Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie

Chroniczna niestrawność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Atasze

Atasze

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 21:57

Hej! Szukałam tematu o niestrawności, ale jakoś nie mogę znaleźć, więc zakładam swój; mam taki problem właśnie, że jak tylko zjem nieco więcej, niz czuję, że powinnam, to potem przez parę godzin strasznie boli mnie brzuch; wczoraj np. zjadłam obiad i resztę dnia miałam już z głowy; czy ktoś mógłby polecić mi jakiś specyfik ułatwiający trawienie? w temacie o metaboliźmie padał buscopan, ale myślałam, że to bardziej na bóle miesiączkowe; ale może coś innego jeszcze? swoją droga ciekawe, skąd to się bierze - chyba mam jakiś mikroskopijny żoładek :)
  • 0

#2 sonic hedgehog

sonic hedgehog

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 22:15

Nie sądzisz, że takie coś wymaga konsultacji z lekarzem i zrobienia badań? Próby leczenia się samemu, nie znając przyczyny, nie należą do najmądrzejszych rzeczy. A tych może być wiele i nikt nie będzie w stanie Ci tu nic konkretnego powiedzieć.
  • 0

#3 Descent

Descent

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 14:29

Sonic ma pelną racje. Musisz uderzyć do lekarza. Moze to byc coś poważnego lub błahego. Ciezko wyrokować.

A buscopan jest stosowany również przy problemach z trawieniem, ale mimo wszystko skonsultuj sie z lekarzem. Dla swietego spokoju.
  • 0

#4 miss.sunshine

miss.sunshine

pusta dziewczynka

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1250 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 22:51

Polecam błonnik ( w formia naturalnej - czyli w odpowiednich produktach lub jako suplement dostępny w każdym markecie), efekty sa naprawde zauważalne
  • 0

#5 raga79

raga79

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 14:45

A czy próbował ktoś z Was stosować naftę leczniczą? Ostatnio dowiedziałam się, że jest to stary sprawdzony środek na tego rodzaju schorzenia. Z tego co się orientuję to w aptece czy w zielarskim można dostać urt-oil z naftą oczyszczoną. Ponoć kuracja trwa ok 4 tyg.
  • 0

#6 natalia1986

natalia1986

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 221 postów

Napisano 04 maj 2011 - 12:41

Z tego co słyszałam, to na taką przypadłość można korzystać z proszku zasadowego (langsteiner). Poprawia przemianę materii i pracę układu trawiennego. Wystarczy jedna szklanka roztworu dziennie. Poczytajcie sobie w necie na ten temat trochę w necie jest o tym.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 lasiczka_poznan

lasiczka_poznan

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 404 postów

Napisano 16 maj 2011 - 15:08

zanim cokolwiek zaczniesz stosowac, pojdz do lekarza. on na pewno pokieruje cie wlasciwie
  • 0

#8 Andrea55

Andrea55

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 177 postów

Napisano 16 maj 2011 - 15:15

Najlepsza będzie wizyta u lekarza. Samemu lepiej nic nie kombinować, chyba że jakieś zioła lub len
  • 0

#9 markk

markk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:09

Na nie strawność dobre są herbatki z mięty np te http://www.doz.pl/zi...Mieta_pieprzowa ale mogą być też inne oczywiście. Najlepiej pić po posiłku na prawdę pomaga
  • 0

#10 Słoneczna123

Słoneczna123

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:37

Też uważam że nie ma co kombinować - najpierw lekarz
  • 0

#11 Nowy78

Nowy78

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:31

Posłuchaj forumowiczów bo mądrze gadają. Też kiedyś miałem z tym problem ale później mi przeszło. Mnie lekarz zalecił Untoxin żeby oczyścić organizm z toksyn no i oczywiście zdrową dietkę. Warzywka owoce itd. Tak sobie czasem patrze i czytam co jest w jedzeniu, które na co dzień spożywamy to aż dziw, że się nie świecimy po nocach :P
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Guest_magdab1210_*

Guest_magdab1210_*
  • Goście

Napisano 06 październik 2012 - 00:43

Hej! Szukałam tematu o niestrawności, ale jakoś nie mogę znaleźć, więc zakładam swój; mam taki problem właśnie, że jak tylko zjem nieco więcej, niz czuję, że powinnam, to potem przez parę godzin strasznie boli mnie brzuch; wczoraj np. zjadłam obiad i resztę dnia miałam już z głowy; czy ktoś mógłby polecić mi jakiś specyfik ułatwiający trawienie? w temacie o metaboliźmie padał buscopan, ale myślałam, że to bardziej na bóle miesiączkowe; ale może coś innego jeszcze? swoją droga ciekawe, skąd to się bierze - chyba mam jakiś mikroskopijny żoładek Dołączona grafika

znam naturalny srodek- cudowne dzialanie, sama uzywam. odezwij sie - pomoge
magda
magdanarain1210@gmail.com
  • 0

#13 Katarzyna i Jerzy

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 18:42

Masz tu troszke porad, może pomoże coś ;)

Zgaga, odbijanie, nudności, rozpieranie w górnej części brzucha, wzdęcia to główne skojarzenia. Robimy wszystko, aby pokarm sprawnie i miarę szybko przebył tę dość długą drogę.

- złota trójca; mielimy w młynku miętę, koper włoski i rumianek lub kminek, majeranek, koper włoski (można spróbować z dziurawcem). Łyżkę stołową rozpuszczamy w ciepłej wodzie i popijamy 30 minut przed jedzeniem,

- mieszanki imbiru, goździków i cynamonu,

- przeżuwamy pokarm jak najdłużej, mocno rozdrobnioną papkę połykamy,

- unikamy cukru, soli, potraw bardzo tłustych i pikantnych,

- nosimy raczej luźne ubrania, aby nie wypychać jedzenia ku górze brzucha,

- imbir, lekarski, wiązówka błotna z prawoślazem lekarskim, szałwia, anyż, olejek z mięty pieprzowej, łagodzą wzdęcia, skurcze (wodny roztwór olejku),

- lukrecja gładka (uwaga na nadciśnienie),

- wspomagamy wątrobę; raphacholin, sylimarol, cynarex, zwiększają wydzielanie żółci, łyżeczka sody oczyszczonej w szklance wody neutralizuje zgagę, lecz zgubne dla błony śluzowej (raczej rzadko),

- łyżeczka octu winnego na pół szklanki wody,

- siemię lniane; całe, mielone - uwaga, siemię zmniejsza absorpcję leków w jelitach.

- tolerancja mleka, generalnie z wiekiem człowiek przestaje tolerować laktozę krowią, ja nie pije i żyję ;)),

• 0

#14 Anka1317

Anka1317

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 11:16

Ja również uważam, że należy odwiedzić lekarza, ale polecam też jedzenie w małych ilościach, ale częściej, wtedy żołądek nie jest przeciążony...

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#15 elx

elx

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 57 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 17:47

U mnie sprawdził się trilac plus, chociaż u mnie trzeba było wyregulować pracę jelit przed opracowaną przez specjalistę dietę. Udaj się do lekarza, też napewno coś Ci poleci - idź do dietetyka, on ma większe pojęcie niż przeciętny internista ..

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0