depilacja bikini

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Czy też macie tak, że po wydepilowaniu okolic bikini macie takie czerwone kropki? Jak się tego pozbyć bo nie wygląda to bardzo estetycznie.
I czasem mi się aż takie małe strupki robią. Niecierpię tego! Macie jakieś sposoby?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jak robisz to depilatorem, a jest to niewątpliwie delikatne miejsce na ciele to będą robić się ranki w miejscu włosków. Według mnie najlepiej używać nowej maszynki, ale może ktoś zna lepsze sposoby..
 

Ekspert_Philips

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam,

niestety, ale u niektórych kobiet po depilacji pojawiają się podrażnienia, czerwone plamki lub problem wrastających włosków. Może być to spowodowane nieodpowiednią metodą depilacyjną, brakiem profilaktyki, brakiem odpowiedniego przygotowania skóry bezpośrednio przed depilacją albo naturalnymi skłonnościami do podrażnień.
Aby tego uniknąć bądź zniwelować nieprzyjemne efekty należy stosować odpowiednią profilaktykę i przygotowanie skóry.

- 2-3 razy w tygodniu zaleca się wykonywanie peelingów, aby złuszczyć stary naskórek;
- codziennie powinno się nawilżać skórę kremami lub olejkami.

Bezpośrednio przed depilacją zaleca się gorącą kąpiel, a następnie peeling. Przez dzień lub dwa po depilacji lepiej nosić luźniejsze ubrania, żeby nie podrażniać dodatkowo skóry. Przez ok 2 dni powinno się unikać sauny i solarium. Proszę również pamiętać, aby nie depilować się podczas okresu, ponieważ skóra jest wtedy szczególnie wrażliwa.

Jeśli wszystkie te zalecenia zostaną spełnione, a po zabiegu nie będziesz usatysfakcjonowana to należy pomyśleć o innej metodzie depilacji niż dotychczas stosowana. Możesz też skorzystać z pomocy dermatologa, który przepisałby odpowiednio dobrane dla Ciebie maści ułatwiające gojenie.

Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji proszę o kontakt mailowy : ekspert@philips.com
-----------------------------------
Ekspert Philips, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące produktów marki Philips. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
no to chyba normalne zjawisko. Ale też zależy w jaki sposób się depilujesz, bo słyszałam, że dobrze jest się posmarować maścią alantan, żeby złagodzić podrażnienia.
Wiesz może dobrze by było pomyśleć o tym, żeby poddać się depilacji laserowej ?? Ja byłam w Studiu Laser na takim zabiegu i jestem bardzo zadowolona. Wiesz kilka zabiegów i po kłopocie z depilowaniem intymnych części ciała.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Nie wiem czy jest to kwestia złej depilacji, być może. Używam zawsze maszynki jednorazowej i zawsze nowej żeby właśnie wyeliminować podrażnienia no ale nie daje to zbyt wiele. Depilator nie wchodzi w ogóle w grę bo to boli, poza tym osłabia włoski i potem wrastają w skórę. Depilacja laserowa wydaje się być dosyć sensowna. Myszkamiki możesz mi podać jakieś namiary na to studio laser? W ogóle to bolało?
 

Goshuaho

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witaj, to jest efekt tego, że w okolicach bikini skóra jest delikatna a włos gróby. niestety nie ma na to sposobów oprócz trwałego usunięcia laserowego. Ja poddałam się takiemu zabiegowi i jestem naprawdę zadowolona, żadnych podrażnień, wrastających włosków no i spokój do końca zycia a najlepsze jest to że znajoma poleciła mi Instytut gdzie robią to praktycznie BEZBOLEŚNIE :), zabiegi są wykonywane pod nadzorem lekarza więc nie ma obawy że coś złego mogłoby się przytrafić i do tego jest higienicznie i bardzo mila obsługa przy ktorej nie sposób jest się krępować. Naprawdę polecam, ceny są jak na tego typu zabiegi bardzo przystępne i można trafić na naprawdę korzystną promocję :) oto ich strona: www.epilo.pl
Pozdrawiam Gosia
 

Mary Cherry

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dziewczyny ja robiłam laser w Krakowie i jestem mega zadowolona. Już prawie rok minął i włosy nie odrastają. Moja doktor zna się na rzeczy. Jak ktoś chciałby zrobić sobie profesjonalnie i za przystępną cenę laser w Krakowie. Dajcie cynk prześle Wam namiar.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Depiluję zawsze jednorazową maszynką. Owszem zaraz po depilacji skóra jest troszkę zaczerwieniona ale to mija. Skóra w okolicach bikini jest bardzo delikatna.Musisz wybrać odpowiednią metodę siebie.

Listę urządzeń i kosmetyków ułatwiających depilację okolic bikini ułożyliśmy, poczynając od tych, które w opinii wielu kobiet (również naszych redakcyjnych koleżanek) mają najwięcej zalet, kończąc zaś na tych, których naszym zdaniem lepiej unikać. Mamy nadzieję, że ułatwimy ci wybór metody dla siebie.

1. Kremy, pianki i żele
plusy i minusy

+ Zabieg trwa dość krótko (10-20 minut) i jest bezbolesny.

+ Pozwala usunąć nawet bardzo krótkie włoski.

+ Po depilacji skóra pozostaje idealnie gładka (preparaty rozpuszczają keratynę włosów do wysokości ok. 1 mm poniżej powierzchni skóry).

