ciaze, ale zaraz dodal ze moze byc zagrozona itd. Mi sie wydaje ze tego nikt nie wie jak to bedzie. Zaden lekarz.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Przy jednym jajniku niekoniecznie ciąża musi być zagrożona, możebyć o podwyższonynm ryzyku. Znam kobiety które rodziły zdrowe dzieci z jednym jajnikiem a nawet znam osobę co urodziła dwójkę dzieci "na jednym" jajniku. Więc uszy w górę, trzeba wziąść poprawkę, że nasi lekarze słabo się kształcą po studiach i często są kilka lat w stecz za obecną medycyną, więc często jak mówią, że coś się nie da to znaczy, że nie dało się kilka lat temu. Oczywiście są też tacy co są n bierząco z nowinkami medycznymi i tak też postępują ze swoimi pacjentami i takich lekarzy nalerzy szukać i u takich się leczyć.
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
Moja mama maiła torbiela,a potem usunięto jej jeden jajnik.Opowiadała ja sie bała,że nie bedzie mogła mieć dzieci.A po dwóch latach od operacji urodziłam się ja :) Czyli nie jest powiedziane,że taka ciąza musi byc zagrożona,bo ja urodziłam się bez komplkiacji.
Głowa do góry wszystko sie ułoży :)
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
kurcze,tylko,ze ja mialam 4 operacje,co prawda zaraz po urodzeniu byla pierwsza,a nie duzym odstepie czasu kolejne 3... duzo musi byc tych zrostow w moim brzuszku... tak sobie mysle,ze te zrosty musza wygladac jak blizny w srodku,a jesli tak jest,to dzidzi po prostu nie bedzie mogla sie rozwiajc i rosnac,nie bedzie miala tyle miejsca... :( byc moze jestem w bledzie,ale jakos tak to widze :/ dziekuje wszystkim za piekne slowa otuchy :*
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Przy jednym jajniku niekoniecznie ciąża musi być zagrożona, możebyć o podwyższonynm ryzyku. Znam kobiety które rodziły zdrowe dzieci z jednym jajnikiem a nawet znam osobę co urodziła dwójkę dzieci "na jednym" jajniku. Więc uszy w górę, trzeba wziąść poprawkę, że nasi lekarze słabo się kształcą po studiach i często są kilka lat w stecz za obecną medycyną, więc często jak mówią, że coś się nie da to znaczy, że nie dało się kilka lat temu. Oczywiście są też tacy co są n bierząco z nowinkami medycznymi i tak też postępują ze swoimi pacjentami i takich lekarzy nalerzy szukać i u takich się leczyć.

No wlasnie ja mysle ze tutaj reguly nie ma :) Nie wiem jak to nazwac, szczescie? Cud? A moze poprostu u jedej kobiety organizm ,,da rade" utrzymac ciaze przy jednym jajniku a przeciez u niektorych sa i dwa a ciaza nie jest donoszona. Reguly nie ma.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Ani cud ani szczęście. Przy dzisiejszym poziomie medcyny nawet kobieta po 50 urodzi dziecko. Znam przypadke gdzie ciąża była zagrożona, już było kilka poronień i kobieta bite 9 miesięcy przelerzała po to żeby urodzić dziecko. Fakt miała odleżyny, pogorszyła się saturacja, wystąpiły probelmy ze str ukł. krążeniowego ale dziecko urodziła zdrowe i z tego co wiem sama tez jest zdrowa. Podziwiam ogromnę poświęcenie tej osoby i wytrwałość i jej męża który cały czas przy niej był i się nią opiekował. Acha tak już dla ścisłości kobieta urodziła poprzez cesarskie cięcie chłopczyka.
 

hedonistka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
UK
badyl to, co napisales jest piekne, chyba znowu odbiegne od tematu, ale podziwiam ta pare, to musi byc milosc :D Oby wiecej bylo kochajacych sie szczerze i otczajacych swiat swoim uczuciem :)
ps wczoraj byla u gina i powiedzial mi, ze RACZEJ nie powinnam miec problemu z zajsciem w ciaze, zrosty mam w brzuszku, a dzidzia bedzie sie rozwijac w macicy, w sumie to dosc logiczne, ale czlowiek panikujacy potrafi rozne rzeczy wbic sobie do glowy :]
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Na to nie ma reguły. Sam fakt usunięcia jajnika nie ma wpływu na mozliwość zajścia w ciążę, chociaż trudniej może jest "trafić" w moment płodności. Ale jak pisałam - moja własna kuzynka urodziła dwójkę dzieci, bez leżenia, ciążę były normalne, porody szybkie. Wszystko w standardzie. A inne niby zdrowe mają problemy. Dlatego problemy z ciążą niekoniecznie wynikaja z tego, że akurat jest jeden jajnik czy coś innego - trzeba porozmawiać z dobrym lekarzem o tym.

a teorie ci dziwni lekarze snują ciekawe...

Jedyne co pozostaje to cieszyć się że lekarz nie wykluczył wogóle ciąży, i żyć nadzieją że będzie dobrze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry