oczyszczanie twarzy

K

kika75

Guest
stosuje tonik matujący z mary cohr gdyż mam cerę mieszaną pomaga mi w regulacji wydzielania sebum a jakich wy używacie toników lub może macie inny sposób na oczyszczanie twarzy?????
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
A ja stosuję od czasu do czasy ten tonik http://www.e-lek.pl/101539,vichy-normaderm-tonik,100175.html Musze przyznać, ze jest bardzo dobry. Poza tym w tej internetowej aptece jest o wiele tańszy niż w innych. Pierwszy raz zastosowałam go u mojej koleżanki, jak u niej nocowałam i na drugi dzień kupiłam sobie taki. Tonik ten ma również bardzo ładny zapach.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Czasami można też udać się do kosmetyczki na profesjonalne oczyszczanie twarzy. Ale jeżeli nie ma się na to raz w tygodniu dobrze jest zrobić sobie jakąś maseczkę. Bardzo dobrze działa hydrożelowa maska oczyszczająco - tonizująca Diamond Cosmetics. Dzięki niej cera jest gładsza i od razu wygląda o wiele zdrowiej.
 

kawusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
odnośnie oczyszczania i odżywiania skóry dobre są różnego rodzaju zabiegi codzienne, które sama możesz wykonać w domu
zobaczcie też konkurs http://www.uroda.com/artykuly/patent-na-kosmetyk-konkurs-wygraj-zestawy-kolagenowych-masek mozna wygrać maseczki kolagenowe
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
__PodHale!!__
TONIKI typu normaderm, clerasil, clinique z serii oczyszczajacej, czesto bywaja za mocne-wbrew pozorom!

Kiedy zbyt mocno dzialamy osuszajaco na skore-otrzymujemy czasami reakcje odwrotna... skora zaczyna "uzupelniac" wysuszone strefy, wzmaga sie praca gruczolow lojowych....
i teraz: naskorek (warstwa pierwsza naskorka, czyli warstwa rogowa) jest suchy, czyli ściaga sie, obkurcza, przez co zamyka ujscia gruczołow łojowych i wtedy zbiera sie to wszystko w srodku.... POPROSTU robi sie tykajaca bomba;))
Wszystko dobiera sie indywidualnie. w zaleznosci od wieku...
Jest okres kiedy hormony tancza walca i naprawde malo jestesmy w stanie zrobic- gorzej kiedy problem nadal utrzymuje sie a my przekroczylismy magiczne 20lat;)
kazda skora jest inna. MOZNA dzialac mikrodermabrazja (korundowa, diamentowej nie polecam), kwasami -od owocowych przez glikolowe, glebokimi peelingami, ziolowymi, azjatyckimi itp.... I pisac i zaglebiac sie w ten temat moglabym tydzien:)
Napewno co zauwazylam przez ten czas jak pracuje-przewaznie wiekszosc mysli ze ma skory tluste badz mieszane... a tak naprawde wszystko to jest nastepstwem nadmiernego wysuszania naskorka....

Pamietajcie przedewszystkim o peelingach, aby delikatnie usuwac obumarly naskorek.


A I JEDNA ŚWIĘTA RZECZ-STRZEZCIE SIĘ W SALONACH KOSMETYCZNYCH, INSTYTUTACH URODY, SPA ...ITP... WSZECHOBECNEGO PEELINGU KAWITACYJNEGO!!!!!!!!!peeling kawitacyjny nie jest do konca zbadany -jesli chodzi o uzywanie go w kosmetyce- w medycynie kawitacja sluzy m.in do rozbijania kamieni nerkowych!!! a w kosmetyce do dzisiaj nie wiadomo czy na skorze wogole dochodzi do zjawiska kawitacji;)) ZA TO WIADOMO ZE SPRZYJA ROZWOJOWI DANEJ GRUPY BAKTERII.. ave;p




;)pozdrawiam:))
 

tienshan

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2016
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wazne sa tez peelingi i maseczki, a najlepiej dwa w jednym :p Chociaz nie koniecznie wierze w takie produkty :p Zadowolona jestem z metalicznych masek bielendy, dokladnie oczyszczaja, redukuja sebum, matowia twarz zarazem nawilzajac i poprawiajac kolorot cery.
 

MalwaPiasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
1
tienshan napisał:
Wazne sa tez peelingi i maseczki, a najlepiej dwa w jednym :p Chociaz nie koniecznie wierze w takie produkty :p Zadowolona jestem z metalicznych masek bielendy, dokladnie oczyszczaja, redukuja sebum, matowia twarz zarazem nawilzajac i poprawiajac kolorot cery.
to uwierz :) Ja mam zel peeling z bielendy, weglowe carbo detox i jestem zachwycona, peeling jest tak dokladny ze nawet malutki martwy naskorek ktorego na oczy nie widac sie zluszcza. Ogolnie po uzywaniu w efekcie mam cere gladka, odswiezona i poprostu piekna.
 

milena_lena

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
tak jak mówią wyżej - peelingii póżniej maseczki. Na oczyszczanie mojej (już raczej dojrzałej ;)) twarzy dobrze działają peelingi na zasadzie domowej mikrodermabrazji, nie są inwazyjne, nakłada się je na ok.5 min i spłukuje, delikatnie oczyszczają i nie podrażniają cery
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
dobrze czasem się wybrać na profesjonalny zabieg oczyszczający bo to bardzo dużo daje.
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
A ja sobie podrażniłam chyba skórę słońcem, oczyszczam ją delikatnym mleczkiem a na to daję jeszcze Jelly Mask Bielendy, faktycznie dobrze nawilża, lepiej niż moja dotychczasowa
 

Ewelatom

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
60
Punkty reakcji
1
u mnie to peeling, maseczka i kazdorazowo dokladne zmywanie makijazu, ale tak dokladne ze zajmuje mi to 30-40 minut, a nie 10 ;) Peeling polecam z bielendy-magic peel , niedrogi a bardzo fajny, ktory swietnie pozbawia martwego naskorka, ale tez doda cerze blasku, zmatowi ja i oczysci. Potem maseczki, najlepiej weglowe, bo wegiel barzo dobrze dziala na cere! Wchlania toksyny.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
U mnie też peeling, maseczka były obowiązkowe ale teraz trochę zmieniłam sposób pielęgnacji i oczyszczania skóry, chcę jeszcze wypróbować pastę węglową do mycia twarzy bielendy z serii carbo detox, powinna dobrze oczyszczać twarz z takim składem jaki ma
 

MalwaPiasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
1
Nie ma lepszego polaczenia niz wegiel, cynk i nano srebro zamkniete wdetoksykujacej maseczce z belendy :) Srebro dziala regenerujaco i antybakteryjnie, wegiel wchlania toksyny, a cynk wspomaga leczenie lojotoku, redukuje wydzielane sebum. Skóra po maseczce jest gladka, dokladnie oczyszczona i pelna blasku.
 

sophia900

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Olecko
Ja np. nie mogę mieć żadnych peelingów bo one mi strasznie wysuszają skórę twarzy. Jedynie maseczki naturalne dają radę..
 

sylkamil

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
67
Punkty reakcji
0
MalwaPiasek napisał:
Nie ma lepszego polaczenia niz wegiel, cynk i nano srebro zamkniete wdetoksykujacej maseczce z belendy :) Srebro dziala regenerujaco i antybakteryjnie, wegiel wchlania toksyny, a cynk wspomaga leczenie lojotoku, redukuje wydzielane sebum. Skóra po maseczce jest gladka, dokladnie oczyszczona i pelna blasku.
kupiłam ta maske ostatnio na promocji w rossmanie, do cery tłustej i mieszanej jak znalazł na weekendowe spa :)
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Dobrze jest sobie raz na jakiś czas zrobić parówkę i na otwarte pory nałożyć maseczkę oczyszczającą. Dopiero wtedy to działa.
 

MalwaPiasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
1
sylkamil napisał:
Nie ma lepszego polaczenia niz wegiel, cynk i nano srebro zamkniete wdetoksykujacej maseczce z belendy :) Srebro dziala regenerujaco i antybakteryjnie, wegiel wchlania toksyny, a cynk wspomaga leczenie lojotoku, redukuje wydzielane sebum. Skóra po maseczce jest gladka, dokladnie oczyszczona i pelna blasku.
kupiłam ta maske ostatnio na promocji w rossmanie, do cery tłustej i mieszanej jak znalazł na weekendowe spa :)
To prawda :) Z bielendy tez lubie carbo detox :) Ostatnio zniesmaczona zelem 3 w 1 z Garniera kupilam paste 3 w 1 z carbo detox i oooo matulu!! Mam cere gladka jak u niemowlaka, serio! odluszczona, zmatowiona, pory niewiodczne no bajka. I wizja maseczki na twarzy tylko na 3 minuty tez jest zachecajaca, prawda? ;)
 

azetka

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
Chcąc mieć dokładnie oczyszczoną twarz poza maseczkami i pillingiem biorę też profesjonalny zabieg mikrodermobrazja . Nie tylko dogłębnie oczyszcza mi twarz, ale też tonuje przebarwienia skórne i znakomicie ją odżywia. Jak raz na jakiś czas pójdę do mojej kosmetyczki do salonu goodtimedayspa.eu na ten zabieg to na prawdę wiem, że to jest to czego potrzeba mojej twarzy.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Ja mam dość wrażliwą skórę i jeśli chodzi o mycie to twarz raczej myję emulsją. Od jakiegoś czasu kupuje Cetaphil EM, bo ona nie wysusza mi skóry. Takie emolienty dobrze wpływaja na skórę.
 
Do góry