Jaka szkoła ponadgimnazjalna w Kielcach

Q

qwerty1245

Guest
Jaką szkołę ponadgimnazjalną w Kielcach radzilibyście mi wybrać? Moja średnia w najgorszym wypadku wynosiłaby ok. 4,0. Zastanawiałem się nad profilem mat-geo.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Mi się podoba LO im. ks. (jakiegośtam) Ściegiennego. Ale niestety nie miałam możliwości tam się uczyć ze względu na dojazdy... To zależy jakie masz aspiracje, może dla Ciebie w Ściegiennym jest za niski poziom i wolisz Śniadka, Sawicką czy Żeromskiego... Ja osobiście wolę coś luźniejszego, a tam jak byłam zobaczyć szkołę, to mi się podobała właśnie atmosfera. Co prawda, nikogo ze znajomych tam nie mam, ale wydaje mi się, ze szkoła jest całkiem spoko ;).
 
Q

qwerty1245

Guest
Chcialbym źeby była to jakaś średnia szkoła. Jak widać po średniej nie jestem jakimś geniuszem. W olimpiadach teź nie biore udziału. Czytalem na tym forum źe w źeromie chodzą ćpuni itp. Taka szkoła teź mnie nie przekonuje.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Fajnie, własnie się dowiedziałam, że jestem ćpunem.
Skoro wierzysz w takie bujdy o Żeromie, które są rozsiewane przez ludzi, którzy mówią to w złości, bo się tam nie dostali, to faktycznie Żeromski nie jest dla Ciebie - to szkoła dla inteligentnych ludzi.
Dla Ciebie polecam Sienkiewicza.
 
Q

qwerty1245

Guest
Pisalem o ćpunach bo tak wyczytalem na tym forum. Znajoma chodzi do Zeroma i mowi ze ma spoko klase. A dlaczego mi proponujesz Sienkiewicza?
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Ja proponuję najpierw, żebyś się określił, na jaki kierunek byś chciał iść, później co z dojazdami i gdzie masz najbliżej, ewentualnie czy w grę wchodzi jakaś bursa/internat czy coś w tym stylu, to będzie Ci łatwiej :]. I poszukaj w necie najlepiej, ewentualnie pytaj już później o jakieś konkretne szkoły.
 
Q

qwerty1245

Guest
Co do kierunku to mat-geo. Przystanek mam niedaleko sienkiewki. To juz mam określone. Ale dalej nie wiem co do sql. Geniuszem nie jestem (min średnia 4,0 max 4,5).
 
Q

qwerty1245

Guest
A XI Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego??? Jak oceniacie to liceum? Miałbym szanse dostać się na mat-geo?
 
Q

qwerty1245

Guest
Teraz już wiem więcej o mojej wiedzy. Z próbnego miałem ok. 70pkt z matmy będę miał 4 polskiego 3 angielskiego 3. Z takimi wynikami do jakiej szkoły mam szansę się dostać? Liczę na was.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Popytaj na forach na nk w tych szkołach to Ci na pewno ktoś odpowie, bo ja dokładnie nie wiem, a nie chcę wprowadzać w błąd. Próg punktowy co roku jest inny, zależy głównie jaki cke ułoży test.
 
Q

qwerty1245

Guest
Moze mi ktos powiedziec jaki byl prug punktowy w norwidzie na profilach matematycznych? Mam 4szkoly musze wybrac z nich dwie. Sa to LO III, V, VII, XI. Ktore polecacie? Dodam ze z probnego i ocen wyszlo mi 98pkt.
 

piegus_098

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, mam taki problem z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej m.in. nie wiem czy wybrać Technikum chemiczne (technik analityk) czy V Liceum im. Ściegiennego (biol.-chem.) . Bardzo lubię chemie a biologie niezbyt, chodzę do 3 gimnazjum więc jak narazie nie wiem ile pkt będę miała i wgl ;p A chcę później iść na farmację na studia i nie wiem gdzie lepiej iść ??????????????????????? Może jakieś podpowiedzi ;p A i jeżeli chodzi o drogę to do Ściegiennego mam bliżej niżeli do technikum...
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Najpierw zróbcie technikum kosmetyczne, a dalej kilka szkoleń w Beauty lux. Dlaczego akurat taka droga? Bo powinna wam ona zdecydowanie dać miejsce pracy, pozwoli wam się to rozwinąć i zrealizować cele. Najważniejsze to nie wybierać szkoły tylko dlatego, że np. ktoś tam idzie. Sami musicie mieć swoją ścieżkę.
 
Do góry