+ Nowe włoski odrastają wolniej (10-14 dni), są lekko zaokrąglone, dlatego nie kłują delikatnej skóry.

+ Odrastające włoski nie wrastają w skórę.

- Preparaty chemiczne mogą podrażniać, dlatego nie nadają się dla osób o wrażliwej skórze.

- Mają przykry zapach.

Nasza rada

Wybieraj preparaty, na których zaznaczono wyraźnie, że nadają się do depilacji okolic bikini lub do skóry wrażliwej. Zawierają one pielęgnacyjne i łagodzące składniki oraz substancje spowalniające odrost włosów. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, przed zabiegiem lepiej przeprowadzić próbę uczuleniową.

Wypróbuj

1. Duo Bikini (Veet, 26 zł) - krem do depilacji okolic bikini i krem po depilacji oraz szpatułka do nakładania preparatu.

2. Nawilżający krem do depilacji miejsc wrażliwych (Tanita, 7,70 zł) - z wyciągiem z Aloe Vera i z rumianku o właściwościach kojących i przeciwzapalnych.

3. Krem-pianka z serii Sensual (Joanna, 11 zł) do depilacji całego ciała, a także okolic bikini, z łagodzącym ekstraktem z rumianku.

2. Maszynka do golenia

plusy i minusy

+ Metoda tania, wygodna i szybka.

+ Zabieg nie jest bolesny.
 

katjana

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem zamiast na depilację laserową warto zdecydować się na Selectif Pro, urządzenie do stałego usuwania owłosienia za pomocą ultradżwięków. W Polce można z niego skorzystać w klinice La Perla. Jest to urządzanie rewolucyjne, ponieważ usuwa włoski różnego koloru w przeciwieństwie do depilacji laserowej. Dlatego z powodzeniem mogą z niego skorzystać blondynki.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
a uzywal ktos wosku?
czy depilujecie laserowo tylko bikini czy cale strefy intymne?
 

katjana

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja już dawno zrezygnowałam z depilatora, ponieważ zawsze po nim pojawiały się u mnie nieestetyczne krostki.
 
T

tiya

Guest
te kropki i generalnie podrażnienia to prawdziwa masakra dlatego ja ostatnio stosuję głównie kremy do depilacji bikini, chociaż znaleźć dobry krem też nie jest łatwo
 
J

jadwinia

Guest
To w takim przypdaku może warto zainwestować w depilację laserową?? Wiem, że Studio Laser ma całkiem przystępne ceny i laser, który jest jednym jednym z nowocześniejszych :)
 
E

Ejan87

Guest
tiya napisał:
te kropki i generalnie podrażnienia to prawdziwa masakra dlatego ja ostatnio stosuję głównie kremy \do depilacji bikini, chociaż znaleźć dobry krem też nie jest łatwo
Tu to widzę, że cały zestaw do depilacji ;) nie wiem czy depilacja laserowa nie jest jednak wygodniejsza od takiej tradycyjnej ;p a Studio Laser ma naprawdę fachowy sprzęt i personel ;)
 

nutinka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Częstochowa
A jaki jest przeciętny koszt takiego usuwania laserowego? Ja osobiście używam maszynki bo kremy do depilacji, mimo że kupowałam do stref wrażliwych i intymnych uczulały i powodowały właśnie takie krostki. Być może jesteś uczulona np na pasek nawiżlający w maszynce bo to też się zdarza. Spróbuj kupić maszynkę innej firmy lub maszynkę bez paska nawilżającego.
 

sonyou

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
To zależy od salonu. Np. w Revision, w Krakowie na ul. szlak cany zaczynaja się od 200 zł, a po pierwszym zabiegu masz zniżkę na kolejne. Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale moje koleżanki robiły sobie zabiegi w cenach od 150 do 600 zł.
 
I

immanentne

Guest
ceny faktycznie są różne, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że cena często zależy od jakości stosowanego lasera...ILP zawsze będzie tańsze niż np. LightSheer...tym ostatnim właśnie miałam robioną depilację laserową bikini i płaciłam 250 zł za zabieg, wystarczyły 3 serie, jak na razie efekt jest super i ponoć spokój na 8-10 lat...pod względem ekonomicznym to chyba dosyć opłacalne w porównaniu chociażby z maszynką jednorazową ;)
 

KatarzynaKamiska

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
mi krostki wyskakują właśnie po depilacji maszynką, teraz chodzę na magic wax w timeforwax.pl i od razu podrażnienia są mniejsze, miejsca tak delikatne powinny być depilowane przez specjalistów
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
tez mialam taki problem jak ty, kiedy uzywalam do depilacji zwyklej maszynki. teraz przerzucilam sie na kosmetyki bielendy- przed depilacja robie peeling ciala w tym bikini ( wtedy wloski łatwiej sie usuwaja), uzywam wlasnie bielendy z czarnej oliwki, a potem uzywam kremu do precyzyjnego usuwania wlosow- vanity expert z bielendy. szczerze- efekt jest super, kiedys nie moglam sie przekonac do kremow do depilacji, ale te sa naprawde super- tam jest seria do nóg, bikini, pach. skora jest jedwabiscie gladka i to na dlugo! polecam!
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Skóra w okolicach bikini jest mega wrażliwa. Jeśli golę włosy golarką staram się, aby była używana po raz pierwszy - to trochę pomaga.
 
Do góry