Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Dobry księgowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Finsom

Finsom

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 październik 2013 - 10:51

Dziękuję bardzo, postaram się w poniedziałek z tym biurem skontaktować i dopytać może o jakies spotkanie bo odpowiadałaby mi mocno lokalizacja pod adres i księgowość.

• 0

#22 Ranndra

Ranndra

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 październik 2013 - 10:22

No nie ma problemu, możesz podpytać od razu o promocje dla nowych firm bo znajomy który z nimi umowę podpisywał na księgowość też na start dostał jakieś fajne zniżki.

• 0

#23 BlueRain

BlueRain

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 08 październik 2013 - 12:45

No nie ma problemu, możesz podpytać od razu o promocje dla nowych firm bo znajomy który z nimi umowę podpisywał na księgowość też na start dostał jakieś fajne zniżki.

Jak tylko założyłem firmę, to korzystałem z pomocy księgowego, ale średnio byłem z niego zadowolony, więc stwierdziłem, że będę robił to sam.  O ile na początku jakoś to szło, to jak tylko pojawiło się trochę więcej faktur, wszystko zaczęło mi się mieszać… no i w końcu trafiłem do łódzkiego biura Duet na Niemojewskiego, gdzie zrobili porządek z moimi papierami i odtąd prowadzą wszystkie moje sprawy – bardzo podoba mi się ich styl pracy, zupełnie inny od tego co prezentowa pan Ryszard (wcześniejszy księgowy).

• 0

#24 zapytajksiegowego

zapytajksiegowego

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 10:25

Wybór biura księgowego faktycznie zazwyczaj trochę trwa... Jeśli więc "na szybko" potrzebujecie porady księgowego. Jest tam sporo pytań i odpowiedzi dotyczących zakładania firmy i innych tematów związanych z księgowością.

• 0

#25 milena12

milena12

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 luty 2014 - 23:13

z tego co czytam to już coś zostało znalezione, ale jeśli by ktoś potrzebował to z własnych doświadczeń polecam Kancelarię Biegłego Rewidenta Anna Obara - jestem zadowolona z współpracy...

• 0

#26 Maciek 78

Maciek 78

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 wrzesień 2014 - 09:00

Z własnego doświadczenia wiem, że częsty problem z księgowymi to kontakt... Nie odbierają telefonów, nie odpisują czasem na mejle. Po zmianie biura rachunkowego nie mam z tym wreszcie problemu :) Obsługuje mnie pani księgowa z firmy Grupa Podatkowa. Nie wiem, czy mogę podać do niej namiar, więc podam ogólny nr do firmy:

tel. 535 10 70 90

Ich strona: grupapodatkowa.com

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań i dobrych wyborów! :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 fiona83

fiona83

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 09:48

Dobra księgowa to skarb! Najlepiej najpierw popytać po rodzinie, znajomych, ja tak właśnie zrobiłam i trafiłam do Biura Enigma enigma-ksiegowi.pl na Ursynowie w Warszawie. Od 4 lat, mnie obsługują i nie mam zamiaru nic zmieniać. 

• 0

#28 Janek Kowalski KR

Janek Kowalski KR

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 14:45

Zgadzam się z postem powyżej. Najpierw najlepiej szukać księgowości z opinią wśród rodziny i znajomych. Ja tak zrobiłem i przekazałem księgowość firmie HR WORK SELECT. Jestem naprawdę zadowolony. Dla mnie najważniejsze było żeby odbierali dokumenty, udzielali bezpłatnych porad, i mieli ofertę przystępną cenowo. Zaciekawił mnie też adres strony (bezpodatku.waw.pl) Po pierwszym spotkaniu już byłem zadowolony do tej pory a minęło już chyba ponad pół roku jest wszystko ok i jakość obsługi nie spada. 

• 0

#29 Guest_Sttark_*

Guest_Sttark_*
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2014 - 15:48

Ja korzystam z księgowości online jaką realizuje marka Cafe Finance (cafefinance.pl) i jestem zadowolony. Kontakt wygląda w ten sposób, że skanuję dokumenty, które od razu trafiają do księgowej. A oryginały wysyłam kurierem średnio raz na kwartał. Oczywiście jeśli sprawa wymaga przedyskutowania to mam dostęp do księgowego telefonicznie, albo można się umówić na spotkanie. Dla mnie idealne rozwiązanie.

• 0

#30 jotka1

jotka1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 66 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 09:20

Ja mogę z czystym sercem polecić dalej firmę Abak S.A.http://abak.com.pl/. Pomogła  mi załatwić wszystkie formalności przy rozpoczynaniu prowadzenia działalności gospodarczej. Zupełnie nie wiedziałam  jak się za to zabrać, ale dzięki pomocy pracownikom tej firmy nie musiałam się o nic martwić.

• 0

#31 wicherek

wicherek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 94 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 10:41

Prowadzę małą firmę i mam niewiele faktur do rozliczenia. Nie widzę sensu, aby korzystać z tradycyjnej księgowej. Rozliczam się internetowo. W tej branży jest spora konkunerncja np. Ifrima, Wfirma, Infkakt itd. Ja wybrałem Superksięgową, ponieważ mają niezłą aplikację do wystawiania faktur online. Płacę 50zł abonamentu, ich program do księgowania też jest w porządku, ponieważ jest prosty w obsłudze. Uważam, że księgowość internetowa w obecnych czasach jest dużo wygodniejsza od tej tradycyjnej.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 joteras

joteras

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 06:40

Może i księgowość internetowa jest wygodna, fakt. Jednak mimo wszystko ja wolę mieć kontakt ze swoją księgową mimo, że również prowadzę mala firmę i mam niewiele faktur.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#33 KrzysztofWedkarz

KrzysztofWedkarz

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 październik 2019 - 23:48

Też mi się wydaje, że kontakt oko w oko jest lepszy, bo można wiele rzeczy wypracować wspólnie, jakieś udogodnienia, podmianki...jakaś forma kreatywnej księgowości ;) natomiast to przecież nie wyklucza internetowych kontaktów które mogą być inaczej liczone (jeśli nie liczy się tylko fv itp). Ja używam w swojej firmie programu bizin i z niego eksportuje pliki do księgowej z firmy zewnętrznej. Żeby wszystko się zgadzało i ona również nie miała problemów bo przecież za to odpowiada przed prawem, musimy koniecznie stawiać na dobry program do faktur, zgodny z obowiązującymi normami prawnymi, bez jakichś przeszkód czy problemów w obsłudze.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0