Karma dla haskiego

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem haskiego. Chciałem go zacząć karmić karmą ale nie wiem jaką. Z tego co czytałem w internecie to dość dużo ludzi polecało sklep e-karma.pl Wszedłem tam i widzę że ceny mają niskie ale nie znam się na karmach i nie wiem którą wybrać może mi coś doradzicie?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ja swojemu daję taste of the wild, ale nie mam husky tylko kundelka :D Zajrzyj sobie tutaj jest artykuł o tym jak wybrać karmę dla swojego psa. Pamiętaj, że oprócz suchej karmy trzeba psu dawać domowe jedzenie. Szczególnie chyba takiemu dużemu.
 
M

margarita_3

Guest
backspace - zgadza się ;) Taste of the Wild to jedna z lepszych karm, a na tej stronce można zamówić dużą jej ilość i później długo nie trzeba się martwić tymi sprawami. Poza tym właśnie - przyda się różnorodność w żywieniu i nie można poprzestać tylko i wyłącznie na suchych karmach...
 

Jagoda_1

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Chyba przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę w pierwszym rzędzie na to, żeby karma była przeznaczona dla dużych ras (ang. large breed) a dopiero w nastepnej kolejności na markę. Ja na przykład często zmieniam karmy, za każdym razem mieszając nową z poprzednią aby przyzwyczaić psa. Jest sporo różnorakich karm o dobrej jakości i rozsądnej cenie i jeśli tylko pominiesz te marketowe to taki Bosch czy choćby Morando albo inne na pewno będą dobre, wszystko zależy od możliwości finansowych. Ja nie daję psu w ogóle domowego jedzenia i ma sie w doskonałym zdrowiu i kondycji, przy suchej karmie pies musi zawsze mieć dostęp do dużej ilości świeżej wody, puszkami można urozmaicać dietę, przekąski natomiast wpływaja na bilans żywieniowy czyli: dajesz przekąseczkę, troszkę ograniczaj ilość karmy :)Choć akurat w przypadku huskiego, otyłość mu raczej nie grozi.
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
To jedna uwaga - husky nie należą do dużych ras psów, tylko średnich;) Ja polecam suchą karmą. Jest (oczywiście dobrej jakości) najlepiej zbilansowana z całego psiego jedzenia i zawiera wszystkie niezbędne psu witaminy. Kiedyś miałam husky'ego i karmiłam go royalem. Gdybym teraz miała wybierać to próbowałabym go przyzwyczaić do Acany (kanadyjskie karmy, które mają świetny skład), ewentualnie do Bozity (szwedzka karma). Poczytaj składy, porównaj, pogadaj z wetem
 

Jagoda_1

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Jest jeszcze coś takiego jak Pro Pac, też zza oceanu i też dobre, tak właśnie na poziomie Acany właśnie.
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Taste of teh wild to karma też zza oceanu i również dla psa rasy husky sie sprawdzi. Nie zapominajmy też, żeby poza suchymi karmami dostarczaż tez psu innego pożywienia i co jakiś czas zmieniać karmę ;) To jest naprawdę wskazane i sprawdza się w przypadku każdej rasy.
 
M

Marjeretka

Guest
Husky nie są specjalnie wybrednymi psami, ale warto zadbać o urozmaicenie w ich diecie - będą dużo zdrowsze i ładniejsze, kiedy karmy gotowe połączy się z jedzeniem przygotowanym w domu (możemy gotować ryż z warzywami plus jakieś mięsko, np. wołowinę). Nawet jeśli nasze psy lubią suchą karmę, to nie przesadzajmy z jej ilością - można dodać też do ich jadłospisu coś nieoczekiwanego, chociażby taki nowy smak Animondy - jeleń plus jabłko. Mam tylko nadzieję, że ten jeleń nie zginął specjalnie na karmę :/
 
C

compton_style

Guest
Z tego sklepu co podajesz, to polecam ci taste of the wild jako suchą karmę i platinum edition jako puszki mięsne. Bardzo zdrowe karmy, pozbawione konserwantów i sztucznych ulepszaczy. Ja kupuję taką dla kota, kupowałem też dla psa rodziców, ale niestety był już bardzo stary i niedawno zdechł. Karmy polecają nawet weterynarze, gadałem z babką, do której chodzę z kotem i mówiła, że karmię kotkę bardzo zdrowo
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ojej, ale smutne sa takie historie kiedy nasz zwierzak zdycha... No ale jak już jesteśmy w temacie karm to poza totw husky jak najbardziej może jeść nutrę nuggets na przykład.
 

malapyza

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Osobiście, od ponad roku, jestem zwolenniczką karm typu BARF. Zaznajomilam sie z ta metodą zywienia i teraz, obserwujac swojego pieska, widze jak dobrze na niego wplywa :) Jesli chodzi o konkretną karmę to kupuję oryginalna- Barf Primex.
 
Do góry