Chroniczna niestrawność

Atasze

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Hej! Szukałam tematu o niestrawności, ale jakoś nie mogę znaleźć, więc zakładam swój; mam taki problem właśnie, że jak tylko zjem nieco więcej, niz czuję, że powinnam, to potem przez parę godzin strasznie boli mnie brzuch; wczoraj np. zjadłam obiad i resztę dnia miałam już z głowy; czy ktoś mógłby polecić mi jakiś specyfik ułatwiający trawienie? w temacie o metaboliźmie padał buscopan, ale myślałam, że to bardziej na bóle miesiączkowe; ale może coś innego jeszcze? swoją droga ciekawe, skąd to się bierze - chyba mam jakiś mikroskopijny żoładek :)
 

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
Nie sądzisz, że takie coś wymaga konsultacji z lekarzem i zrobienia badań? Próby leczenia się samemu, nie znając przyczyny, nie należą do najmądrzejszych rzeczy. A tych może być wiele i nikt nie będzie w stanie Ci tu nic konkretnego powiedzieć.
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Sonic ma pelną racje. Musisz uderzyć do lekarza. Moze to byc coś poważnego lub błahego. Ciezko wyrokować.

A buscopan jest stosowany również przy problemach z trawieniem, ale mimo wszystko skonsultuj sie z lekarzem. Dla swietego spokoju.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Polecam błonnik ( w formia naturalnej - czyli w odpowiednich produktach lub jako suplement dostępny w każdym markecie), efekty sa naprawde zauważalne
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
A czy próbował ktoś z Was stosować naftę leczniczą? Ostatnio dowiedziałam się, że jest to stary sprawdzony środek na tego rodzaju schorzenia. Z tego co się orientuję to w aptece czy w zielarskim można dostać urt-oil z naftą oczyszczoną. Ponoć kuracja trwa ok 4 tyg.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Z tego co słyszałam, to na taką przypadłość można korzystać z proszku zasadowego (langsteiner). Poprawia przemianę materii i pracę układu trawiennego. Wystarczy jedna szklanka roztworu dziennie. Poczytajcie sobie w necie na ten temat trochę w necie jest o tym.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
zanim cokolwiek zaczniesz stosowac, pojdz do lekarza. on na pewno pokieruje cie wlasciwie
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Najlepsza będzie wizyta u lekarza. Samemu lepiej nic nie kombinować, chyba że jakieś zioła lub len
 

markk

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Na nie strawność dobre są herbatki z mięty np te http://www.doz.pl/ziola/p5543-Mieta_pieprzowa ale mogą być też inne oczywiście. Najlepiej pić po posiłku na prawdę pomaga
 

Nowy78

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
5
Posłuchaj forumowiczów bo mądrze gadają. Też kiedyś miałem z tym problem ale później mi przeszło. Mnie lekarz zalecił Untoxin żeby oczyścić organizm z toksyn no i oczywiście zdrową dietkę. Warzywka owoce itd. Tak sobie czasem patrze i czytam co jest w jedzeniu, które na co dzień spożywamy to aż dziw, że się nie świecimy po nocach :p
 
M

magdab1210

Guest
Hej! Szukałam tematu o niestrawności, ale jakoś nie mogę znaleźć, więc zakładam swój; mam taki problem właśnie, że jak tylko zjem nieco więcej, niz czuję, że powinnam, to potem przez parę godzin strasznie boli mnie brzuch; wczoraj np. zjadłam obiad i resztę dnia miałam już z głowy; czy ktoś mógłby polecić mi jakiś specyfik ułatwiający trawienie? w temacie o metaboliźmie padał buscopan, ale myślałam, że to bardziej na bóle miesiączkowe; ale może coś innego jeszcze? swoją droga ciekawe, skąd to się bierze - chyba mam jakiś mikroskopijny żoładek
smile.gif
znam naturalny srodek- cudowne dzialanie, sama uzywam. odezwij sie - pomoge
magda
magdanarain1210@gmail.com
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Masz tu troszke porad, może pomoże coś ;)
Zgaga, odbijanie, nudności, rozpieranie w górnej części brzucha, wzdęcia to główne skojarzenia. Robimy wszystko, aby pokarm sprawnie i miarę szybko przebył tę dość długą drogę.
- złota trójca; mielimy w młynku miętę, koper włoski i rumianek lub kminek, majeranek, koper włoski (można spróbować z dziurawcem). Łyżkę stołową rozpuszczamy w ciepłej wodzie i popijamy 30 minut przed jedzeniem,
- mieszanki imbiru, goździków i cynamonu,
- przeżuwamy pokarm jak najdłużej, mocno rozdrobnioną papkę połykamy,
- unikamy cukru, soli, potraw bardzo tłustych i pikantnych,
- nosimy raczej luźne ubrania, aby nie wypychać jedzenia ku górze brzucha,
- imbir, lekarski, wiązówka błotna z prawoślazem lekarskim, szałwia, anyż, olejek z mięty pieprzowej, łagodzą wzdęcia, skurcze (wodny roztwór olejku),
- lukrecja gładka (uwaga na nadciśnienie),
- wspomagamy wątrobę; raphacholin, sylimarol, cynarex, zwiększają wydzielanie żółci, łyżeczka sody oczyszczonej w szklance wody neutralizuje zgagę, lecz zgubne dla błony śluzowej (raczej rzadko),
- łyżeczka octu winnego na pół szklanki wody,
- siemię lniane; całe, mielone - uwaga, siemię zmniejsza absorpcję leków w jelitach.
- tolerancja mleka, generalnie z wiekiem człowiek przestaje tolerować laktozę krowią, ja nie pije i żyję ;)),
 

Anka1317

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja również uważam, że należy odwiedzić lekarza, ale polecam też jedzenie w małych ilościach, ale częściej, wtedy żołądek nie jest przeciążony...
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
U mnie sprawdził się trilac plus, chociaż u mnie trzeba było wyregulować pracę jelit przed opracowaną przez specjalistę dietę. Udaj się do lekarza, też napewno coś Ci poleci - idź do dietetyka, on ma większe pojęcie niż przeciętny internista ..
 
Do góry