Jak schudnąć bez ćwiczeń

oollaa9494

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lublin
Hej! Chciałabym trochę schudnąć. Niestety nie mogę ćwiczy, ani szybko i długo chodzić ponieważ mam zerwane wiązadła w kolanie, więc ruch kompletnie odpada. Przy wzroście 163cm ważę prawie 60 kg. Mam trochę tłuszczyku na brzuchu, udach i nóziach. Zna ktoś jakąś dietkę tylko niezbyt surową :) i nadającą się dla uczennicy Liceum (biorąc pod uwagę w ogóle to że chodzę do szkoły i np. nie jem regularnie o tej samej porze obiadku a nawet czasem śniadanka) :) No i oczywiście żeby nie była to dieta na całe życie... Bardzo proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
O Googlach to koleżanka słyszała?

A oto rzeczy które można tam znależć:

Wszyscy już mniej więcej wiemy, jakie produkty spożywcze zawierają mniej kalorii, tłuszczy i cukrów, a dużo substancji zdrowych dla organizmu. Są one podstawą każdej właściwej diety, szczególnie przeznaczonej dla tych, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów. Poniżej mamy kilka dodatkowych wskazówek: 10 produktów, które pozwolą szybciej osiągnąć wymarzoną linię. Warto o nich pamiętać ustalając sobie bardziej zróżnicowaną, pełnowartościową dietę.

1. Migdały
Migdały to nie tylko smaczna i pożywna przekąska, ale i doskonałe źródło białka, błonnika i zdrowego tłuszczu. Badania wskazują, że codzienne jedzenie migdałów w rozsądnych ilościach może pomóc stracić na wadze, ponieważ stabilizuje poziom cukru we krwi zmniejszając poczucie głodu. Spożywanie orzechów również pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

2. Jajka
Badania pokazują, że codzienne jedzenie śniadania przyspiesza metabolizm pomagając w ten sposób spalić więcej kalorii. Osoby, które jedzą na śniadanie jajka spożywają ogółem w ciągu dnia mniej kalorii, gdyż mają mniejsze łaknienie.

3. Mleko
Niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak mleko, zawierają duże ilości wapnia, który odgrywa ważną rolę przy odchudzaniu. Ponadto witamina D zawarta w mleku wspomaga wchłanianie wapnia przez organizm oraz przyspiesza metabolizm.

4. Szparagi
Szparagi pozwalają zachować odpowiednią gospodarkę wodną organizmu. Jako naturalny środek moczopędny umożliwiają pozbycie się nadmiaru płynów, nagromadzonych np. po spożyciu słonego posiłku. Uważa się też, że szparagi wspomagają odchudzanie. Z pewnością jest to potrawa niskokaloryczna, zalecana jako składnik diet polegających na ograniczaniu spożytych kalorii.

5. Sałata
Sałata jest niskokalorycznym warzywem bogatym w różne składniki odżywcze i witaminy. Pozwala też pozbyć się nadmiaru płynów i tłuszczu z organizmu.

6. Seler, seler naciowy
Seler, podobnie jak sałata, zawiera niewiele kalorii, a wspomaga pozbywanie się tłuszczy z organizmu. Warto pamiętać, że samo spalanie i trawienie pożywienia też wymaga od organizmu wysiłku. Sałatka z selera naciowego, szparagów i sałaty lodowej może więc pomóc spalić więcej kalorii niż sama ich dostarcza.

7. Chude mięso
Chude mięsa, takie jak indyk, kurczak, czy polędwica wołowa zawierają dużo białka niezbędnego do budowy mięśni. Badania pokazują, że osoby z większą tkanką mięśniową spalają więcej kalorii, nawet w chwili odpoczynku.

8. Jabłka
Wzbogacenie diety o jabłka może przyspieszyć pozbycie sie zbędnego tłuszczu. Badania porównawcze pokazały, że osoby będące na diecie, które przed każdym posiłkiem zjadały jedno jabłko, spalały więcej kalorii i szybciej traciły na wadze, niż osoby, które rezygnowały z tej przekąski.

9. Grejpfrut
Grejpfrut ad dawna był reklamowany jako doskonały element diety odchudzającej. Zawiera on dużo pektyny, która wpływa na obniżenie poziomu tłuszczu.

10. Woda
Woda to niezbędny element każdej diety. Poprawia gospodarkę wodną organizmu redukując nadmierne zatrzymywanie płynów. Udowodniono również jej wpływ na przyspieszenie metabolizmu. Chroni też ciało przed odwodnieniem, które poza skutkami zdrowotnymi spowalnia metabolizm i może prowadzić do przejadania się. Odwodniony organizm może mylić pragnienie z głodem, co prowadzi do spożywania dodatkowych, zbędnych kalorii.

Źródło: Fox News
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
hmm...oblicz ile teraz spożywasz kalorii i obniż ten poziom, tylko nie jakoś drastycznie. bez ćwiczeń to będzie ciężko...:/
 

empty_throne

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Możesz pić zieloną i czerwoną herbate :)
Jeść więcej błonnika i pić dużo wody.
Ja osobiście ostatnio dostałem jakieś otręby "Vitalio" i coby sie nie zmarnowało to sobie wcinam, i wygląda na to, że schudłem pół kilo :p

A co do ruchu...
Masz tylko kolana niesprawne? Bo sporo cwiczeń można robić na leżąco/siedząco.
Bo tak samą dietą to sie zbyt dużo nie schudnie niestety.
 

Shaga

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
produkty wysokobiałkowe i po sprawie, do czasu aż wrócisz do zdrowia powinno wystarczyć
 

slaw07

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Vitalio to nie otręby :) tylko błonnik jednorodny.
W jego składzie co jest unikalne nie masz nic więcej bo za błonnikiem.
Poczytaj w broszurze http://www.slideshare.net/stanczuks/vitalio-broszura-informacyjna
Zapraszam również na http://vitalio.org

Możesz pić zieloną i czerwoną herbate :)
Jeść więcej błonnika i pić dużo wody.
Ja osobiście ostatnio dostałem jakieś otręby "Vitalio" i coby sie nie zmarnowało to sobie wcinam, i wygląda na to, że schudłem pół kilo :p

A co do ruchu...
Masz tylko kolana niesprawne? Bo sporo cwiczeń można robić na leżąco/siedząco.
Bo tak samą dietą to sie zbyt dużo nie schudnie niestety.
 
D

darkshine

Guest
Polecam karmienie piersią :) Ale wada jest taka, że najpierw trzeba przytyć :) Plusem ewidentnie jest posiadanie dzieciątka.

Serio żadna dieta nie ma rezultatu gdy wraz z nią nie występują ćwiczenia.
 
B

benjamima

Guest
Do tego dobrze odżywiać trzeba się całe życie. Nie musi to być nic drakońskiego, wystarczy jeść regularnie, zrezygnować ze słodyczy i napojów kolorowych. Nie jeść tłusto, nie objadać się. 4-6 małych posiłków dziennie co 2-3 godziny, bez podjadania. Ćwiczenia b. dużo pomagają, przy uszkodzonych stawach możesz np pływać - w ten sposób nie obciążasz stawów.
 

kopcik

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
tak naprawdę warto udać się do jakiegoś dietetyka, żeby wpoil nam do glowy nawyki zdrowego zywienia :) taka dobra motywacja oczywiscie jesli ktos nie ma wlasnego samozaparcia :)
 

Szymon G.

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Powiem szczerze... moim zdaniem żadna dieta nie jest tak dobra jak prawdziwe i dobre ćwiczenia. Z tego powodu, że nie możesz się zbytnio biegać itp. to podam Ci kilka ćwiczeń.
1. Kup sobie jakieś najtańsze ciężarki (2 szt.) 1kg (nie więcej, bo nie robisz masy mięśniowej tylko chcesz schudnąć :))
2. Usiądź sobie wygodnie na czymś, co nie ma oparcia.
3. Weź ciężarki (po jednym do ręki) i daj ręce na boki, po czym rób skręty tułowia. (lewo, prawo, lewo, prawo itd.)
4. Usiądź sobie wygodnie na czymś, co nie ma oparcia i weź ciężarki, poruszaj nimi w górę i w dół, i w górę, i w dół. :)
5. Oczywiście możesz również robić tradycyjne "brzuszki", ale z pewną modyfikacją :). Dajesz nogi do góry, zginasz w kolanach i łydki kładziesz np. na tym, na czym siedziałaś. ;) I w takiej pozycji robisz brzuszki, ale jedynie lekko podnosząc barki :).

Wszystkie ćwiczenia napisałem z własnego doświadczenia (tylko, że ja mam 3kg i robię masę mięśniową). Robisz je na własną odpowiedzialność, ale nie powinno Ci się nic stać, ponieważ są to podstawowe ćwiczenie :).

P.S. Mam 13 lat, ale w przyszłości chcę zostać lekarzem :) i znam się troszeczkę na tym :).
Mam nadzieję, że pomogłem :).
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
A może warto zacząć przyjmować jakiś sprawdzony suplement diety? Ja ostatnio słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat http://www.milkoshake.pl/produkty/55-milkoshake-diet Na tej stronie dowiedziałam się, że może być on stosowany jako zastępnik drugiego i trzeciego posiłku w ciągu dnia , a maksymalną skuteczność uzyskamy stosując go także przed ćwiczeniami ruchowymi. Czy ktoś już może stosował ten suplement?
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Bez ćwiczeń to się nie da zdrowo schudnąć... Możemy się tylko "głodzić", ale potem efekt jojo i koniec.
 
M

marzena14

Guest
Aby schudnąć przy takim trybie życia jak prowadzi tak młoda osoba jak Ty myślę,że będzie to raczej trudne!Podejrzewam,że jadasz tak zwane szybkie jedzenie,które nie służy Twojej wątrobie i dlatego masz ten brzuszek.
W tym celu polecam Ci książkę pt." Dieta oczyszczająca wątrobę" -autor Dr.Sandra Cabot.
 
M

merkaba12

Guest
mleko i co z tego ze zawiera wapn jak jest on nie przyswajalny
i zaobserwowano ze gdzie jest duże spożycie mleka tam występuje osteoporoza

dieta wegetariańska lub post daniela na jedno wychodzi
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
Możesz pić zieloną i czerwoną herbate :)
Jeść więcej błonnika i pić dużo wody.
Ja osobiście ostatnio dostałem jakieś otręby "Vitalio" i coby sie nie zmarnowało to sobie wcinam, i wygląda na to, że schudłem pół kilo :p

A co do ruchu...
Masz tylko kolana niesprawne? Bo sporo cwiczeń można robić na leżąco/siedząco.
Bo tak samą dietą to sie zbyt dużo nie schudnie niestety.

pół kilo to jeszcze nie tak dużo :p
no i zgadzam się z tymi ćwiczeniami, ruch jest kluczem do gubienia tłuszczyku
 

szkolariviera

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
NOWY SEMESTR, KURSY TAŃCA

Zapraszamy do zapoznania, się z naszym nowym grafikiem który znajduję się na naszej stronie http://www.taniec.net/?news=478

również zapraszam na naszego facebooka:

www.facebook.pl/SzkolaTancaRiviera
 

Stefan.Rozycki

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
To zapisz się na tańce, moja siostra polazła i schudła. Jak mieszkasz w Krakowie, to idź do Ananday.
 
Do góry